×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

“Lielo un mazo sapņu antikvariāts” Kalnciema kvartāla galerijā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 16. jūlija līdz 4. augustam Kalnciema kvartāla galerijā apskatāma fotogrāfa Verneera (Vernera Varslavāna) un gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde “Lielo un mazo sapņu antikvariāts”.

Šīs izstādes konceptā glezniecība un fotogrāfija satiekas vienā laikā, vienā telpā. Gleznotājai Alisei Mediņai un fotogrāfam Verneram Varslavānam kopā sadarbojoties, tiek  izveidota savdabīgi neparasta ”vīzija”, ceļojums senos vai ne tik senos sapņos, atmiņās un cerībās, kas varbūt ir radušas savu piepildījumu, bet varbūt aizkritušas aiz    skapja un pārklātas ar aizmirstības putekļu kārtu.
Alises un Verneera darbi ir sirreālistiski, un tajos atklājas reālā pasaule sajaukumā ar zemapziņā notiekošo un apziņā esošo. Vai atmiņas ir īstas? Un kā tās rodas?
Izstādē  redzamie darbi ir labs sākums šo un citu jautājumu pārdomāšanai. Diviem dažādiem, taču tik ļoti līdzīgiem medijiem – glezniecībai un fotogrāfijai sadarbojoties, gala rezultāts ir kas “mağisks”.

Īss stāsts ar laimīgām beigām, kur katrs darbs liek ja ne aizdomāties, tad cerams, “izslēgties” kaut uz sekundi.

Alise Mediņa (1984) beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi mağistra grādu glezniecībā. Stažējusies Porto universitātes mākslas fakultātē. Izstādēs piedalās kopš 2004. gada.

Fotogrāfs Verners Varslavāns (1985)  ir pabeidzis studijas foto jomā Bristolē, Anglijā. Lielākoties  radošais darbs noris Anglijā un viņa darbi ir augsti novērtēti vairākos foto konkursos pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+