×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Lieliska ierosme – Ukraina ievieš jaunu 8.maija emblēmu (9)

Ukrainā Otrā pasaules kara notikumus atzīmēs, izmantojot stilizētas magones attēlu.Ukrainā Otrā pasaules kara notikumus atzīmēs, izmantojot stilizētas magones attēlu.

Ukrainas jaunā valdība nolēmusi, ka šogad plaši atzīmēs 8. maiju, godinot Otrajā pasaules karā kritušo piemiņu, kā tas notiek rietumvalstīs. Tādā pašā garā būs pasākumi arī 9. maijā, bet bez Georgija lentītēm, kas kļuvušas par agresīvā lielkrievu šovinisma simboliem, ko plaši lieto separātisti Ukrainas austrumu novados.

Ļoti nozīmīgs ir Kijevā pieņemtais lēmums – ieviest jaunu 8. maija logo jeb emblēmu, ko plaši izplatīs: sarkans aplis – stilizēts magoņzieds – ar melnu lodes caurumu vidū. Un līdzās teksts: “1939 – 1945. NIKOLI ZNOVU” (Nekad vairs). Ne miņas no “lielā tēvijas kara”, t. i., vācu – padomju kara, jo Otrais pasaules karš sākās 1939. gada septembrī, Vācijai un Padomju Savienībai iebrūkot Polijā.

Ļoti zīmīgi, ka nolemts nelietot, faktiski aizliegt, Georgija lentītes arī Kazahstānā un pat Baltkrievijā, kaut gan abas šīs valstis ietilpst Muitas ūnijā, kas Putinam ir Eirāzijas savienības iedīglis. Laiki mainās!

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. … Butu godigi, Gordonam, ka Latvijas patriotam, un Eiropas vertibu parstavim, ieteikt kaut ko lidzigu ar Georgija lenainai vatitem ari sai bezzobainai valdibai un VP Berzinam …

  … Jeb seit paradas Izraelas ,attieciba pret Ukrainu, paradita neintrala vai pro Krievijas divkosiba, Gordona persona …

 2. pazudis pa so melno caurumu…..

 3. Georga lentītes nav aizliegts lietot ne Baltkrievijā, ne Kazahstānā, tā bija viltus ziņa, kuru nevajadzētu tiražēt. Nelietot un aizliegt – tie nav sinonīmi. Savukārt, tādas rīcības motivācija, visdrīzāk, nav vēlme ieriebt Putinam, bet gan rūpēs par savas valsts pašreizējo mieru Ukrainas notikumu kontekstā. Nezinu, kas ir raksteļa autors, bet dīvaini, ka viņš to nav sapratis.

 4. Emblēmas ideja nav slikta, ja vien tās krāsas nesasauktos ar melnsarkano karogu, kuru vicina maidana bandīti. Domāju, ka slēptā ideja ir tieši tāda.

  • Emblēma faktiski sasaucas ar magoņziedu kas minēts poēmā “In Flanders Field”, kuru sarakstīja kanādiešu zaldāts John McCrae pirms viņš krita Pirma pasaules karā, Flandrijā. Izlasi to!

   • Paldies, pie iespējas izlasīšu. Taču palieku pie savām domām, ka ukraiņiem diez vai bija prātā šī poēma un kanādiešu zaldāts.

  • emblēma ir teicama gan grafiskā, gan vēstījuma ziņā;
   un nevajag/ir naivi meklēt liekus “sazvērestības” simbolus.
   Gordona k-gam: kā vnm – paldies par rakstu.

 5. drīzāk jau sanāk ka Vācija ir karu uzvarējusi.. jo zemi nav zaudējusi, un valstī ir labklājība…bet krievi vel dzīvo 45gadā…un neko nav mācījusies un nekur tālāk nav tikusi..

 6. Šī diena tiešām jāatzīmē kā PIEMIŅAS diena. Uzvarētāju taču faktiski nav – tas labi redzams tagad, kad pagājuši daudzi gadu desmiti kopš tā laika. Paskatīsimies kaut vai uz tā saucamajiem “uzvarētājiem” – vai Krievija ir kļuvusi par augstas labklājības valsti, vai tās pilsoņi tiešām bauda “uzvaras laurus”? Ja nu vienīgi augstākā elite un viņiem pietuvinātie. Pārējie diemžēl iestrēguši vēl pagājušajā gadsimtā. Nesen viens paziņa atbrauca no ciemošanās pie saviem radiem Krievijas provinces pilsētiņā – veikalos vien rupjmaizes ķieģelīši un kaut kādi konservi, jā, vēl arī alkohols. Kaut kā jau sitoties, bet kopējais iespaids nospiedošs un drūms. Uzvarētāji… Šaujam salūtu!? Ušakovs laikam atkal to izkārtos.

Draugiem Facebook Twitter Google+