×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. jūlijs, 2017
Drukāt

Publicē jaunākos skolu reitingus pēc skolēnu sasniegumiem (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Ata Kronvalda fonda lielo skolu reitinga, kurā vērtē skolēnu sekmes mācību priekšmetu olimpiādēs, augšgalā arī šogad ir valsts ģimnāzijas.

Latvijas skolu reitingā izglītības iestādes iedala pēc izglītojamo skaita “lielajās skolās”, kur vidusskolēnu skaits ir lielāks par 100, un “mazajās skolās”, kur vidusskolēnu skaits ir mazāks par 100. Latvijas skolu reitings 2015./2016.mācību gadā tiek veidots, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

Lielo skolu vidū labāko rezultātu tradicionāli uzrādījusi Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, punktu skaita ziņā aptuveni divreiz apsteidzot otrajā vietā ierindoto Daugavpils Krievu vidusskolu – liceju. Labāko lielo skolu desmitniekā ir astoņas ģimnāzijas un divi liceji. Kopumā lielo skolu reitingā ir iekļautas 86 izglītības iestādes, no kurām 34 ir ģimnāzijas (26 – valsts ģimnāzijas).

50 labāko lielo skolu vidū ir 19 galvaspilsētas skolas, savukārt pārējās skolas pamatā atrodas republikas pilsētās vai pilsētās.

Mazo skolu vidū savukārt par labāko atzīta Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Preiļu 1.pamatskola. Mazo skolu reitingā iekļautas 120 izglītības iestādes, no kurām vairums atrodas pilsētās vai novadu centros.

Lielo skolu novērtējumu meklējiet šeit

Mazo skolu novērtējumu meklējiet šeit

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Bet cik skolēnu mācās šinīs skolās?

  2. Bet kur tad Preiļu okupantu 2 vidusskola!

  3. sporta muļķu mums kā malkas, tagad inženieros paņēma ‘sportus’ bez konkursa, būs zolitūdes un sabrukuši ceļi

  4. Neobjektīvs ir šis reitings! Kur sasniegumi sportā – priekšmetā, kas veicina skolēnu fizisko attīstību???Kur sasniegumi mūzikas konkursos??? Kur darbs ar bērniem speciālajā izglītibā??? Kur audzināšanas darbs, dalība konkursos??? Fufels!

  5. Vērtējums balstās pieņēmumā, ka nav sliktu skolnieku, bet ir tikai slikti skolotāji. Tikai tā, uz priekšu, uz laimīgu nākotni!

  6. Jāsaprot, ka šajā reitingā nav visas skolas, bet gan tikai tās, kuru skolēni ir tikuši pie vietām valsts olimpiādēs un zpd lasījumos. 86. vieta varbūt nemaz nav slikti…

  7. Līgatnes novada vidusskolai pat reitinga nav…

  8. Ērgļos skolas nav???

  9. 83.vieta no 86.???,skumji?

Draugiem Facebook Twitter Google+