Viedokļi
Aptaujas

Kā vērtējat ierosinājumu par piemaksu pensijai no bērnu maksātajiem nodokļiem?9

Foto-Expensive/Shutterstock

Melita Majore, pensionāre Carnikavā:

“Man ir divas meitas, abas strādā, it kā man būtu jāpriecājas par Labklājības ministrijas priekšlikumu piemaksāt pie pensijas atkarībā no bērnu Latvijā veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām. Taču tur nekas prātīgs nevar iznākt, jo atkal būs tā: gribēja, kā labāk, iznāca kā vienmēr. Vai tad tur augšā nezina, pirmkārt, cik kosmiski attālumi ir starp daudzu cilvēku mazajām pensijām un citu kosmiskajām pensijām, otrkārt, starp pensionāru pieaugušo bērnu mazajām algām un daudzu citu kosmiskajām algām? Vai tik tās augšas netaisās pieņemt likumu savam labumam?”

Biruta Jemeljanova, Jēkabpils pensionāru apvienības “Sasaiste” priekšsēdētāja:

“Mēs spriežam tā: kāpēc vienmēr tās idejas par pensionāru stāvokļa uzlabošanu tādas šķības un greizas? Cik tad sen, kā spriedelēja par barikāžu dalībnieku piemaksām pie pensijām, nu pienākusi kārta sociālo nodokļu piemaksām. Kā tad viņi tur iedomājas: ir taču cilvēki, kam pensijas sasniedz 1000 un pat 2000 eiro mēnesī, vai tad viņiem nav ko ēst, ka vajag vēl pielikt no bērnu tūkstošiem? Tajā pašā laikā par vientuļajiem pensionāriem, kuru bērni arī jau pensijā, nevienam galva nesāp. Viņi taču nesaņemtu klāt ne centa. Tiklīdz pensionāram pensija pāris centu pārsniedz noteikto līmeni, tā uzreiz aprūpe nepienākas, jāmaksā pašam no tās mazās pensijas. Man blakus mājā dzīvo nevarīga pensionāre, zvana man, lai aizeju asinsspiedienu izmērīt. Man pašai grūti kustēties, tomēr eju. Jāpalīdz taču!”

Daina Siņeļņikova, pensionāre Alūksnē:

“Ar pensijām jau tā ir liela nevienlīdzība, vai tad mērķis ir to lielo nevienlīdzību pataisīt vēl lielāku? Kāpēc mētāties ar apšaubāmiem priekšlikumiem, ja nav sakārtotas jau esošās lietas? Pareizāk taču būtu, ja cilvēki pa īstam justu, ka viņa pensija ir atkarīga no nostrādāto gadu skaita. Nevienlīdzība arī tāda: kādā turīgākā novadā pensionāram atbalsts milzīgs, turpat blakus novadā – niecīgs.”

LA.lv