×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Lielupē pie Dubultiem aiztur maluzvejnieku ar 8500 eiro vērtu lomu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes zvejas kontroles inspektori sadarbībā ar Jūrmalas Valsts policiju 23. oktobrī aizturēja 1971. gadā dzimušu vīrieti, kurš Lielupē starp Dubultiem un Jandubultiem bija izlicis sešus nelegālus zvejas tīklus ar kopējo garumu 360 metri, informē VVD.

Pārkāpēja aizturēšanas brīdī tīklos atradās 76 zivis, tostarp skaitā 43 vimbas, 16 plauži, septiņi zandarti, četras raudas, divi laši, divi brekši, viena līdaka, viens līnis, viena vēdzele un viens asaris. Visas zivis gājušas bojā un kopā ar pārkāpēja tīkliem un gumijas laivu atsavinātas lietas izmeklēšanai.
Aprēķināts, ka maluzvejnieka rīcība nodarījusi 8050 eiro lielus zaudējumus Lielupes zivju resursiem.

Maluzvejnieks aizturēts un nogādās Jūrmalas Valsts policijas iecirknī kriminālprocesa uzsākšanai. Soda mērs par šādu noziedzīgu rīcību paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu. Aizturētā persona iepriekš vairākkārt administratīvi sodīta par nelikumīgu zivju ieguvi.

Valsts vides dienests atgādina par lašu un taimiņu rudens zvejas liegumu iekšējos un jūras ūdeņos, jo notiek šo zivju sugu nārsts. Naudas sods fiziskai personai par vienu nelikumīgi iegūtu lasi vai taimiņu Latvijas ūdeņos ir 143 eiro.

Makšķerēšanas popularizēšanas un racionālas zivju resursu izmantošanas nolūkos Daugavā un Buļļupē katram makšķerniekam lomā atļauts paturēt vienu lasi un vienu taimiņu, ja makšķerēšana notiek licencēti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +17.6
Daugavpils +16.7
Saldus +17
Liepāja +15.6
Jelgava +17
Ventspils +11.4
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+