×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Lielvārde saņem auditoru ziņojumu par 200 miljonu vekseli

Lielvārdes novada domes bijušais priekšsēdētājs Jānis ĀboliņšLielvārdes novada domes bijušais priekšsēdētājs Jānis Āboliņš

Foto - LETA

Lielvārdes novada dome saņēmusi auditoru firmas “Deloitte Latvia” atzinumu par 200 miljonu vekseli, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldība auditoru ziņojumu saņēma piektdien un tā saturs ir konfidenciāls. Lielvārdes novada domes pārstāvji šonedēļ plāno tikties ar uzņēmuma “Deloitte Latvia” pārstāvjiem, lai atzinumu pārrunātu.

Aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka vekselis, visticamāk, atzīts par juridiski spēkā neesošu. Auditoru atzinumā esot secināts, ka tas tas nav vekselis, bet gan parādzīme. Arī pēc esošajām likuma normām tas nevar būt spēkā, jo, to parakstot, ir pārkāptas amatpersonas pilnvaras.

Jau ziņots, ka Lielvārdes novada domes bijušais priekšsēdētājs Jānis Āboliņš, neievērojot normatīvo aktu noteikumus par pašvaldību aizņēmumu ņemšanu un dokumentu noformēšanu, 2015.gada 24.novembrī vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja dokumentu par 200 miljoniem eiro. Tādējādi pastāv riski pašvaldības darbības nodrošināšanai noteiktajā maksāšanas termiņā – 396.dienā pēc dokumenta parakstīšanas, kas ir 2016.gada decembrī, un noilguma termiņā, kas ir trīs gadi pēc maksāšanas termiņa.

Vekselis parakstīts ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju “Riverside HK Ltd”.

Ģenerālprokuratūra Finanšu ministrijas iesniegumu ar aicinājumu izvērtēt Āboliņa rīcību KNAB nosūtījusi pagājušā gada decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+