AP/Scanpix

Liels Bertāna spēles laiks palīdz “Spurs” revanšēties “Jazz” basketbolistiem 0

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns piektdien nospēlēja 17 minūtes Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Sanantonio “Spurs” komandai viesos pārliecinoši revanšēties Jūtas “Jazz” basketbolistiem.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Aizvadītajā mačā “Spurs” svinēja uzvaru ar 100:86 (27:17, 26:24, 29:25, 18:20), revanšējoties par otrdien savā laukumā ciesto neveiksmi ar 91:106.

Bertāns, atgriežoties laukumā pēc viena mača izlaišanas, nospēlēja 16 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā gan palika bez punktiem, netrāpot trīs tālmetienus un vienīgo divpunktu raidījumu. Latvietis izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli un nopelnīja divas piezīmes.

Sekmīgo sezonas sākumu “Spurs” komandā turpināja Kavai Lenards, kurš šoreiz sameta 29 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem, 19 punktus guva Lemarkuss Oldridžs, bet ar 16 punktiem izcēlās Petijs Milzs.

Tikmēr “Jazz” sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Rodnijs Huds.

Spēli viesi iesāka neveiksmīgi un pirmajās trijās minūtēs nokļuva iedzinējos ar 2:10, tomēr šis deficīts tika ātri likvidēts un ceturtdaļas vidū rezultāts jau bija 13:13, šajā brīdī arī laukumā pirmoreiz nākot Bertānam. Nākamās minūtes laikā latvietis tika pie rezultatīvas piespēles un atlēkušās bumbas, bet vēlāk aizmeta garām tālmetienu, tiesa, “Spurs” komanda vairs nebija apturama un ceturtdaļu noslēdza ar 27:17.

Arī otro ceturtdaļu Bertāns sāka laukumā. Kaut latvietis drīz vien tika nomainīts, puslaika beigās viņš atkal atgriezās uz parketa, izceļoties ar vēl diviem neprecīziem trejačiem. Puslaika beigu daļā “Jazz” īslaicīgi spēja deficītu samazināt līdz vienciparu skaitlim, tomēr pēc 24 spēlētām minūtēm “Spurs” basketbolisti bija priekšā ar 53:41.

Otrajā puslaikā “Jazz” reizi spēja pietuvoties līdz septiņiem punktiem (50:57), tomēr kopumā mačā dominēja “Spurs”, kas šoreiz iztika bez francūža Tonija Pārkera, gūstot drošu uzvaru. Neskatoties uz pārsvaru, otrajā puslaikā latvietis spēlēja mazāk, trešajā ceturtdaļā laukumā esot vien nepilnu minūti, bet ceturtajā – noslēdzošās trīs minūtes.

Šī bija pirmā spēle Bertāna neilgajā NBA karjerā, kurā viņš palika bez punktiem, kā arī viņš nospēlēja otro ilgāko spēles laiku – nesen uzvarā pār Maiami “Heat” viņš laukumā bija 18 minūtes.

“Spurs” komanda ar piecām uzvarām sešās spēlēs ir Rietumu konferences galvgalī, bet “Jazz” basketbolisti guvuši trīs panākumus sešos dueļos.

Savā nākamajā mačā “Spurs” jau sestdien uzņems Losandželosas “Clippers” vienību, kas arī šosezon cietusi tikai vienu neveiksmi, bet “Jazz” svētdien viesosies pie Kristapa Porziņģa pārstāvētās Ņujorkas “Knicks” vienības, duelim sākoties jau plkst.19 pēc Latvijas laika.

LETA jau vēstīja, ka Porziņģis piektdien iemeta 27 punktus un nospēlēja ļoti nozīmīgu lomu duelī, kurā “Knicks” ar 117:104 (32:23, 24:34, 28:24, 33:23) viesos apspēlēja Čikāgas “Bulls” vienību. “Knicks” komanda sezonas pirmajos piecos mačos guvusi divas uzvaras.