×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Lieliska mūsdienu mūzika Dikļu pils festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa "DaGamba"

2. jūlijā Dikļu pils parkā norisināsies Dikļu pils mūzikas festivāls. Apmeklētājus priecēs šā gada festivāla dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm: grupas “DaGamba”, “The Coco’nuts”, Alise Joste, grupa “Zāle”, Jolanta Gulbe Paškeviča un Deniss Paškevičs viņu džeza koncertprogrammā “Fly Love” un festivāla īpašā viešņa, jaunās paaudzes blūza dīva Šanna Vaterstauna no ASV, kā arī grupa “Latvian Blues Band”.

Festivāls, kurš šogad notiek jau trešo reizi, ir pasākums īpašā gaisotnē. Tā rīkotāji aicina nesteidzīgi baudīt lielisku mūziku burvīgā pils parka atmosfērā.

Viens no festivāla īpašajiem notikumiem noteikti ir 2015. gada labākā tautas un pasaules mūzikas albuma autoru – grupas “Zāle” – uzstāšanās. Šobrīd “Zāle” izaugusi līdz septiņu cilvēku sastāvam: dziesmu autore un vokāliste Marta Kreituse, Pēteris Draguns, Kasandra Kaņepe, Tarass Kuzmenko, Kira Maija Kirsanova, Dace Zariņa un Aivis Gailītis. “Zāles” mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir atmiņā paliekoša melodija, netradicionāla, tomēr ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu (harmonija, čells, oboja, vargāns, ģitāras un perkusijas). Debijas albums “Viņa” ietver gan romantiskas balādes, gan postfolka mūzikas noskaņās ieturētas kompozīcijas. Patlaban grupa strādā pie sava otrā albuma un aktīvi koncertē.

Starptautiski pazīstamākie festivāla dalībnieki, protams, grupa “DaGamba” – čellu un citu instrumentu, austrumu un rietumu mūzikas savienotāji, kuri nule atgriezušies no viņu otrā uznāciena pasaulē slavenākajā populārās mūzikas festivālā Glastonberijā. Projektā “DaGamba” muzicē četri akadēmiski izglītoti jauni mūziķi: Valters Pūce (čells), Antons Trocjuks (čells, Ukraina), Hamidreza Rahbaraalams (perkusijas, Irāna) un Dainis Tenis (klavieres). “DaGamba” apvieno Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas un rada pavisam jaunu, ārkārtīgi aizraujošu un spēcīgu skanējumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti.

Festivālā būs klausāma arī jaunā latviešu grupa “The Coco’nuts”. Grupas mūzika ir dažāda un tajā ir saskatāmas iezīmes no vairākiem mūzikas stiliem, bet galvenokārt tās ir variācijas starp fankmūziku, blūzroku un alternatīvo džezu. “The Coco’nuts” skanējumā apvienojas saksofons, ģitāra, bungas, balss un citi instrumenti.

Festivāla viešņa būs arī starptautiski pazīstamākā latviešu dziesminiece Alise Joste, kuras albums “Hardships Are Ships” izpelnījies 2015. gada labākā dziesminieku albuma titulu.

Tikmēr Latvijas džeza mūzikas pazīstamākais mūziķu pāris – Jolanta Gulbe Paškeviča un Deniss Paškevičs – aicina izbaudīt viņu latīņu mūzikas un afroamerikāņu džeza tradīcijās radīto programmu “Fly Love”. Tā skan piecās valodās: angļu, portugāļu, itāļu, spāņu un latviešu. Programma sastāv no dažādu autoru dziesmām, kur lielākā daļa no tām ir sarakstītas pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu periodā.

Šogad blakus pašmāju mūziķiem uzstāsies īpaša viešņa – jaunās paaudzes blūza dīva Šanna Vaterstauna. Viņa festivāla noslēgumā kopā ar atraktīvajiem “Latvian Blues Band” puišiem atskaņos speciāli festivālam sagatavotu programmu.

“Senatnīgais parks piešķir mūzikai īpašu skanējumu, ko apmeklētāji varēs baudīt, laiski zvilnot pils šūpuļtīklos vai uz līdzpaņemtajiem plediem,” tā festivāla rīkotāji. Festivāla laikā darbosies vasaras terase un bufetes, viesiem tiks piedāvāti dažādi gardi ēdieni un dzērieni – vīnu pasniegs tikai stikla glāzēs!

Festivāla laikā apmeklētāji varēs doties nesteidzīgās pastaigās pa dabas parka takām, darboties brīvdabas gleznošanas studijā vai baudīt rāmā Dzirnavu dīķa ūdens šļakstus, dodoties izbraucienā ar laivu. Domājot par mazākajiem festivāla apmeklētājiem, organizatori būs sarūpējuši aizraujošas radošās darbnīcas un izklaides – mirdzoši burbuļi un zīmējumi uz ādas.

Festivāla rīkotāji aicina atbrīvoties no ikdienas steigas, pilsētas kņadas un ļauties dzīvās mūzikas un krāšņās vides skaistumam.

 

Varbūt noder!

Dikļu pils mūzikas festivāls: 2. VII no 16.00

Biļetes: Dikļu pilī, “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 20 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+