×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Vai lielo algu saņēmēji izvairās? Solidaritātes nodokļa maksātāju skaits sarucis par 20% (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Tā dēvētā solidaritātes nodokļa maksātāju skaits patlaban ir sarucis par aptuveni 20% salīdzinājumā ar sākotnēji prognozēto, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Solidaritātes nodokli no šā gada janvāra piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus. 2015.gadā griesti bija 48 600 eiro jeb vidēji nedaudz vairāk par 4000 eiro mēnesī, bet 2016.gadā tie pieaugs. Pēc aprēķiniem, kas balstīti uz 2014.gada datiem, jaunais nodoklis skar aptuveni 4700 strādājošo.

Vienkaikus solidaritātes nodokļa ieņēmumi par šo gadu būs zināmi tikai nākamgad.

Ministre iepriekš komentējusi, ka solidaritātes nodokļa ideja, ka turīgākie maksā vairāk, ir pareiza, tomēr šī nodokļa ieviešanas forma neatbilst praktiskiem principiem.

Ministre Reizniece-Ozola atbalsta šā nodokļa pārskatīšanu. Viņa uzskata, ka solidaritātes nodokli vajadzētu padarīt par sociālo nodokli, lai tā maksātājiem būtu iespēja saņemt arī kādu labumu. Tomēr valdības kolēģi un uzņēmēji esot skeptiski par šādu ieceri. Ministri norādot, ka nodoklis ieviests, lai papildinātu valsts budžetu un izmaiņas samazinātu ieņēmumus, savukārt uzņēmēji vēlas šo nodokli atcelt pavisam. No solidaritātes nodokļa maksātāju skaita samazināšanās valsts finansiāli nav zaudējusi, tomēr kopumā līdz ar nodokļa ieviešanu mazinājusies uzņēmēju uzticība valstij, atzina Reizniece-Ozola.

Vairāki uzņēmēji un uzņēmumi Satversmes tiesā ir apstrīdējuši solidaritātes nodokli. Pēc Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) aicinājuma vērsties ST, lai tiktu atcelts solidaritātes nodoklis, 20 privātpersonas un deviņi uzņēmumi nolēmuši realizēt savas tiesības un iesniegt prasību, lai atgūtu pārmaksātos līdzekļus un panāktu jaunieviestā nodokļa atcelšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nav jau viņi vienīgie Atbildēt

    Lielo algu saņēmēji tikai seko lielāko nodokļu parādnieku piemēram! Vai tad viņi sliktāki par tiem?

  2. Cik ilgi turpināsies eksperimenti ar nodokļiem? Atbildēt

    Kad Latvijā beidzot tiks atjaunots visā pasaulē dominējošais progresīvais ienākuma nodoklis?

    • Vajadzētu ,bet arī tā kā pasaulē ,lieli ieņēmu būtu sākot ,varbūt ar kādiem 2000 eiro mēnesī ne ar 300eiro un tie %-tiem arī nevajadzētu sasniegt 60-80 procentus. Savādāk kāda jēga strādāt par lielu algu? Tikko bija piemērs par sportist algām un to Panamas skandālu. Ja sportists nopelna miljonu ,viņam atvelk virs 500 tukstošiem ,tad jāsaka kāds labums no tās lielās algas?No min. algas vajadzētu maksāt tikai sociālo nodokli.Bija atkal piemērs, ja skolēns vasarā strādā par min algu 370 eiro ,tad pēc nodokļu atskaitīšanas viņa izmaksā mazliet virs 200eiro ,vai te bērnam sirds nesāp?

  3. KĀPĒC MAKSĀT, JA VAR NEMAKSĀT!!! MŪSU VALSTĪ PAR TO CIETUMĀ NELIEK, KĀ TAS IR CITĀS VALSTĪS!!! TĀPĒC JAU MUMS IET KĀ IET, JO IR VISATĻAUTĪBA UZ KATRA SOĻA!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+