×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Lielkoncertu Mežaparkā skatīsies arī Vācijas prezidents un vēstnieki

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Svētdien Latvijā valsts vizītē ieradīsies Vācijas Federatīvās Republikas prezidents Joahims Gauks kopā ar dzīves draudzeni Daniēlu Šatu. Plānots, ka viņi kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu un Daci Seisumu apmeklēs XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertu “Līgo!”


Paredzams, ka šo dižkoncertu noskatīsies arī kupls ārvalstu vēstnieku pulks. Latvijas Ārlietu ministrija ir nosūtījusi ielūgumus uz šo koncertu visiem Latvijā akreditētajiem vēstniekiem.

Latvijā no 5. līdz 8. jūlijam uzturēsies UNESCO Izpildpadomes prezidente Alisandra Kaminsa. Kopā ar viņu Dziesmu un deju svētku pasākumus apmeklēs arī UNESCO Igaunijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Kerli Gutmane un UNESCO Lietuvas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Marija Dremaite.

29. un 30. jūnijā Dziesmu svētkus apmeklēja Lietuvas Tautas kultūras centra piecu cilvēku delegācija, kuru vadīja Lietuvas Tautas kultūras centra direktors Sauļus Ļausa. Viņš, būdams kordiriģents, pēc Garīgās mūzikas koncerta noklausīšanās atzina, ka tas ir pasaules līmeņa koncerts, kā arī piebilda: “Labākos kora mūzikas koncertus, kādus savā profesionālajā darbībā esmu dzirdējis, esmu dzirdējis pie jums ‒ Latvijā.”

Rīt un parīt svētkus apmeklēs Igaunijas Tautas kultūras centra delegācija tā direktores Aivi Lintermannas vadībā un Igaunijas Dziesmu svētku fonda delegācija, kā arī Igaunijas Kultūras ministrijas un Lietuvas Tautas kultūras centra pārstāvji.

Abu Baltijas valstu premjeri un kultūras ministri ir bijuši aicināti uz svētkiem, taču aizņemtības dēļ nav varējuši ierasties. Igaunijas kultūras ministrs Reins Langs un Lietuvas kultūras ministrs Šarūns Birutis ir atsūtījuši vēstules ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei, kurās raksta, cik nozīmīgi šie svētki ir visām Baltijas valstīm, un novēl veiksmi visiem to dalībniekiem un rīkotājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+