×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Lielos stāvlaukumus pie autoceļiem drīkstēs iznomāt komersantiem

LETALETA
Valstij piederošajai AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) būs tiesības noteiktus – lielos stāvlaukumus pie valsts autoceļiem iznomāt komersantiem, rīkojot izsoli. To paredz Satiksmes ministrijas (SM) virzītie un šodien valdībā akceptētie grozījumi likumā “Par autoceļiem”.

 

Izmaiņas likumā paredz arī: ja stāvlaukuma nomnieks tajā nodrošinās apsardzes pakalpojumus, viņam būs tiesības no laukuma lietotājiem iekasēt samaksu, portālu “LA.lv” informē Satiksmes ministrijā (SM).

Šobrīd pie valsts autoceļiem Latvijā atrodas 159 transportlīdzekļu stāvlaukumi un 60 atpūtas vietas, kas ir publiski un bez maksas pieejamas visiem ceļa lietotājiem.

Tā kā no valsts budžeta līdzekļiem patlaban nav iespējams finansēt drošu kravas transportlīdzekļu stāvlaukumu izveidi, taču vajadzība pēc tiem arvien pieaug, piedāvāts nepieciešamo finansējumu rast, piesaistot komersantus, skaidro SM.

Drošu kravas transportlīdzekļu stāvlaukumu izveidi rosina arī Eiropas Savienības (ES) Padomes 2010.gada 27.oktobrī pieņemtā rezolūcija, kā novērst un apkarot ar kravas autopārvadājumiem saistītus noziegumus un garantēt drošas kravas automobiļu stāvlaukumu teritorijas.

Paredzams, ka sākotnēji LVC komersantiem varētu iznomāt četrus lielākos (virs 3000 m2) stāvlaukumus pie valsts galvenajiem autoceļiem. Šie laukumi būs īpaši paredzēti tikai kravas transportlīdzekļiem. Savukārt pārējie transportlīdzekļi varēs izmantot pārējos publiskos stāvlaukumus pie valsts autoceļiem bez maksas.

Komersantiem kravas transportlīdzekļiem paredzētajos stāvlaukumos būs tiesības piedāvāt ne vien apsardzes, bet arī citus pakalpojumus – ēdināšanu, naktsmītni, veikalu u.c., kā arī izveidot kravas transportlīdzekļiem piemērotu infrastruktūru, to apsaimniekot un uzturēt.

Valstij nebūs tiesību iejaukties un ietekmēt maksas apmēru par minēto stāvlaukumu lietošanu. Valsts varētu tikai noteikt nomas maksu, ko tā iekasē no komersantiem. Aplēsts, ka tā veidotu 1164,84 latus gadā (no visiem četriem stāvlaukumiem kopā), kā arī nodrošināmo pakalpojumu minimālo līmeni.

Likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+