×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Lielo dienu Rīgā aicina sagaidīt kopā ar folkloras kopām

Foto-LETAFoto-LETA

Svētdien, 22. martā, Latvijas folkloras biedrība (LFB) aicina kopā sagaidīt Lielo dienu Rīgā, LA.lv pastāstīja LFB pārstāve Gunta Saule.

Lielās dienas rīts sāksies plkst. 6 Arkādijas parkā, kur līdz plkst. 8 notiks saullēkta sagaidīšanas rituāls, mazgāšanās Mārupītē, kas tek pret rītiem, putnu dzīšana, Saules sagaidīšana ar dziesmām, pēršanās ar pūpolu vai plaucētu bērzu zariem, šūpoļu kāršana un citi tradicionālie rituāli auglības, veselības un skaistuma nodrošināšanai.

Plkst. 12 -16 ar šūpoļu pušķošanu un šūpošanos, Lieldienu dziesmām un apdziedāšanos, olu krāsošanu, sišanos un ripināšanu, kā arī spēlēm, rotaļām un sadancošanu Lielo dienu svinēsim Līvu laukumā.

Gunta Saule stāsta, ka Lielās dienas sagaidīšanu un svinēšanu vadīs Rīgas folkloras kopas “Grodi”, “Garataka”, “Vilcenes”, “Dandari”, “Berendejka” un Rīgas Danču klubs, kā arī Mālpils “Mālis” un Katlakalna “Rāmupe”.

“Svētku noskaņai palīdzēs līdzi paņemtie pūpolu un izplaukušie bērzu zari, kārklu šautriņas, vilnas dzīpari, dzērvenītes, kā arī krāsainas dzijas pīnītes šūpoļu rotāšanai un, protams, krāsotas olas, kas domātas gan ziedošanai šūpolēm, zīlēšanai, sacensībai, gan pašu ēšanai, gan citu cienāšanai un dāvināšanai par šūpoļu kārumu un šūpošanu,” atgādina biedrības pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+