Dabā
Kriminālziņas

Lielupē pie Priedaines notver maluzvejnieku ar pamatīgu lomu 0

Foto – LETA

Pēc informācijas saņemšanas par iespējamu nelikumīgu tīklu likšanu Lielupē pie Priedaines, Dzelzceļa tilta rajonā, Valsts vides dienesta (VVD) inspektori tur izveidojuši slēpni un notvēruši maluzvejnieku ar pamatīgu lomu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Gints Zemitāns, minētā informācija dienestā saņemta vakar ap plkst.23 no kāda makšķernieka. Plkst.4 inspektori devušies uz norādīto vietu un izveidojuši tur slēpni.

Savukārt ap plkst.5.30 no rīta, tūlīt pēc aptuveni 30 metrus gara tīkla izvilkšanas no ūdens, aizturēts 1952.gadā dzimis vīrietis. Lai gan loms apjoma ziņā nebija liels, tīklā bija iepinušies gan līņi, gan līdakas, asari un brekši, kas atlaisti atpakaļ upē.

Saistītie raksti

Vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nelikumīgu zveju. Minimālais sods par šādu pārkāpumu ir 280 eiro. Zvejnieks savu vainu atzinis un pretestību nav izrādījis.

VVD inspektori mudina makšķerniekus arī turpmāk, novērojot šādas nelikumības, ziņot dienestam. Zemitāns norādīja, ka bieži makšķernieki, cenšoties palīdzēt, paši izņem tīklus, tomēr tā darīt nevajadzētu, jo tad var saņemt sodu maluzvejnieka vietā.

LA.lv