×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

“Lielvārdes vekseļa” lieta: premjers uzskata, ka Āboliņa rīcība robežojas ar stulbumu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijušais Lielvārdes domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš (“Vidzemes partija”), parakstot tā dēvēto “Lielvārdes vekseli” ir rīkojies ļoti neapdomīgi un jācer, ka viņa rīcībai nebūs nekādu seku, sacīja ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Āboliņš šādi rīkojies ir bijis ļoti neapdomīgs. Tā ir bezatbildīga rīcība, kas jau robežojas ar stulbumu. Tāpat šis arī ir piemērs tam, ka neviens negrib uzņemties atbildību un pateikt vai šim vekselim ir kāds juridisks spēks vai nav. Valsts kontrole pateica, ka vajag atzinumu, tad arī tiek gatavots atzinums un neskaidrības paliek. Es ļoti ceru, ka atzinumā tiks pateikts, ka vienpersoniski parakstītam vekselim nav juridiska spēka,” sacīja premjers.

Kučinskis norādīja, ka neviens likums neattur domes priekšsēdētājus no “šādām muļķībām” un arī nākotnē nevarētu atturēt. “Nevar likumā ierakstīt “aizliegt domes priekšsēdētajam rīkoties prettiesiski”. Jo viņš jau nerīkojās tiesiski, parakstot šādu vekseli. Tam bija jābūt domes lēmumam un šis ir precedents tam, ka cilvēks iet ārpus likumdošanas,” teica valdības vadītājs.

Jau ziņots, ka Finanšu ministrija iepriekš norādījusi – kamēr Lielvārdes pašvaldība nebūs guvusi skaidrību par 200 miljonu eiro vērtā vekseļa juridisko spēku un iespējamām finansiālajām sekām, tā nevarēs apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu. Līdz ar to Āboliņa parakstītais dokuments ir “nobremzējis Lielvārdes attīstību”, kā arī rada tai finansiālus zaudējumus. FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis iepriekš arī norādīja, ka pašvaldībai jau ir 10 tūkstošos eiro mērāmi finansiāli izdevumi, lai noalgotu starptautiskus auditorus, kuri izvērtētu vekseli.

Trešdien notika Lielvārdes domes ārkārtas sēde, kurā pašvaldības domes deputāti pēc diskusijām ar FM, Vides Aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijas un Valsts kases pārstāvjiem nolēma piesaistīt starptautisku auditoru kompāniju, kas izvērtēs 200 miljonu eiro vērtā vekseļa juridisko spēku un sniegs savus priekšlikumus iespējamiem risinājumiem.

Pašlaik ir uzrunātas četras starptautiskas auditoru kompānijas, taču tikai viena no tām ir gatava veikt auditu noteiktajā termiņā – līdz 29.jūlijam. Pašvaldības aizvadītā gada finanšu pārskata revīziju veica “Auditorfirma Šķibele un Partneri”, taču tika sniegts negatīvs atzinums, jo auditori nevarēja gūt pārliecību, ka nākotnē pašvaldībai neradīsies iespējamas saistības. FM pārstāvji norādījuši, ka Lielvārdes novada pašvaldībai līdz 2016.gada 19.augustam jāsniedz starptautiskas auditoru firmas atzinums.

Āboliņš, neievērojot normatīvo aktu noteikumus par pašvaldību aizņēmumu ņemšanu un dokumentu noformēšanu, 2015.gada 24.novembrī vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja vekseli par 200 miljoniem eiro. Tādējādi pastāv riski pašvaldības darbības nodrošināšanai vekselī noteiktajā maksāšanas termiņā – 396.dienā pēc dokumenta parakstīšanas, kas ir 2016.gada decembrī, un noilguma termiņā, kas ir trīs gadi pēc maksāšanas termiņa.

Vekselis parakstīts ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju “Riverside HK Ltd”. Nauda bijusi domāta nevis kā kredīts, bet gan depozīts Lielvārdes pašvaldības vajadzībām, lai vēlāk varētu piesaistīt līdzekļus attīstības projektu realizācijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ko gan var gaidīt no ievēlētajiem Saeimas deputātiem, ja nelielā pašvaldībā, kur gandrīz visi iedzīvotāji personīgi pazīstami, ievēlam deputātus, kuri var ievēlēt tādus “Āboltiņus” par domes priekšsēdētājiem.

  2. Likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības. Nav katram atsevišķi jānorāda, ka likumu jāievēro. Ja Āboltiņš ir vainīgs – cietumā ar mantas konfiskāciju. Kučinskis tikai bezjēdzīgi pļurkst kā parasti. Ak, jā ….valstī taču nav prokurora, esot galīgi nodzēries)))))))))))

  3. Stulbums ir vadoņu darba stils, jeb slimība.

  4. atkal visi stulbojas un izliekas par auniem – VEKSELIS – tas ir vērtspapīrs, bet vienlaicīgi arī rakstiski noformēta un vienpusēja saistība, saskaņā ar kuru parādnieks jeb vekseļa devējs pauž apņemšanos noteiktā termiņā samaksāt vekseļa turētājam konkrētu naudas summu (tā kā maksās kā mīļie bez visiem auditor atzinumiem, pataisīt melnu par baltu)

  5. b.. nu ko var tukšus salmus kult Atbildēt

    pat ja līgums ir spēkā, tad saņemat par to vekseli tos 200 miljonus un atbilstoši izterejat vai uzreiz atdodat parādu. valsts katru gadu aizņemas starptautiskajos tirgos ap miljardu, brižiem pat vairāk (cik atdod vecos tik uztaisa jaunus) un nekas, nu ja viens pagastvecis pamanijās aizņemties 10x mazāk, tad kur problēma pat ja līgums vispār ir spēkā? bet nē cepas par neko, nav ne nauda ne skaidribas kas kur kāpec. tad paņem to naudu un atdod to naudu un miers

Draugiem Facebook Twitter Google+