×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Lielupē izņem 680 metrus nelikumīgu tīklu

Foto-LETAFoto-LETA

Maluzvejnieku noķerts lasis nārsta laikā.

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (Lielrīgas RVP) inspektori, sadarbībā ar Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa darbiniekiem otrdien, 10. novembra rītā, reaģējot uz saņemto informāciju par nelikumīgi ievietotiem zvejas tīkliem Varkaļu ostas rajonā, Lielupē uzgāja deviņus zvejas tīklus ar kopējo garumu 680 metri, LA.lv pavēstīja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Tīkli Lielupes četrus kilometrus garā posmā atrasti divas reizes. Pirmās pārbaudes laikā konstatēti nelegāli ievietoti tīkli seši tīkli ar kopējo garumu 500 metri. No tīkliem atbrīvotas trīs lašu mātītes (katra 8 – 10 kilogramu svarā) un četri lašu tēviņi (2 – 4 kg katrs), kā arī neliels skaits brekšu. Zivis ielaistas Lielupē. Viens lasis bijis ar cauršautu brūci astē, kas pēc VVD inspektoru domām liecina par nelikumīgu zemūdens medību mēģinājumu, pauda Ņikitina.

Savukārt otrajā pārbaudē Lielrīgas RVP inspektori kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem atrada trīs kopā sasietus tīklus, kuru garums bija 180 metri. No tīkliem atbrīvoti 12 brekši.

Aizvadītajā nedēļā, īstenojot pastiprinātu kontroli ūdenstilpēs lašu un taimiņu dabiskā nārsta laikā, VVD inspektori, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts policijas darbiniekiem un brīvprātīgajiem palīgiem veikuši 64 makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārbaudes. No ūdenstilpēm izņemts 31 tīkls, divi žebērkļi un viens spinings. Uzsākta viena administratīvā lietvedība par nelikumīgu lašu ieguvi Salacas upē. Aizvadītajā nedēļā kopējā sodu summa par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem sasniedz 402 eiro.

VVD vērš uzmanību, ka dabiski nārstojošo lašu un taimiņu nārsts notiks līdz novembra beigām un, iespējams, vietām var arī ieilgt. Šajā laikā aizliegta šo zivju ieguve. Zivju resursiem nodarītā zaudējuma apmērs par vienu nelikumīgi noķertu lasi ir 715 eiro, kas tiek piemērots papildus sodam par makšķerēšanas un zvejas noteikumu neievērošanu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+