Z/s “Lielsaukas” saimnieki Inta un Aleksandrs Ivanovi lepojas ar jauno tehniku, kas ļauj visus darbus paveikt ātrāk un kvalitatīvāk.
Z/s “Lielsaukas” saimnieki Inta un Aleksandrs Ivanovi lepojas ar jauno tehniku, kas ļauj visus darbus paveikt ātrāk un kvalitatīvāk.
Foto – Dainis Bušmanis

Augstkalnes pagasta z/s “Lielsaukas” pamatkultūra ir kvieši, kas dod lielākos ieņēmumus 6

“Lielsaukas” apsaimnieko 120 ha, no tiem lielākā daļa ir īpašumā. Zeme atrodas divos pagastos – Augstkalnē un Ukros. Pērn “Lielsaukās” iesēts 81 ha ziemas kviešu, taču sējumi izsala un lielāko daļu jeb 97% nācās pārsēt ar vasaras kviešiem. Saimniecībā sētas šķirnes ‘Brilliant’, ‘Skagen’, pašmāju ‘Edvins’ un izturīgākā pēdējos gados izrādījusies tieši ‘Skagen’, pat izslavētais ‘Edvins’ esot izsalis. Ziemas kviešu šķirnes saimniecībā bieži maina, lai atrastu piemērotāko un izturīgāko.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Vidējā kviešu raža pērn bija 5,5 t/ha, bet atsevišķos laukos sasniedza pat 7 t/ha. Ar rapša iekūlumu gan veicies sliktāk – ap 2,8 t/ha. Lauku pārsēšana “Lielsaukās” pērn sākās ļoti agri – 1. aprīlī, līdz ar to izdevies darbus paveikt laikus. Tiem saimniekiem, kas sējuši vēlāk, ražas nav vairs tik labi padevušās. Tiesa, ražas novākšanas laiks arī bijis ļoti sarežģīts – traucējis lielais mitrums un nācies kult naktīs, lai varētu visu savlaicīgi novākt.

Saimniecība ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” biedrs jau teju kopš tā pirmsākumiem. Saimniece Inta Ivanova rāda saimniecības apgrozījuma līknes pieaugumu pa gadiem: “Kooperatīvam tā līkne ir līdzīga – aug “Latraps”, mēs arī augam. Ja viņiem apgrozījums iet lejā, mums arī.” Saimnieki slavē kooperatīva sniegtās iespējas. Tā pērn, kad vajadzējis pārsēt lielu daļu platību, tieši “Latraps” palīdzējis sagādāt sēklu, kuras deficīts bijis milzīgs. Cenas gan bija sasniegušas teju 500 eiro/t, taču sēkla bijusi ļoti kvalitatīva.

CITI ŠOBRĪD LASA