Latvijā
Kriminālziņas

Lielveikalu šantažētāju lietā turpinās izmeklēšana 16

Foto – Valsts policija

Gada laikā neviena persona Latvijā nav aizturēta par pērn piedzīvoto jauno noziedzības fenomenu, kad pašā svētku iepirkšanās drudža laikā noziedznieki šantažēja tirdzniecības centrus ar viltus bumbām, nolūkā izspiest no viņiem naudu, trešdien vēstīja “LNT Ziņas sešos”.

Gada laikā policija ir ieguvusi jaunu pieredzi, bet neesot pamata uzskatīt, ka līdzīga pieredze šajā pirmssvētku laikā varētu atkārtoties.

“Tas ir bijis pirmais gadījums – tik liels, plašs un vienlaicīgi visās valstīs. Mēs regulāri ar viltus draudiem, viltus spridzināšanas draudiem saskaramies, taču tie ir epizodiski [gadījumi], lokalizējas konkrētajā valstī, jo bieži to izdara cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem vai citādu motīvu vadīti. Šoreiz mērķis bija izspiest naudu no uzņēmēja iepirkšanās drudža laikā,” saka Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko.

Izmeklēšana esot nopietni pavirzījusies uz priekšu. Taču nav gūti pierādījumi, ka kāds Latvijas iedzīvotājs būtu iesaistīts šajā noziedzīgajā grupējumā, kas, izrādās, bija starptautisks, jo vienlaikus draudus izteica sešās valstīs – arī mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem, tāpat arī Polijā, Vācijā un Ukrainā. Vai kādā citā no šīm valstīm ir izdevies šantāžistus aizturēt, mūsu puse nevar atklāt, jo izmeklēšana notiek ne tikai Latvijā.

LA.lv