×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Lieldienu ola no Horvātijas sirds

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 12. aprīlī, pulksten 12 Vērmanes dārzā tiks atklāts vides objekts “Lieldienu ola no sirds”, kas ir Horvātijas Koprivnicas – Krževatska reģiona dāvana Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai portālam LA.lv pavēstīja nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Objekts ir apgleznots naivās mākslas stilā un šādus mākslas priekšmetus UNESCO atzinis par Horvātijas vēsturisko mantojumu. Līdzīgas apgleznotas olas reģiona naivās mākslas meistari ir gleznojuši un dāvinājuši vairākām pasaules pilsētām, tai skaitā Ņujorkai, Milānai, Vīnei, Budapeštai, Briselei u.c.

Dāvinājumu pasniegs Horvātijas Koprivnicas – Krževatska reģiona vadītājs Darko Korens. Atklāšanā piedalīsies Rīgas domes deputāte Vita Jermoloviča, Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietniece, Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Naivās mākslas muzeja “NOASS” un biedrības “Balkānu zieds” pārstāvji.

Vides objekts Vērmanes dārzā būs apskatāms visu Lieldienu laiku un pēc tam tiks nodots Naivās mākslas muzejam. Lieldienu olas objekta augstums ir 2.05 metri, platums 1,5 metri un svars 35 kilogrami.

Apgleznot olas īpašā pisanice tehnikā un dāvināt tās citiem ir viena no Horvātijas Lieldienu galvenajām tradīcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+