Kultūra
Kultūrpolitika

Lielizrādei “Abas malas” vēl viens augsts starptautisks novērtējums0

Publicitātes foto

Multimediālā deju lielizrāde “Abas malas” ieguvusi galveno balvu Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu sacensībās “Baltic-Nordic Event Awards” kategorijā “Labākais kultūras pasākums”, ziņo izrādes sabiedrisko attiecību vadītāja Gunta Kursiša.

“Baltic-Nordic Event Awards” uzvarētājs tika izvēlēts no trim finālistiem, starptautiskajai žūrijas locekļu komandai vērtējot klātienes trīs minūšu prezentāciju par pasākumu.

“Uzskatām, ka šis apbalvojums tikai vēlreiz akcentē Latvijā radīto kultūras pasākumu kvalitāti, kā arī apliecina to, ka Latvijā radītie kultūras un mākslas produkti var kļūt par vērtīgu Latvijas eksportpreci,” pauž Gunta Kursiša.

Pasākuma žūrijā bija vadošie mārketinga un pasākumu nozares profesionāļi no tādiem uzņēmumiem kā Ericsson, Finnair, Volvo Car Group, MasterCard, airBaltic un citiem. Ar starptautiskās žūrijas pārliecinošu balsojumu par “Labāko kultūras pasākumu” tika atzītas “Abas malas”.

Jau iepriekš vēstīts, ka “Abas malas” bija viens no Latvijas Simtgades centrālajiem kultūras pasākumiem. Tas norisinājās 17., 18. un 19. novembrī “Arēnā Rīga” un kopumā pulcēja aptuveni 20 tūkstošus skatītāju klātienē.

Saistītie raksti

Mūzika, deja, vērienīgās videoprojekcijas, scenogrāfija, gaismu režija un televīzijas kameru darbs tika izmantots kā vienots veselums, lai izstāstītu Latvijas simts gadu vēsturi tā, kā tā iepriekš vēl nav stāstīta.

Deju lielizrāde “Abas malas” iepriekš tika nominēta apbalvojuma “Kilograms kultūras” nominācijā “Notikums”. “Abas malas” scenogrāfija bija starp 20 finālistiem cīņā par “Latvijas Dizaina Gada balvu”, kā arī ir izvirzīta trīs kategorijās starp nominantiem “Dejas balvai” – “Abas malas” soliste Alise Prudāne kā Labākā klasiskās dejas dejotāja, “Abas malas” laikmetīgās dejas profesionāle Elita Lutce kā labākā Laikmetīgās dejas dejotāja, kā arī deju lielizrāde “Abas malas” kategorijā “Pārsteigums dejas mākslā”.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Spēj pacelt spārnos jebkuru!” Ar izcilu Vinetas Sareikas vijolspēli Liepājā izskan Bārbera Vijolkoncerts
15 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rīgas Projektu koris pirmo reizi viesosies Zemgalē
16 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Cik Latvija gatava ieguldīt, lai pasaules kino kompānijas filmētu pie mums?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas