Foto – www.andriskozlovskis.lv

Lieliski vingrojumi – vingrinām presīti citādi 0

Vasara jau klāt, pludmales sezona arī. Peldkostīmā gribam izskatīties labi, tāpēc jācenšas tikt vaļā no ziemas uzkrājumiem, kas labi redzami uz vēdera. Palīdzēs presītes vingrinājumi.

Reklāma
Reklāma

 

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Trenēta vēdera muskulatūra ne tikai labi izskatās pludmalē. Regulāra tās vingrināšana ļauj sasniegt labākus rezultātus arī citās fiziskās aktivitātēs, piemēram, skriešanā un nūjošanā, kur iesaistīts ļoti daudz muskuļu.

Gan žurnālos, gan internetā atrodami neskaitāmi vingrinājumi vēderpresei, bet šajā lieliskajā septiņniekā aerobikas trenere Eva Dzelme piedāvā nedaudz citādākus paņēmienus, kurus citur tik viegli neatrast.

{gallery id=”2162″}

1. Presītei un līdzsvaram

CITI ŠOBRĪD LASA

Nostājamies ar taisnu muguru un kājām plecu platumā. Sākam soļot uz vietas un kreisās kājas ceļgalu ceļam, cik vien augstu varam, savukārt ķermeņa augšdaļu vēršam uz paceltās kājas pusi. Pēc tam to pašu darām ar otru kāju.

Šādi tiek trenēti vēdera sānu muskuļi, turklāt tas palīdz uzlabot līdzsvara sajūtu.

Vingrinājumu ar katru kāju veic 1–3 minūtes.

 

2. Treniņš sānu daļai

Stāvam stalti, kājas nedaudz platāk par pleciem. Labo roku liekam sānos vai uz vēdera, kreiso – turam virs galvas. Ieliecamies uz labo sānu, cik dziļi vien varam. Pēc tam ar plūstošu kustību mainot rokas, to pašu darām uz otru pusi.

Arī šis vingrinājums trenē vēdera sānu muskuļus.

Atkārto 10 reizes uz katru pusi.

 

3. Dibens – vienīgais balsts

Apsēžamies uz grīdas un vienlaikus gan kājas, gan rumpi ceļam uz augšu. Dibenam uz zemes jākļūst par vienīgo atbalsta punktu, jo arī rokas cenšamies turēt virs zemes – vislabāk gar sāniem. Vingrinājums izpildīts pareizi, ja mugura un kājas ir taisnas. Kad vairs nejaudājam celties augšup, kājas un rumpi lēnām novietojam guļus pozā.

Ja vingrojums šķiet par vieglu, mēģinām tā laikā uz grīdas pilnībā neapgulties vai starp kājām novietojam bumbu vai spilvenu.

Vingrinājumu izpilda 5–10 reizes.

 

4. Vingrojam ar bumbu

Apsēžamies uz grīdas, kreiso pēdu novietojam uz labā ceļgala, it kā stumjot labo kāju uz aizmuguri, bet kreiso roku aizliekam aiz muguras. Izstiepjam labo roku uz sāniem un stiepjamies uz to pašu pusi. Lai būtu vieglāk, varam ņemt talkā bumbu, ko liekam zem izstieptās rokas.

Reklāma
Reklāma

Veic 10 reizes uz vienu pusi, tad tikpat uz otru.

 

5. Kājas gaisā!

Noguļamies uz grīdas un ceļam kājas gaisā, pie viena stiepjam rokas gar sāniem, vēršot skatienu uz priekšu un uz leju, taču neatraujot muguru no zemes – tikai plecus un lāpstiņas. Kad kājas sasniegušas maksimālo punktu, laižam tās lejā, kājas pievelkot pie vēdera.

Ja grūti noturēt kājas gaisā, atstutējam tās pret sienu.

Izpilda 10 reizes.

 

6. Speram soli balstā uz rokām

Ieņemam sākuma stāvokli, it kā gribētu atspiesties balstā uz rokām: rokas turam plecu, kājas – gurnu platumā, ar papēžiem stiepjamies atpakaļ. Speram soli ar labo kāju, it kā grasītos iet, ceļgalu pievelkot pie pleca. Pēc tam to pašu atkārtojam ar otru kāju.

Veic 10 soļus ar katru kāju.

 

7. Dibens gaisā

Apsēžamies uz ceļgaliem. Kreisā kāja taisnā leņķī vērsta uz aizmuguri, labās kājas pēda pielikta kreisajam ceļgalam. Rokas balstā aizmugurē. Izelpā ceļam dibenu uz augšu, cik vien varam. Kad sasniegts maksimālais augstums, laižamies lejā.

Izpilda 10 reizes, tad to pašu veic ar otru kāju.