×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Lielisks draugs – Stafordšīras terjers

hund_hunde2

“Lūdzu, pastāstiet par amerikāņuStafordšīras terjeru! Kā to audzināt? Vai ieteicams ģimenē ar bērniem?” 
Lāsma

 

Mīlošais sargs

Amerikāņu Stafordšīras terjers ir viena no šķirnēm, par kuru visvairāk lauzti šķēpi. Jau kopš parādīšanās tie vienmēr pievērsuši sev uzmanību. Īstenie pazinēji šo terjeru uzskata par drosmīgu, ģimenei pieķērušos suni, taču daudzos medijos šķirnes nelabvēļi to dēvē par asinskāru dzīvnieku. Tas ir netaisni, jo pēc pasaules veterinārārstu atzinuma visvairāk cilvēkus sakoduši tieši dienesta suņi un metisi.

 

Terjers izceļas ar to, ka savu saimnieku dievina. Pret pārējiem ir emocijās ieturēts, kaut arī sabiedrisks un labvēlīgi noskaņots.

 

Viņu uzskata par sargu, taču ir lielisks arī, piemēram, veiklības sacensībās (agility). Turklāt dzīvespriecīgs kompanjons, kas vienmēr gatavs rotaļāties ar savējiem. Tādēļ nav jāuztraucas, ka draiskuļojoties var nodarīt pāri bērniem, jo labi apzinās savu spēku.

Taču šim lieliskajam kompanjonam ir arī savas prasības. Viņš vēlas apkārtējo mīlestību un, pareizi audzināts, kļūst par perfektu suni. Ne velti šīs šķirnes pazinēji amerikāņu Stafordšīras terjeru uzskata par fantastisku būtni…

 

Izvēles nosacījumi

Amerikāņu Stafordšīras terjeru var ņemt kā mājas sargu un ģimenes kompanjonu. Vienīgi nav ieteicams cilvēkiem bez pieredzes suņkopībā. Ļoti labi satiek ar bērniem, kas savukārt arī ir priecīgi par tādu ņipru un aktīvu rējēju.

Kucēnu ieteicams iegādāties tikai kinoloģiskajās organizācijās, piemēram, Latvijas kinoloģiskajā federācijā. Tajā ļoti nopietni seko, lai pārošanai izraudzītos vecākus, kuriem ir noturīga psihe un citi nepieciešamie parametri, jo amerikāņu Stafordšīras terjeru savulaik izveidoja kā cīņu suni. Diemžēl popularitātes sākumā negodīgi audzētāji ātras peļņas dēļ pārdeva kucēnus no apšaubāmiem vecākiem, kas reizēm tikai attāli atgādināja šos terjerus. Rezultātā daudzviet pasaulē, arī Latvijā, parādījās suņi ar agresivitātes pazīmēm – no maza apburoša mazuļa pēc gada izaug problemātisks suns…

Ar suni noteikti jāiziet paklausības kurss. Ārzemēs tie ir arī lieliski pēddziņi, jo iet gan pa asinspēdām, gan piedalās ūdensputnu medībās. Viņi ir nenogurdināmi pavadoņi sportiskiem saimniekiem, jo skrien līdzi velosipēdam un vasarā aizrautīgi peld blakus savējiem. Šai šķirnei tāpat kā visiem terjeriem ir nepieciešams aktīvs dzīvesveids, lai var izlikt savu enerģiju. Tie nav gulētāji uz dīvāna…

 

 

Uzziņa

• Izmēri: suņiem augstums skaustā līdz 48 cm, svars no 25 līdz 30 kg; kucēm augstums skaustā līdz 46cm, svars no 22 līdz 25 kg.

• Apmatojuma krāsas: balta, melna, pelēka, ruda, smilšu un tīģerkrāsa. Jebkura var būt ar baltas krāsas piejaukumu.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+