“Lielvārde” pirmo reizi triumfē Latvijas vīriešu florbola čempionātā 0

Latvijas vīriešu florbola čempionātā trešdien pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē uzvarēja “Lielvārde”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Finālsērijas izšķirošajā, septītajā, mačā, kas risinājās Valmieras Olimpiskajā centrā, “Lielvārde” ar rezultātu 5:4 (3:1, 1:0, 0:3, 1:0) pagarinājumā pieveica “Ķekavas” komandu, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-3.

Maču “Lielvārde” iesāka ar pārsteidzošu lēmumu, ieliekot vārtos otro vārtsargu Normundu Krūmiņu, tomēr cīņa, tāpat kā visas iepriekšējās, sākās ar izteiktu lielvārdnieku pārsvaru. Cīņas rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad to ar asu metienu tālajā vārtu stūrī paveica “Lielvārdes” uzbrucējs Mikus Valpēters.

Drīz pēc vārtu guvuma “Lielvārdei” bija iespēja gūt arī otros vārtus, bet Jura Gribusta metiens trāpīja pa stabiņu. Turpinājumā spēle nomierinājās, “Lielvārde” turpināja kontrolēt bumbiņu, tomēr bieži vien metienus pa vārtiem tā arī neizdarīja. Tas gan neliedza 13.minūtē lielvārdniekiem izmantot izgājienu trīs pret divi, ko ar metienu zem pārliktņa noslēdza Artis Savins.

Spēles 15.minūtē pēc Toma Delviņa kļūdas laba iespēja izlīdzināt rezultātu radās Gintam Klēģeram, bet viņš nepārspēja Krūmiņu ne ar pirmo, ne otro mēģinājumu. Tomēr jau pēc brīža “Lielvārde” devās vēl vienā ātrajā uzbrukumā un pēc Valpētera piespēles pa gaisu Mihails Kostusevs panāca jau 3:0.

Pirmās trešdaļas izskaņā “Ķekava” sāka arvien vairāk laika pavadīt pretinieku zonā, tomēr ilgu laiku neko ļoti bīstamu izveidot nespēja. Kad likās jau, ka trešdaļa šādi arī noslēgsies, pēc Toma Mežotņa neprecīzā metiena bumbiņa atlēca vārtu priekšā un to vārtos ieraidīja Gints Klēģers. Līdz ar to pirmā spēles daļa noslēdzās ar 3:1 “Lielvārdes” labā.

Otrā trešdaļa atkal sākās ar “Lielvārdes” dominanti, tomēr brīžiem tā arī atdeva iniciatīvu pretiniekiem. Devītajā minūtē pirmo noraidījumu mačā nopelnīja ķekavnieks Toms Briedis. Gandrīz visu vairākuma divminūti “Lielvārde” atradās pretinieku zonā, tomēr neko ļoti bīstamu izveidot nespēja.

Trešdaļas otrajā pusē spēles gaita nemainījās, bet mača 35.minūtē “Lielvārdes” līderim Jānim Jansonam pēc individuāla reida izdevās atjaunot savai komandai trīs vārtu pārsvaru.

Neilgi pirms otrās trešdaļas beigām pēc cīņas savu vārtu priekšā traumu guva “Ķekavas” florbolists Ēriks Akulovs, bet rezultāts vairs nemainījās – 4:1 “Lielvārdes” labā un komfortabls pārsvars pirms pēdējām 20 minūtēm.

Trešās trešdaļas sākumā “Lielvārde” arvien vairāk atdeva iniciatīvu, bet tāpat spēja izveidot bīstamākus momentus. Cīņas 46.minūtē “Lielvārde” tika pie divām soda minūtēm par skaitliskā sastāva pārkāpumu, ko izmantoja Mežotnis, pietuvojoties līdz 2:4. Brīdi vēlāk Savins ieraidīja bumbiņu “Ķekavas” vārtos, tomēr šo metienu tiesneši neieskaitīja.

Šīs sērijas laikā “Ķekava” divas reizes atspēlējusies no trīs vārtu deficīta, tāpēc sāka uzbrukt arvien aktīvāk un spēle kļuva dzīvāka. Trešās trešdaļas astotajā minūtē “Lielvārdes” spēlējošajam trenerim Jansonam tika piešķirtas divas apšaubāmas soda minūtes par spēli ar roku, tomēr šajā laikā visi ķekavnieku centieni panākt izlīdzinājumu bija nesekmīgi.

“Ķekava” turpināja uzbrukt daudz aktīvāk, bet “Lielvārde” atbildēja ar pretuzbrukumiem, no kuriem vienu 54.minūtē gandrīz izmantoja Toms Akmeņlauks, kad izgāja viens pret ķekavnieku vārtsargu Ivaru Dišereitu. “Ķekava” pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un četras minūtes pirms pamatlaika beigām Klēģers “iedzina” vēl vienu reizi bumbiņu vārtos, panākot jau 3:4.

Turpinājumā “Ķekava” centās uzbrukt arvien aktīvāk un arī nomainīja Dišereitu pret sesto laukuma spēlētāju, taču “Lielvārde” varonīgi aizstāvējās un saglabāja minimālo pārsvaru. Pamatlaika pēdējās minūtes sākumā Jansons netrāpīja tukšos vārtos, bet 34 sekundes pirms pamatlaika beigām Klēģers ar tālmetienu panāca neizšķirtu rezultātu 4:4.

Zīmīgi, ka “Ķekava” trešo reizi šīs finālsērijas laikā prata atspēlēt trīs vārtu deficītu.

Pagarinājums aizritēja abpusējiem uzbrukumiem. Trešajā minūtē pēc Māra Gržbovska metiena “Lielvārdes” vārtsargs noķēra bumbiņu tikai pie pašas vārtu līnijas, bet pēc tam spēle kļuva arvien asāka. Tomēr papildlaika piektajā minūtē fantastiskā ātrajā uzbrukumā Akmeņlauks izrāva “Lielvārdei” uzvaru.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Mežotnis un Akmeņlauks, bet par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina Jansonu.

Kā ziņots, finālsērijas pirmajā mačā “Lielvārde” bija pārāka ar rezultātu 12:5, otrajā spēlē “Ķekava” revanšējās pagarinājumā ar 4:3, trešajā cīņā ar 5:4 pagarinājumā atkal pārāka bija “Ķekava”, bet ceturtajā un piektajā mačā ar attiecīgi 6:3 un 6:4 uzvarēja “Lielvārde”.

Savukārt sērijas sestajā mačā pirmo iespēju triumfēt čempionātā neizmantoja “Lielvārde”, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 3:10.

Jau vēstīts, ka pirms tam pusfinālos “Lielvārde” saspringtā cīņā ar 3-2 pieveica Cēsu “Lekrings” komandu, bet “Ķekava” ar 3-1 uzvarēja “Ulbroka”/FS “Masters” vienību.

Trešās vietas ieguvēji tika noskaidroti vienā mačā, kurā ar 5:2 uzvaru svinēja “Lekrings”.

Pagājušās sezonas finālsērijā līdz četrām uzvarām RTU/”Inspecta” komanda ar 4-0 pieveica “Lekringa” florbolistus. Šosezon RTU/”Inspecta” negaidīti nepārvarēja ceturtdaļfinālu.