×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Augstkalnes pagasta z/s “Lielsaukas” pamatkultūra ir kvieši, kas dod lielākos ieņēmumus (6)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Lielsaukas” apsaimnieko 120 ha, no tiem lielākā daļa ir īpašumā. Zeme atrodas divos pagastos – Augstkalnē un Ukros. Pērn “Lielsaukās” iesēts 81 ha ziemas kviešu, taču sējumi izsala un lielāko daļu jeb 97% nācās pārsēt ar vasaras kviešiem. Saimniecībā sētas šķirnes ‘Brilliant’, ‘Skagen’, pašmāju ‘Edvins’ un izturīgākā pēdējos gados izrādījusies tieši ‘Skagen’, pat izslavētais ‘Edvins’ esot izsalis. Ziemas kviešu šķirnes saimniecībā bieži maina, lai atrastu piemērotāko un izturīgāko.

Vidējā kviešu raža pērn bija 5,5 t/ha, bet atsevišķos laukos sasniedza pat 7 t/ha. Ar rapša iekūlumu gan veicies sliktāk – ap 2,8 t/ha. Lauku pārsēšana “Lielsaukās” pērn sākās ļoti agri – 1. aprīlī, līdz ar to izdevies darbus paveikt laikus. Tiem saimniekiem, kas sējuši vēlāk, ražas nav vairs tik labi padevušās. Tiesa, ražas novākšanas laiks arī bijis ļoti sarežģīts – traucējis lielais mitrums un nācies kult naktīs, lai varētu visu savlaicīgi novākt.

Saimniecība ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” biedrs jau teju kopš tā pirmsākumiem. Saimniece Inta Ivanova rāda saimniecības apgrozījuma līknes pieaugumu pa gadiem: “Kooperatīvam tā līkne ir līdzīga – aug “Latraps”, mēs arī augam. Ja viņiem apgrozījums iet lejā, mums arī.” Saimnieki slavē kooperatīva sniegtās iespējas. Tā pērn, kad vajadzējis pārsēt lielu daļu platību, tieši “Latraps” palīdzējis sagādāt sēklu, kuras deficīts bijis milzīgs. Cenas gan bija sasniegušas teju 500 eiro/t, taču sēkla bijusi ļoti kvalitatīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Laukos ir jāstrādā, tiem kas čīkst un mēra citu “dobes” tas nav pa spēkam ne tikai fiziski, bet galvenokārt jau morāli. Un ja tā globāli ņemam, tad visur ir labi, kur tikai strādā un godprātīgi izturas pret apkārtējiem.

  2. 120 ha dobē ar tādu tehniku! Saka, ka laukos grūti esot. Nebūs taisnība.

Draugiem Facebook Twitter Google+