Latvijā
Rīga

Lielos kapus sadalīs vairākos atsevišķos zemesgabalos 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Kapu kopiņa Rīgas Lielajos kapos.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti šodien sēdē atbalstīja Lielo kapu teritorijas atpirkšanu no Latvijas Evaņģeliski luteriskās baznīcas (LELB) par aptuveni 372 000 eiro, kā arī pašvaldības zemesgabala rezervāciju Imantā pie Anniņmuižas meža LELB dievnama celtniecībai.

Lielo kapu teritorija ir sadalīta vairākos atsevišķos zemesgabalos. Lēmumprojekts paredz atpirkt zemesgabala daļu 225 092 kvadrātmetru platībā Klusajā ielā 2 par 326 383 eiro jeb 1,45 eiro kvadrātmetrā, zemesgabala daļu 27 656 kvadrātmetru platībā Senču ielā, Miera ielā un Mēness ielā par 42 037 eiro jeb 1,52 eiro kvadrātmetrā, kā arī zemesgabalu 2646 kvadrātmetru platībā Miera ielā un Senču ielā par 4021 eiro jeb 1,52 eiro kvadrātmetrā.

Lēmumprojekts paredz atdalīt trīs zemesgabalus, uz kuriem atrodas Rīgas Kristus draudzes dievnams, Rīgas Augšāmcelšanās draudzes dievnams un draudzes nams. Zemesgabalu atdalīšana varētu ilgt aptuveni gadu.

Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) pastāstīja, ka Lielo kapu valdītājs būs Īpašuma departaments, apsaimniekošanu nodrošinās pašvaldības SIA “Rīgas meži” un par vēsturiskajām vērtībām atbildēs Rīgas Pieminekļu aģentūra. Sākotnēji kapu teritorijas apkopšanai paredzēti vienreizēji izdevumi 150 000 eiro apmērā speciālās tehnikas iegādei, bet pēc tam Lielo kapu kopšana varētu izmaksāt aptuveni 150 000 eiro gadā. Savukārt pieminekļu sakopšanai nepieciešamai finansējums vēl nav zināms.

Tāpat Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja skatīja jautājumu par pašvaldības piederošā zemesgabala daļas rezervēšanu LELB, gan tāpēc, ka luterāņu baznīca ir piekritusi pārdot pašvaldībai Lielos kapus, gan tāpēc, ka LELB Virsvalde lūgusi Rīgas domei rezervēt tai zemesgabalu dievnama celtniecībai.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas lēmuma projekts paredz rezervēt LELB dievnama būvniecības vajadzībām daļu no Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošā zemesgabala pie Anniņmuižas parka.

Tāpat lēmuma projekts paredz uzdot Īpašuma departamentam veikt vajadzīgās darbības, lai minēto zemesgabalu sadalītu, platību nosakot atbilstoši dievnama celtniecības vajadzībām. Turklāt ierosināts noteikt zemesgabala atļauto izmantošanu atbilstoši paredzētajam mērķim, jo šobrīd ir noteikts, ka to var izmantot komerciāliem mērķiem.

Rīgas dome par minētajiem jautājumiem lems sēdē 20.decembrī.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas komisija 5.decembrī vienojās, ka no LELB atpirks Lielos kapus, kuru teritorija aizņem 26 hektārus par aptuveni 372 000 eiro. Turklāt LELB tiks rezervēts īpašums 4000 kvadrātmetru izmērā Imantā dievnamu būvniecībai.

Burovs pastāstīja, ka LELB rezervējamais īpašums ir 4000 kvadrātmetru liels, tomēr konkrēti cik no tā atvēlēs baznīcai lems tad, kad tiks saņemti konkrēti būvniecības priekšlikumi no LELB. Vēl nav izlemts, vai minēto zemesgabalu baznīca varēs iegūt savā īpašumā maiņas ceļā vai varēs izmantot, nomājot no pašvaldība.

LA.lv