Sports
Ziemas sports

Lieliski! Latvijai vēl četras medaļas Eiropas čempionātā kamanās1

foto – Sintija Zandersone/LETA

Latvijas kamaniņu sporta komanda svētdien Siguldā izcīnīja bronzas medaļas Eiropas čempionāta, kas vienlaikus bija arī Pasaules kausa noslēdzošais – devītais – posms, stafetē.

Latvijas komandas rindās svētdien startēja teicamā formā esošā Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, kā arī divnieku ekipāža Andris un Juris Šici. Latvieši savus braucienus veica bez lielām kļūdām, sākotnēji atpaliekot vien no Krievijas.

Kā noslēdzošā komanda stafetē startēja spēcīgā Vācija, taču tās braucēji trasē pieļāva vairākas kļūdas, kas reāli neļāva cīnīties par pirmo vietu, tomēr viņiem izdevās tikai par 0,018 sekundēm apsteigt Latviju un iegūt sudrabu.

Noslēgumā par stafetes uzvarētājiem kļuva Krievijas kamaniņu braucēji, kuru sastāvā startēja Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un divnieks Aleksandrs Deņisjevs/Vladislavs Antonovs. Latvijas komanda no Krievijas atpalika par 0,179 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 485 punktiem noslēgumā uzvarēja Vācija, kas par 85 punktu tiesu pārspēja austriešus. Trešā ar 381 punktu bija Kanāda, bet Latvija bija ceturtā, no pirmā trijnieka atpaliekot tikai 11 punktus. Savukārt piekto vietu ar 367 punktiem ieņēma Krievija.

Teicamā formā esošā Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Siguldā izcīnīja bronzu Eiropas čempionāta, kas vienlaikus ir Pasaules kausa noslēdzošais – devītais – posms, Sprinta kausa sacensībās.
Līdz ar to 21 gadu vecā Aparjode ar augstvērtīgiem sasniegumiem izcēlusies jau divās nedēļas nogalēs pēc kārtas.

Svētdien sievietēm Sprinta kausā uzvarēja krieviete Tatjana Ivanova, kura par 0,006 sekundēm apsteidza titulēto Natāliju Geizenbergeri no Vācijas, kura šosezon uzvarēja Pasaules kausa ieskaitē. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Aparjode, kura uzvarētājai piekāpās par 0,113 sekundēm.

Atzīstamu braucienu veica arī Ulla Zirne, kura ilgāku laiku bija pirmajā vietā, noslēgumā ierindojoties piektajā pozīcijā. No goda pjedestāla viņa atpalika 0,076 sekundes.

Vēl vienas ne pārāk sekmīgas sacensības aizvadīja Elīza Cauce, kura bija spiesta samierināties ar septīto vietu Eiropas čempionātā un devīto kopējā ieskaitē.

Jau ziņots, ka, ka Aparjode sestdien izcīnīja piekto vietu gan Eiropas čempionātā. Tas sportistei tobrīd bija atkārtots labākais rezultāts karjerā, jo pirms nedēļas viņa arī bija piektā Sprinta kausa sacensībās Lillehammeres trasē, Norvēģijā. Savukārt Pasaules kausa pamatsacensībās viņai līdz šim labākais rezultāts bija desmitā vieta, kas arī tika sasniegta pirms nedēļas.

Pasaules kausa izcīņā sievietēm uzvaru svinēja Geizenbergere, kura sezonas noslēgumā izcīnīja 1120 punktus, bet otrā ar 754 punktiem bija viņas tautiete Dajana Eitbergere. Labākā no Latvijas ar 349 punktiem bija Cauce, kurai kopvērtējumā 13.vietā, bet uzreiz aiz viņas ar 347 punktiem bija Zirne. 311 punktus iekrāja Aparjode un ieņēma 18.pozīciju.
Tikmēr jaunā Elīna Ieva Vītola ar 50 punktiem bija 37.pozīcijā, bet Zelma Bite ar deviņiem iegūtiem punktiem Nāciju kausā Siguldā sezonas kopvērtējumā ieņēma 51.vietu.

Pirms tam Latvijas divnieku ekipāžas Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudrmovičs un Pēteris Kalniņš izcīnīja attiecīgi sudraba un bronzas medaļas Eiropas čempionāta Sprinta kausa sacensībās.
Pie viena Šici nodrošinājuši uzvaru arī Sprinta kausa sezonas kopvērtējumā, šādu trofeju iegūstot pirmo reizi.

Par sacensību uzvarētājiem svētdien kļuva sezonas līderi Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kam Šici piekāpās par 0,087 sekundēm. Savukārt valsts otrā ekipāža Gudramovičs/Kalniņš sestdien divnieku pamatsacensībās palika uzreiz aiz goda pjedestāla, tomēr Sprinta kausā, veicot solīdu braucienu, viņi izcīnīja bronzu, no uzvarētājiem atpalikdami 0,194 sekundes.

Tikmēr trešā Latvijas ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs savā braucienā pieļāva vairākas kļūdas, noslēgumā ierindojoties 13.vietā starp 15 ekipāžām. Eiropas čempionāta ieskaitē viņiem 11.pozīcija.
Putinam/Marcinkēvičam šīs bija otrās Sprinta kausa sacensības karjerā. Tajās viņi debitēja pirms gada arī Siguldas posmā, ierindodamies 11.pozīcijā.

Sestdien pamatsacensībās divniekos par uzvarētājiem kļuva Egerts/Benekens, kamēr Šici bija otrie, bet bronzas medaļas ieguva Tobiass Vendls un Tobiass Arlts no Vācijas.
Uzreiz aiz goda pjedestāla sestdien bija Gudramovičs/Kalniņš, kamēr Putins/Marcinkēvičs bija astotie.

Sprinta kausa sezonas kopvērtējumā uzvarēja tieši Šici, kuri kopvērtējumā par 0,207 sekundēm apsteidza amerikāņus Metu Mortensenu un Džeisonu Terdimenu.

Pasaules kausa sezonas noslēgumā kopvērtējumā uzvarēja Egerts/Benekens, kuri ieguva 1170 punktus. Viņiem ar 911 punktiem sekoja tautieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, bet trešie ar 836 punktiem bija austrieši Peters Pencs un Georgs Fišlers.

Tikmēr Šici ar 719 punktiem bija stabilā ceturtajā vietā, bet Gudramovičs un Kalniņš ar 456 punktiem noslēdza labāko desmitnieku. Trešā Latvijas ekipāža Putins un Marcinkēvičs šosezon iekrāja 244 punktus un ieņēma 20.pozīciju.

Starp sievietēm Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, kura sestdien kontinenta meistarsacīkstēs izcīnīja augsto piekto vietu, Elīza Cauce un Ulla Zirne. Savukārt vīriešu konkurencē brauks Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks.

Visbeidzot sacensības Siguldā tiks noslēgts ar komandu stafeti, kas sāksies plkst.14.50.

Saistītie raksti

Pirms tam svētdien Latvijas vadošais vīriešu kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks vīriešu sacensībās kontinenta meistarsacīkstēs izcīnīja augsto ceturto vietu. Tikmēr Kristers Aparjods bija astotais, kamēr Artūrs Dārznieks – devītais, bet Kristaps Mauriņš ieņēma 19.vietu.

Par Eiropas čempionu un šī Pasaules kausa posma uzvarētāju svētdien Siguldā tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš divu braucienu summā par 0,011 sekundēm apsteidza slaveno vācieti Fēliksu Lohu, bet trešais bija vēl viens Krievijas kamaniņu braucējs Romāns Repilovs, kurš tautietim piekāpās par 0,112 sekundēm.
Savukārt Kivlenieks uzvarētājam piekāpās par 0,149 sekundēm, bet no goda pjedestāla viņu šķīra 0,037 sekundes.

LA.lv