Eiropas čempionāta finālturnīra spēle basketbolā starp Latvijas un Melnkalnes valstvienībām ”Sinan Erdem Dome” arēnā Stambulā.

Lielisks uzbrukums un pēc puslaika pārliecinoša vadība pret Melnkalni 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Stambulā Eiropas čempionāta finālturnīra astotdaļfinālā pēc puslaika ar 53:37 uzvar Melnkalnes izlasi.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Ainara Bagatska trenētā Latvijas izlase cenšas Eiropas čempionāta finālturnīrā otro reizi pēc kārtas pārvarēt astotdaļfināla barjeru.

Latvijai 13 punktus guvis Jānis Timma, 11 punktus pievienojis Kristaps Porziņģis, bet pa septiņiem guvuši Žanis Peiners un Jānis Strēlnieks.

Tikmēr Melnkalnei 12 punktus sametis Nikola Vučevičs, bet desmit guvis Bojans Dubļjevičs.

Latvija spēli sākusi ļoti pārliecinoši, trāpot septiņus no 13 tālmetieniem. Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā Latvijai bija neveiksmīgs posms, ļaujot pretiniekiem gūt deviņus punktus pēc kārtas, taču pēc tam komanda atguvās un puslaika beigās, demonstrējot ātru basketbolu, tajā pat laikā labi darbojoties aizsardzībā, guva astoņus punktus pēc kārtas, panākot drošu vadību.

Latvijas izlase spēli sāka ar pēdējos mačos jau ierasto sastāvu, laukumā dodoties Jānim Strēlniekam, kurš ticis galā ar veselības problēmām, Dairim Bertānam, Jānim Timmam, Rolandam Šmitam un Kristapam Porziņģim.

Spēles sākums bija mazrezultatīvs, rezultātu ar tālmetienu atklājot Šmitam, kamēr melnkalnieši pirmo grozu iemeta tikai divas ar pusi minūtes pēc cīņas sākuma, izceļoties centram Nikolam Vučevičam, kurš pēc tam iemeta arī “sodiņu” panākot izlīdzinājumu.

Latviju vadībā ar pustālo metienu atkal izvirzīja Timma, tomēr pretinieki atbildēja ar Filipa Baroviča metienu, panākot 5:5. Ceturtdaļas vidū abas komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, grozā vispirms trāpot Nemanjam Džurišičam, uz ko atbildēja laukumā īsu brīdi pirms tam uznākušais Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms, Latviju izvirzot vadībā ar 10:8.

Turpinājumā Strēlnieks un Porziņģis, kurš iemeta arī sodu, panāca jau 15:8 Latvijas labā, komandai labi spēlējot aizsardzībā, bet astotajā minūtē Blūms ar savu otro precīzo trejaci panāca 18:10.

Arī turpinājumā labāka bija Latvija, kura pēc Timmas tālmetiena ieguva jau vairāk kā desmit punktu pārsvaru 23:12, bet beigās Dairis Bertāns ar “slam dunk” un Žanis Peiners guva vēl četrus punktus, uz ko gan atbildēja Vučevičs, pēc desmit minūtēm Latvijai esot vadībā ar 27:15.

Tikmēr otro ceturtdaļu Latvija sāka neveiksmīgi, ļaujot pretiniekiem, ņemot vērā arī Vučeviča pirms tam realizēto metienu, veikt izrāvienu 11:0, samazinot starpību līdz 24:27. Šajā posmā divus tālmetienus Melnkalnei realizēja Bojans Dubļjevičs.

Tiesa, Latvija ātri atguvās, ar Peinera diviem soda metieniem un Porziņģa metienu panākot 31:24. Turpinājumā tālmetienus iemeta Peiners un Strēlnieks, bet kad Timma realizēja 2+1 gājienu, Latvija bija vadībā ar 42:30.

Timma pēc tam bija precīzs arī no trīspunktu metienu līnijas, Porziņģis “iedankoja”, panākot jau 49:33, savukārt atpūtās abas komandas devās Latvijai esot vadībā ar 51:37.