Sports
Citi sporta veidi

Lielmeistars Aleksejs Širovs nākamajā šaha Olimpiādē pārstāvēs Spāniju0


Šaha lielmeistars Aleksejs Širovs
Šaha lielmeistars Aleksejs Širovs
Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīdzinieks Aleksejs Širovs, kurš pagājušajā nedēļā Mihaila Tāla piemiņas turnīrā ātrspēlē ieņēma trešo vietu, bet ātrajā šahā finišēja 23.vietā, spēlēja zem Spānijas karoga, kuru sacensībās plāno pārstāvēt arī turpmāk.

Pēc Tāla piemiņas turnīra Širovs aģentūrai LETA skaidroja: “Joprojām dzīvoju Rīgā. Esmu atgriezies Spānijas Šaha federācijā. Joprojām esmu Spānijas pilsonis, un tas atkārtotai pārejai Spānijas šaha pilsonībā izrādījās svarīgi. Citādi to izdarīt būtu ļoti grūti.”

Pirmoreiz Spānijas šaha pilsonībā Širovs pārgāja 90.gadu vidū pēc precībām ar argentīnieti Veroniku Alvaresu. Pirms nepilniem desmit gadiem lielmeistars atgriezās Latvijas šaha pilsonībā, saglabājot Spānijas pilsoņa pasi. Pārejot Spānijas šaha pilsonībā otro reizi, šahists joprojām dzīvo Rīgā, Latviju pametot pārsvarā tikai tāpēc, lai piedalītos šaha sacensībās.

Otrreizējo Spānijas šaha pilsonības iegūšanu sekmējušas nesaskaņas ar Latvijas Šaha federāciju, taču ar pašreizējo situāciju rīdzinieks ir apmierināts. “2018.gada aprīlī man izdevās pāriet, taču pēc Pasaules šaha federācijas (FIDE) noteikumiem uzreiz nevarēju pārstāvēt Spāniju 2018.gada Olimpiādē. Ņemot vērā, ka kopš 1992.gada esmu izlaidis tikai vienu Olimpiādi 2002.gadā, man tas bija ļoti nepatīkami. Toties 2020.gadā spēlēšu.”

“Domāju, ka viss ir labi. Šogad pārstāvēšu Spāniju Eiropas komandu čempionātā. Spēlēšu Spānijas individuālajā čempionātā, citos turienes turnīros. Esmu atgriezies Spānijas šaha dzīvē, un tas man ir pat vienkāršāk, jo varu sevi veltīt tikai spēlēšanai. Latvijā mans mērķis bija šaha attīstība, un tam vajadzēja veltīt daudz spēka. Tas bija sabiedriskais darbs,” pauda Širovs.

Par privāto dzīvi Širovs runā maz: “Varat uzrakstīt, ka pagājušā gada 20.novembrī Rostovā pie Donas man piedzima meitiņa Nikola. Par pārējo izvēlēšos nerunāt.”

Saistītie raksti

Šobrīd Spāniju pārstāvošais lielmeistars ir viens no diviem rīdziniekiem, kuri tikuši līdz pasaules čempionāta finālam šahā. Tāls kļuva par astoto pasaules čempionu. Širovs 1998.gadā Pasaules šaha padomes organizētajā pretendentu mačā ar 5,5-3,5 uzvarēja Krievijas šahistu Vladimiru Kramņiku, svinot divas uzvaras un septiņas reizes spēlējot neizšķirti, tomēr ar pasaules čempionu Gariju Kasparovu šajā pasaules čempiona noskaidrošanas versijā tikās Kramņiks.

Vēlreiz līdz izšķirošajai cīņai par pasaules spēcīgākā šahista titulu rīdzinieks nonāca 2000.gadā. Gada beigās FIDE organizētā turnīra finālā Širovs ar 0,5-3,5 piekāpās indietim Višvanatanam Anandam.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurzemes derbijā “Ventspils” iedzen vēl vienu naglu “Liepājas” Eirokausu cerību zārkā
19 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Jonass sava mocīša dzimtenes posmā ieņem ceturto vietu kvalifikācijā
21 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
27 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
15 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
4 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas