Foto-LETA

Lielo balvu par labāko tautastērpu iegūst deju kolektīvs “Līgo” 0

Šodien, 30.jūnijā, latviešu tautastērpu skatē starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” Dziesmu un deju svētku Lielā balva par labāko tautastērpu piešķirta tautas deju ansamblim “Līgo”, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Kopumā žūrija vērtēja labākos tērpus sešās nominācijās – koru, deju kolektīvu, folkloras kopu, etnogrāfisko un koklētāju ansambļu, individuālie tautastērpi.

Tautastērpu skates godalgotie laureāti koru grupā ir Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Tik un tā”; 2.vietā – Ogres kultūras centra Ogres skolotāju kamerkoris un Valmieras kultūras centra sieviešu koris “Jumara”, kā arī Salacgrīvas novada Liepupes tautas nama jauktais koris “Pernigele”. 3.vietā ierindojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktais koris un Jaunpiebalgas kultūras nama jauktais koris, kā arī Krustpils novada sieviešu koris “Luste” ar saviem tautastērpiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Deju kolektīvu grupā 1.vietu žūrija piešķīra Tukuma pilsētas Kultūras nama deju kolektīva “Svīta”, Dobeles kultūras biedrības deju kolektīva “Dzīpars” un Beverīnas novada Brenguļu pagasta deju kopas “Dzieti” tautastērpiem. 2.vietā – Apes novada Apes pilsētas tautas nama deju kolektīva “Metenis”, senioru deju kopas “Ozolnieki” un Pāvilostas novada Vērgales pagasta kultūras nama dejotāju kolektīva “Vērgalīte” tautastērpiem, bet 3.vieta – Ādažu novada kultūrizglītības centra deju kolektīvam “Sprigulis”, Tukuma pilsētas kultūras nama deju kolektīva “Vidums” un Skrīveru kultūras centra “Dzēses” tautastērpiem.

Folkloras kopu, etnogrāfisko un koklētāju ansambļu grupā piešķirtas tikai divas vietas: 1.vieta – Kultūras pils “Ziemeļblāzma” koklētāju ansambļa “Pūt, vējiņi”, bet 2.vieta – biedrības “Kursas vārti” folkloras kopas “Medainis” tautastērpiem.

Sīva konkurence bijusi arī pašdarināto tautas tērpu grupā, kurā piešķirtas trīs pirmās, trīs otrās un arī trīs trešās vietas: 1.vieta – Dagnijas Pārupes, Unas Dževečkas, Māras Eglītes darinātajiem tērpiem. 2.vieta – Vijas Liepas, Elitas Gailītes – Graudumas un Dagnijas Kupčes, bet 3.vieta – Ivetas Gabrānes, Vēsmas Bērziņas un Rutas Legzdiņas tērpiem.

Atsevišķi tika vērtēti arī nokomplektētie tautas tērpi. Šajā grupā 1.vietu ieguva Sabīne Petra un Sandijs Kūlainis; 2.vietu – Silga Čerpinska un Aija Spridzāne, 3.vietu – Ērika Leimane ar Justīni, Rukšānu ģimene un Vizuļu ģimene ar saviem tautas tērpiem.

Uzņēmēju, Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS), amatnieku biedrību tautas tērpu grupā 1.vietu ieguva trīs dalībnieki: tautas tērpu centrs “Senā klēts”, aušanas darbnīca “Vēverīšas”, TLMS “Ērgļi”. 2.vietā ierindojās TLMS “Dardedze”, bet 3.vietā – Madara Briede, Uģis Drava, Ausma Spalviņa, Dagnija Pārupe, Agrita Krieviņa un TLMS “Dardedze”.

Īpašu atzinību par tautastērpiem saņēma Alūksnes pilsētas kultūras nama deju kopa “Jukums”.