×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

“Lielie lasīšanas svētki” pirmo reizi notiks Gaismas pilī

Ligitas Ieviņas fotoLigitas Ieviņas foto

Sestdien, 5. martā, plkst. 12 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” noslēguma pasākums – “Lielie lasīšanas svētki”, LA.lv uzzināja LNB.

Svētkos, kas risināsies jau 14. reizi, bet pirmoreiz notiks jaunajā bibliotēkas ēkā, piedalīsies ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo, – pārstāvot bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem un sveicot aizvadītā gada populārāko grāmatu autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus.

Apkopotie programmas rezultāti liecina, ka 2015. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 18 963 lasītāji no Latvijas un 40 latviešu diasporas centriem pasaulē, rosinot lasītprieku 680 bibliotēkās un skolās, stāsta LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Vislielāko atbalstu lasīšanai sniedz ģimene, tāpēc arī pērn tika turpināta pirms vairākiem gadiem sāktā “Vecāku žūrija” – īpašas grāmatu izlases vērtēšana pieaugušajiem. Par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši arī daudzi skolotāji, rādot priekšzīmi bērniem un vecākiem. Vienlaikus šogad tiks nominēti pieci aktīvākie vecāki – mātes “Lasīšanas vēstneses”. No Kurzemes – Zane Grigore, Zemgales – Irīna Brazauska, Vidzemes – Ilze Meistere, Latgales – Inese Rēvalde un no Rīgas – Elga Bērziņa, kuri saņems īpašu jaunāko grāmatu dāvinājumu, lai turpinātu rosināt kopīgas lasīšanas un diskusiju tradīciju sabiedrībā.

Savukārt tēvu iesaistīšanas kampaņa, ko jau vairākus gadus atbalsta Nīderlandes IBBY organizācija (Starptautiskās Bērnu un jaunatnes grāmatu padomes Nīderlandes nodaļa) un populāru žurnālu redakcijas, kā arī Bērnu Zinātnes centrs “Z(in)oo” Cēsīs, Latvijas Valsts mežu dabas parks Tērvetē un Latvijas Leļļu teātris, uzrādījusi labus rezultātus – vīriešu dalība kopīgā lasīšanā šo gadu laikā ir vairākkārt pieaugusi. Šogad lasīšanā iesaistījušies arī tēvi no latviešu centriem citās valstīs. Populārākās grāmatas vecāku vidū ir latviešu autoru darbi, un uz skatuves tiks lūgts Māris Bērziņš, romāna “Svina garša” autors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+