Pasaulē
Eiropa

Lielveikals dalās ar neiztirgoto pārtiku 16


Veikalos neiztirgotā pārtika glīti sakārtota plauktos un bez maksas pieejama jebkuram, kurš to vēlas.
Veikalos neiztirgotā pārtika glīti sakārtota plauktos un bez maksas pieejama jebkuram, kurš to vēlas.
FOTO – HIEBERS FRISCHE CENTER/FACEBOOK

Lielveikalu ķēde “Hieber” Vācijā nolēmusi bez maksas atdot neiztirgotos produktus tiem, kam tas nepieciešams. Daudzi lielveikali neiztirgoto pārtiku ziedo pārtikas bankām vai citām labdarības organizācijām, nodod to zooloģiskajiem dārziem dzīvnieku barībai. Dažas lielveikalu ķēdes mudina patērētājus iegādāties vizuālā ziņā nestandarta augļus un dārzeņus vai produktus, kam tuvojas derīguma termiņa beigas, par puscenu. Tomēr tonnām neiztirgotās pārtikas tāpat nonāk atkritumos. Lai maksimāli no tā izvairītos, vienlaikus atbalstot arvien lielāku popularitāti gūstošo iniciatīvu par dalīšanos ar ēdienu, “Hieber” lielveikali bez maksas neiztirgotos produktus izdalīs tiem, kas to vēlas.

“Hieber” pie diviem saviem veikaliem autostāvvietā šovasar uzstādījusi novietnes, kurās cilvēkiem bez maksas pieejama veikalos neiztirgotā pārtika. Pelēkajās lielizmēra kastēs plaukti ir pilni ar maizi, dārzeņiem un augļiem. Ledusskapī stāv jogurts, piens, saldēti mīklas izstrādājumi, dārzeņi. Kaut arī pārtika vairs nav piemērota pārdošanai, jo augļiem ir brūni plankumi vai jogurtam ir beidzies derīguma termiņš, visi produkti ir garšīgi un vēl lietojami uzturā.

“Izmest ēdienu ir sliktākais, ko varam darīt. Mēs vēlamies izvairīties no tā, padarot pārtiku pieejamu cilvēkiem, kuri var un grib to izmantot,” skaidro uzņēmuma pārstāvis Dīters Hībers.

Pārtikas koplietošanas punkti ir atvērti darbdienās un neiztirgotie produkti tur pieejami visu dienu. Ja šī iniciatīva gūs atsaucību un būs dzīvotspējīga, uzņēmuma vadība sola šādas novietnes atvērt arī pie citiem ķēdes veikaliem Vācijā.

LA.lv