Sports
Ziemas sports

Lieliski! Latvijas kamaniņu sportistiem otrā vieta stafetē PK posmā Oberhofā 16


Andris un Juris Šici.
Andris un Juris Šici.
foto: AP/LETA

Latvijas kamaniņu stafetes komanda svētdien Vācijas trasē Oberhofā izcīnīja sudrabu Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā.

Šī Latvijas komandai tā ir pirmā medaļa šīs sezonas stafetes sacensībās. Iepriekš tā divreiz bija piektā un vienreiz sestā.

Latvijas vienības sastāvā svētdien startēja Elīza Cauce, Artūrs Dārznieks un kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici. Viņi trasē devās sestie, bet vēl pēc pirmā etapa, ko veica Cauce, Latvija atradās iedzinējos, bet ar Dārznieka startu komanda uzņēma apgriezienus, ko lieliski noslēdza Šici. Noslēgumā tika apsteigta tā brīža līdere Krievija, bet pēc tam Latvijas kamaniņu braucējus nespēja apsteigt pēc tam startējušās Itālija, ASV, Austrija un Kanāda.

Latvijas komandu apsteidza tikai spēcīgā Vācijas komanda, kuras rindās svētdien sacentās Dajana Eitbergere, Fēlikss Lohs un divnieks Toni Egerts/Saša Benekens. Tiesa, vācieši brauca “netīrāk” par latviešiem, tomēr beigās savā mājas trasē tik un tā izcīnīja uzvaru.

Vācijas komanda noslēgumā sudraba medaļas ieguvēju Latviju apsteidza par 0,704 sekundēm. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Austrija, kas no vāciešiem atpalika par 0,757 sekundēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Dārznieks individuālajās sacensībās ierindojās 13.vietā, kamēr Kristers Aparjods bija 16.pozīcijā.

Tikmēr par šo sacensību uzvarētāju pārliecinoši kļuva titulētais Lohs, kurš apsteidza Semjonu Pavļičenko no Krievijas un citu vācieti Andi Langenhanu.

Svētdienas sacensībās nepiedalījās Inārs Kivlenieks, kurš piektdien Nāciju kausā piedzīvoja kritienu un pamatsacensībām nekvalificējās. Tikmēr Aparjods piektdien Nāciju kausā bija ceturtais, bet Dārznieks ierindojās devītajā pozīcijā.

Savukārt sestdien šī Pasaules kausa posma ietvaros brāļu divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja piekto vietu, kamēr Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš palika devītie, bet Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ieņēma 18.pozīciju.

Savukārt dāmām vienīgā Latvijas pārstāve Cauce palika tikai 19.vietā.

LA.lv