×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
9. jūlijs, 2018
Drukāt

Kā vērtējat ierosinājumu par piemaksu pensijai no bērnu maksātajiem nodokļiem? (9)

Foto-Expensive/ShutterstockFoto-Expensive/Shutterstock

Melita Majore, pensionāre Carnikavā:

“Man ir divas meitas, abas strādā, it kā man būtu jāpriecājas par Labklājības ministrijas priekšlikumu piemaksāt pie pensijas atkarībā no bērnu Latvijā veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām. Taču tur nekas prātīgs nevar iznākt, jo atkal būs tā: gribēja, kā labāk, iznāca kā vienmēr. Vai tad tur augšā nezina, pirmkārt, cik kosmiski attālumi ir starp daudzu cilvēku mazajām pensijām un citu kosmiskajām pensijām, otrkārt, starp pensionāru pieaugušo bērnu mazajām algām un daudzu citu kosmiskajām algām? Vai tik tās augšas netaisās pieņemt likumu savam labumam?”

Biruta Jemeljanova, Jēkabpils pensionāru apvienības “Sasaiste” priekšsēdētāja:

“Mēs spriežam tā: kāpēc vienmēr tās idejas par pensionāru stāvokļa uzlabošanu tādas šķības un greizas? Cik tad sen, kā spriedelēja par barikāžu dalībnieku piemaksām pie pensijām, nu pienākusi kārta sociālo nodokļu piemaksām. Kā tad viņi tur iedomājas: ir taču cilvēki, kam pensijas sasniedz 1000 un pat 2000 eiro mēnesī, vai tad viņiem nav ko ēst, ka vajag vēl pielikt no bērnu tūkstošiem? Tajā pašā laikā par vientuļajiem pensionāriem, kuru bērni arī jau pensijā, nevienam galva nesāp. Viņi taču nesaņemtu klāt ne centa. Tiklīdz pensionāram pensija pāris centu pārsniedz noteikto līmeni, tā uzreiz aprūpe nepienākas, jāmaksā pašam no tās mazās pensijas. Man blakus mājā dzīvo nevarīga pensionāre, zvana man, lai aizeju asinsspiedienu izmērīt. Man pašai grūti kustēties, tomēr eju. Jāpalīdz taču!”

Daina Siņeļņikova, pensionāre Alūksnē:

“Ar pensijām jau tā ir liela nevienlīdzība, vai tad mērķis ir to lielo nevienlīdzību pataisīt vēl lielāku? Kāpēc mētāties ar apšaubāmiem priekšlikumiem, ja nav sakārtotas jau esošās lietas? Pareizāk taču būtu, ja cilvēki pa īstam justu, ka viņa pensija ir atkarīga no nostrādāto gadu skaita. Nevienlīdzība arī tāda: kādā turīgākā novadā pensionāram atbalsts milzīgs, turpat blakus novadā – niecīgs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Atbalstu priekšlikumu. Abi bērni ir izaudzināti, izskoloti, tagad strādā Latvijā un maksā nodokļus.

 2. Negatīvi. Jo ir pietiekami daudz sāpju stāstu par tiem, kam nav bērnu, ne tādēļ, ka negribētu, ir pietiekami to, kam smagi slimi bērni, vai aiziet mūžība vēl bērnībā/jaunībā. Tad visus šos cilvēkus valsts atļautos vēlreiz sodīt?! Tas ir necilvēcīgi un ļauni un diskriminējoši.

 3. Ja vecāki būs izaudzinājuši kārtīgus bērnus, tad tie palīdzēs bez jebkādas valdības iejaukšanās. Ja izaudzināti slaisti, tad tikpat no viņiem ko paņemt nebūs. Un jā-par tēviem, alimentu nemaksātājiem, pret viņu bērniem tāda likuma pieņemšana būtu īpaši netaisna.

 4. Novērtēju kā kārtējo fašismu .

 5. Nu tagad visi aļimentčiki, kuri visu mūžu saviem bērniem alimentus nemaksāja, izlikās , ka vispār ir bezdarbnieki, vai strādāja par sētniekiem, lai nemaksātu alimentus, tagad skries pa pasauli meklēdami, kur kāds viņa bērns atrodas , lai varētu no viņa sev pensiju piedzīt, jo pensiju jau tagad tādi droši ka nekādu nesaņem. Atņems tagad tam savam bērnam nākotnes pensiju , tāpat kā bērnībā nedeva iztikas naudu.

 6. jo tas samazinās viņu pensiju, protams. Tikpat labi bērni var ik mēnesi pabalstīt vecākus ja var atļauties.

 7. tikai pozitīvi,īpaši sievietēm,kuras godprātīgi audzināja,izglītoja dažādos pulciņos savus bērnus,nevarēja sevi visu veltīt darbam,karjerai,tātad saņēma mazāku atalgojumu.

 8. Kraus von Zillergut Atbildēt

  Varēs piemaksu formā Berjozkinam to Kājiņu B “lauku tūrisma objektu” oficiāli atdot.

 9. Senāk teiktu ākstība – mūsdienās tas tikai sarežģīs dzīvi grāmatvežiem – nu nav jau jāizdomā jauns ritenis- to pirms tūkstošiem jau izdomāja.
  Vēlas patiesi atbalstīt ģimenes ar bērniem – liec bezbērnu nodokli kā vīriešiem, tā sievietēm. Būs bļaušana, ar kadām tiesībām – ar sabiedrības tiesībām būt atražotām nākošajās paaudzēs. Uzturēt bērnus ir papildus izdevumi un tos kaut daļēji sedz, kam to nav… Arī te tas nav jauns izgudrojums, bet tas pats vecais, atliek tikai iedarbināt prātu un gribu , bet ….

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+