Sports
Citi sporta veidi

Lieliskais Briedis uzvar Huku un iegūst WBC pasaules čempiona jostu 16

Foto – Ieva Lūka/LETA

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā.

Briedis uzvaru izcīnīja pēc tiesnešu lēmuma, jo bokseri aizvadīja pilnus 12 raundus. Latvietim uzvaru piešķīra visi trīs tiesneši.

Lai arī cīņa sākās diezgan piesardzīgi un Briedis vairāk pētīja pretinieka rīcību ringā, pirmā raunda beigās abi bokseri aktivizējās un latvietis sekmīgi trāpīja sitienu no apakšas. Cīņas laikā apstiprinājās jau iepriekš Latvijas sportista vairākkārt teiktais, ka Huks boksējas netīri, jo Vācijas pārstāvis vairākkārt pēc saķeršanās izpildīja sitienus pa Brieža pakausi. Otrajā raundā latvietis jau izpildīja vairākus sekmīgus taisnos sitienus, bet nākamajā trīsminūtē Huks izlaida vairākus sitienus, turklāt Briedis izskatījās ļoti pārliecinoši.

Ceturtajā raundā jau spēcīgu sitienu pa galvu saņēma Briedis, tomēr viņš ātri atguvās, kamēr Huks jau izskatījās nedaudz saguris, turklāt šīs trīsminūtes pašā noslēgumā Vācijas pārstāvis iesita pretiniekam ar elkoni. Uzreiz pēc tam latvietis atbildēja ar vairākiem sitieniem, norādot, ka arī viņš ir gatavs netīrai cīņai. Arī piektais raunds turpinājās Brieža zīmē, turklāt tā noslēdzošajās 30 sekundēs abi sportisti atkal bija ļoti aktīvi, veicot bīstamus sitienus, bet atkal veiksmīgāk šādos brīžos darbojās latvietis.

Arī cīņas turpinājumā Briedis būt turpināja būt aktīvāks par Huku, bet septītajā raundā latvietim atkal padevās pāris lieliski sitieni, kas sasniedza mērķi, tomēr uzreiz pēc tam Vācijas bokseris centās atbildēt ar pāris netīriem paņēmieniem. Lai arī astotajā raundā latvietis joprojām bija aktīvs, viņa pretinieks bija nedaudz atguvies un izskatījās pārliecinošāk. Vācijas sportists turpinājumā vairs neizskatījās tik saguris, tomēr arī Briedis vairs nebija tik kustīgs kā iepriekš, bet devītajā raundā nedaudz labāk jau izskatījās mājinieks.

Desmitajā raundā Briedis izdarīja vairākus spēcīgus sitienus pa Huka korpusu, jo pretinieka rokas aizsardzības pozīcijā bija pārāk augstu. Šī nogriežņa beigās latvietis veica nelielu ofensīvu, jo sāncensis arvien vairāk iesēdās aizsardzībā, kas deva iespēju vairāk uzbrukt. 11.raundā Latvijas bokseris turpināja uzbrukt ierastajā ritmā, kamēr Huks retu reizi atbildēja ar kādu bīstamu sitienu, taču vairākas reizes viņš sita Briedim pa pakausi.

Pēc punktiem Briedis bija drošs līderis, tāpēc Huks pēdējā raundā kaut kā centās mainīt cīņas ritējumu, cenšoties boksēties atklāti. Tomēr viņam tas neizdevās. Ik pa laikam latvietis gan arī uzņēmās pirmā numuru lomu un centās pārsteigt pretinieku, tomēr neviens no bokseriem nekrita, tāpēc bija jāgaida tiesnešu lēmums, kuri viņam piešķīra uzvaru.

Abi bokseri cīnījās arī par mazāk prestižo Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) čempiona jostu, kas sākotnēji piederēja Vācijas sportistam, taču pēc sestdienas dueļa to savā īpašumā ieguva Briedis.

Piektdien norisinājās oficiālā svēršanās procedūra, kurā abu bokseru svars bija vienāds – 90,5 kilogrami.

Briedis ar savu treneri Sandi Kleinu un komandu uz Dortmundi devās pirmdien. Latvietis piedalījās vairākos mediju pasākumos, taču pārējā laikā centās atrasties nostāk no uzmanības centra, lai pienācīgi sagatavotos cīņai.

Par WBC čempionu pagājušā gada maijā kļuva Tonijs Beljū, bet oktobrī viņš savu titulu aizstāvēja. Jau tobrīd par viņa obligāto pretendentu uz titulu bija kļuvis Briedis, taču brits pirmo jostas aizstāvēšanas cīņu labāk izvēlējās aizvadīt pret amerikāni Bendžaminu Floresu, kuru izdevās pieveikt.

Saistītie raksti

Pēc šīs uzvaras Beljū vilcinājās sarunāt cīņu ar Briedi, turklāt pēcāk izvēlējās aizvadīt ienesīgāku cīņu smagsvaros pret tautieti Deividu Heju, kuru arī izdevās uzveikt. Tas viņam pavēris jaunas karjeras iespējas smagsvaros, tāpēc brita nākotne pašlaik ir neskaidra.

Līdz ar to Beljū tuvākajā laikā, visticamākais, nevarēs aizstāvēt WBC čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā, tāpēc organizācija viņam lēmusi piešķirt goda čempiona titulu. Tas viņam ļaus tikt pie iespējas cīnīties par galveno titulu jebkurā laikā, kad bokseris to vēlēsies.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

Tikmēr viņa vienaudzis Huks profesionālajā boksā aizvadījis 45 cīņas, kurās ticis pie 40 uzvarām, 27 no tām noslēdzot ar nokautu, bet vienā duelī tika fiksēts neizšķirts.

Pirms dueļa ar Briedi Huka treneru kolektīvu papildināja bijušais WBC čempions vieglajā svarā un 1996.gada Atlantas olimpisko spēļu vicečempions Oktajs Urkals.

Kāds no Latvijas bokseriem ar Huku spēkojās otro reizi, jo pirms 12 gadiem ar viņu sacentās Aleksandrs Borhovs, kurš piekāpās ceturtajā raundā.

Huks jeb Muamers Hukičs dzimis Serbijā, bet astoņu gadu vecumā viņa ģimene pārcēlās uz Vāciju, tiekot pie šīs valsts pilsonības.

LA.lv