Uncategorized

Lieldienu tēriņos – no 20 līdz 60 eiro 1

Foto – Andris Eglītis, Valdis Ošiņš

Gandrīz 42% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju Lieldienu svinību tēriņiem plāno atvēlēt no 20 līdz 40 eiro, 30% svētkiem tērēs līdz 20 eiro, 20% aptaujāto tērēs no 41 eiro līdz 60 eiro, bet 8% svētkiem iecerējuši tērēt 61 eiro un vairāk, liecina mazumtirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

“Jau kopš pagājušās nedēļas varam novērot, ka iedzīvotāji sāk gatavoties svētkiem, jo iepirkumu groziņos tiek liktas olu krāsas, uzlīmes, svētku dekori, saldumi un citas Lieldienu preces. Pēdējās nedēļas laikā par 146% pieauguši olu krāsu un olu uzlīmju pārdošanas apjomi, ja salīdzina ar nedēļu iepriekš. Savukārt dažādu Lieldienu saldumu pārdošanas apjomi pieauguši par 286%. Vispopulārākie Lieldienu saldumi ir šokolādes olas, kā arī šokolādes zaķu figūriņas,” portālam la.lv sacīja “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti pēdējās nedēļas laikā ir iegādājušies vairāk svētku svinēšanai nepieciešamo preču. Lieldienu saldumu pārdošanas apjomi internetveikalā pieauguši vairāk nekā 26 reizes.

Tāpat aptaujas liecinot, ka gandrīz 43% iedzīvotāji Lieldienās iecerējuši apēst trīs vai četras olas, 24% – piecas vai sešas olas, vēl 21% respondentu minēja vienu vai divas olas, bet 11% aptaujāto ir pārliecināti, ka apēdīs septiņas un vairāk olu. Toties 1% iedzīvotāju Lieldienās olas ēst neplāno vispār.

“Jau kopš aprīļa sākuma, salīdzinājumā ar marta pēdējo nedēļu, olu pārdošanas apjomi “Maxima Latvija” veikalos ir pieauguši par 15%. Taču lielāku pārdošanas apjomu pieaugumu prognozējam šajā nedēļā. Šogad Lieldienās iedzīvotāji varētu iegādāties vairāk olu nekā pērn, jo šogad vienā laikā ir gan katoļu, gan pareizticīgo Lieldienas. Pieredze liecina, ka tieši ceturtdienas pēcpusdienā pēc darba un pirms gaidāmajām garajām brīvdienām iedzīvotāji visvairāk dosies uz veikaliem, lai iegādātos visu svētkiem nepieciešamo,” norāda Z.Kaktiņa.

Arī internetveikala e-maxima.lv klienti pēdējās nedēļas laikā ir iegādājušies par 28% vairāk olu. Tomēr vislielākais pasūtījumu apjoms prognozējams uz ceturtdienas vakaru un piektdienu, jo ceturtdien, kas ir pēdējā darba diena, iedzīvotāji steigs veikt nepieciešamos pasūtījumus.

Kopumā “Maxima Latvija” saviem klientiem piedāvā izvēlēties no 17 dažādiem veidiem olu – dažādos iepakojumos ir pieejamas gan baltās, gan brūnās vistu olas, kā arī paipalu olas.

LA.lv