×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Lieliski vingrojumi labākai elpošanai

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Lai dzīvotu ar pilnu krūti, organismam pilnvērtīgi jāuzņem skābeklis. Pareiza elpošana ļauj izvairīties no plaušu, elpceļu un citām kaitēm, tāpēc ar lieliskā septiņnieka palīdzību uzlabosim elpošanas funkciju.

 

Fizioterapeite Līga Kalniņa atklāj, ka šie vingrojumi uzlabo elpceļu funkcijas, veicina atklepošanu un pagarina izelpu, kā arī sekmē ogļskābās gāzes izdali. Turklāt šādi attīstīsim arī krūškurvja elastību, elpošanas muskulatūru un palielināsim plaušu tilpumu.

Jāatceras, ka vingrojumus nevajag veikt uzreiz visus pēc kārtas – uztaisām pa kādai pauzei vai darām tos pa vidu citām aktivitātēm, piemēram, skriešanai vai nūjošanai – citādāk var sareibt galva un iestāties hiperventilācija – plaušu pārvēdināšanās. Šis lieliskais septiņnieks derēs jebkuram, bet vispirms labāk konsultēties ar fizioterapeitu, kurš novērtēs elpošanas sistēmas stāvokli.

{gallery id=”2009″}

1. Logs labākai elpošanai

Sakrustotām kājām un taisnu muguru apsēžamies uz grīdas. Turot rokas klēpī, no tām izveidojam lodziņu. Dziļi ieelpojot, ceļam tās virs galvas, izelpojot atgriežamies sākuma stāvoklī.

Atkārto 5–8 reizes.

 

2. Uz vienu un otru pusi

Sākuma stāvoklis – sēdus kā iepriekš, kreiso roku liekam sānos. Ieelpojot stiepjam labo roku pār galvu, viduklī nedaudz ieliecoties. Izelpā atkal ieņemam sākuma pozīciju.

Atkārto 5 reizes uz katru pusi.

 

3. Apskauj sevi

Sākuma stāvoklis paliek nemainīgs. Ieelpas laikā atveram krūškurvi, izplešot rokas uz sāniem plecu augstumā tik tālu, ka tās nedaudz virzās aiz muguras (a). Izelpojot apskaujam sevi, sakrustojot rokas vienu uz otras (b). Lai pagarinātu izelpu, to veic lēni, caur sakļautām lūpām ar skaņu s-s-s-s.

Atkārto 5–8 reizes.

 

4. Pievelc vienu celi

Nostājamies taisni, kājas plecu platumā. Ieelpas laikā izplešam rokas kā iepriekšējā vingrinājumā, bet izelpas brīdī satveram labās kājas ceļgalu un velkam sev klāt. Atgriežamies sākuma pozīcijā. Pēc tam vingrojumu atkārtojam ar otru kāju. Šis paņēmiens lieliski trenē arī līdzsvara izjūtu.

Izpilda ar katru kāju 5 reizes.

 

5. Aplis pēc apļa

Nostājamies taisni, kājas plecu platumā. Paceļam saliektas rokas, novietojam pirkstus uz pleciem. Vienmērīgi un dziļi elpojot, apļojam rokas uz aizmuguri, pēc tam uz priekšu.

Veic 10 apļus uz katru pusi.

 

6. Elpo ar vēderu

Ar taisnu muguru apsēžamies uz krēsla, kājas sakļaujam kopā. Labo plaukstu uzliekam uz vēdera, bet kreiso – virs krūtīm. Ieelpojot piepūšam vēderu lielu, bet izelpā ļaujam vēderam saplakt. Ar plaukstām var kontrolēt, vai notiek kustība atbilstoši norādījumiem.

Atkārto 5–8 reizes.

 

7. Elpojam no sāna

Noguļamies uz labā sāna, atbalstot galvu ar labo roku, un ieliecam kājas ceļgalos. Turot augšdelmu gar sāniem, kreisās rokas pirkstgalus uzliekam uz pleca. Ieelpas brīdī ceļam roku uz augšu, bet izelpojot – uz leju.

Vingrinājumu veic 5 reizes, tad griežas uz otra sāna.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+