×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Lieldienas Rīgā – gan kristīgās, gan tradicionālās noskaņās

Foto: LETAFoto: LETA

Lieldienu brīvdienās Rīgā skanēs koncerti, notiks sarīkojumi ģimenēm ar bērniem, Lieldienu tradicionālā šūpošanās, uzstāsies folkloru kopas un dejotāji, portālam LA.lv pavēstījadomes sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde.

Pasākumi notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs. Svētku programma sāksies jau no 2. aprīļa ar Lieldienu ieskaņas pasākumiem un risināsies līdz 6. aprīlim, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā kristīgās, tā arī tradicionālās noskaņās.

Piektdien, 3. aprīlī, no Sv. Jēkaba katedrāles līdz noslēgsies Doma laukumam notiks Lielās Piektdienas lūgšanu gājiens – Ekumeniskais krusta ceļš ar Svēto Rakstu lasījumiem, meditācijām un aktieru performancēm.

Lieldienu koncerti sāksies 3. aprīlī ar kamerkora “Ave Sol” uzstāšanos Sv. Jāņa baznīcā. Koris Lielās piektdienas koncertā dziedās kopā ar solistiem un pūtēju orķestri “Rīga”, diriģents Andris Veismanis. Šajā pašā dienā ar baroka mūzikas skanējumu, K. H. Grauna oratoriju “Jēzus nāve”, notiks koncerts arī Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. 4. aprīlī Klusās sestdienas dziedājumi skanēs Sv. Jāņa baznīcā, bet 5. aprīlī Sv. Pētera baznīcā būs koncerts “Lieldienu pārdomu stāsts” un Lieldienu koncerts Sv. Jāņa baznīcā. Torņakalna baznīcā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt Džakomo Pučīni “Messa Di Gloria”. Klausītāji uz garīgas noskaņas koncertiem gaidīti arī Kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Notiks arī īpaši bērniem paredzēti Lieldienu sarīkojumi. Tradicionālajos rituālos šūpojoties, krāsojot un ripinot olas, dziedot un vērojot priekšnesumus varēs iesaistīties Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, pie Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”, Mežaparkā, kinoteātrī “Splendid Palace”, Kultūras centrā “Ritums”, kā arī laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur darbosies Jautrās Lieldienu šūpoles. Bērnus aicina arī uz Rīgas Porcelāna muzeju, kur notiks pasākums “Lieldienu zaķis, porcelāns un tēja”, tajā darbosies arī izglītojoša radošā darbnīca.

Lieldienu koncerti notiks arī Rīgas Jūgendstila muzejā, VEF Kultūras pilī, Kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+