×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

Izmeta vai izkrita? Liene izlidoja pa devītā stāva logu (78)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Šī lieta ir emocionāli smaga visiem ar to saistītiem cilvēkiem: gan mirušās meitenes, gan apsūdzētā piederīgajiem, lieciniekiem, draugiem un paziņām, arī pašam apsūdzētajam. Advokāts ir pilnīgi pārliecināts, ka apsūdzēts nevainīgs cilvēks. Prokurore turpretim ir pilnīgi pārliecināta, ka apsūdzētais ir slepkava. Lietā ir daudz neskaidrību. Labāk varēja pastrādāt izmeklētāji. Liecinieki mainīja liecības. Poligrāfa (melu detektora) rādītāji nebija viennozīmīgi. Ekspertu viedoklis nav vienprātīgs. Personīgi man, runājot ar lietā iesaistītajiem, ir sajūta, ka visi iesaistītie par dažiem aspektiem vai situācijām melo vai vismaz nesaka visu, ko zina. Nav neviena tieša pierādījuma, taču tas netraucēja 2014. gada 10. martā Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesei I. Vanagai pieņemt spriedumu, ka Jānis Ļipatovs vainojams slepkavībā un piespriest viņam 15 gadu cietumsodu (apgabaltiesa to vēlāk par gadu samazināja). Par to, ka Jānis 2009. gada 3. decembrī ap sešiem no rīta devītā stāva dzīvoklī Rīgā, Ozolciema ielā, pēc kopīgas alkohola lietošanas un konflikta paņēma uz rokām Lieni Jerjomenko, no virtuves aiznesa uz istabu, pēc tam – uz lodžiju un tīši izmeta pa atvērtās lodžijas logu. Pēc gūtajām traumām Lienei nebija nekādu cerību izdzīvot. Pēc nāves Lienes organismā no apreibinošam vielām atrada alkoholu – virs divām promilēm.

Jānis savu vainu slepkavībā neatzina un joprojām nav atzinis. Spriedums pārsūdzēts apgabaltiesā, pēc tam Augstākās tiesas Senātā, kas atkal nodeva lietu atpakaļ izskatīšanai apgabaltiesā. Kaut arī spriedums nav stājies spēkā, Jānis kopš 2014. gada 10. marta, tātad jau ceturto gadu, sēž cietumā.

Otrdien Rīgas apgabaltiesa tiesneses T. Brodas vadībā beidza skatīt Jāņa Ļipatova lietu un arī nosprieda, ka apsūdzētais ir vainīgs. Tiesa nolēma par pusgadu samazināt cietumsodu – 13 gadi un seši mēneši, meitenes mātei piespriežot 20 574 eiro kompensāciju. Advokāts sacīja, ka spriedumu pārsūdzēs. Apsūdzētais pēdējā vārdā atkārtoja, ka nav vainīgs. Nekad mūžā ne pret vienu sievieti neesot pacēlis roku, turklāt arī tīri fiziski, ņemot vērā savu un Lienes svaru, logu platumu (70 cm), viņš nevarētu izdarīt, ko viņam pārmet.

Bet šajā rakstā visu iesaistīto personu versijas un viedokļi pirms tiesas sprieduma.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (78)

 1. Pilnīgi no malas skatoties, nesaprotu, kāda varētu būt Jāņa motivācija izmest meiteni pa logu.

 2. Pavirši veiktas izmeklēšanas sekas – tas ir pilnīgi skaidrs…..
  Vieni apgalvo par grieztām brūcēm uz rokām…Mann būtu jautājums – tad bija vai nebija tās rokas grieztasm????
  Un kas ar to halātu saplēsto un asinīm notraipītajām drēbēm un segu ?

 3. Vai te nebūs tā , kā 70 gados ar Aizkraukles zēniem?Tad kad dzīves salauztas atrodas cita taisnība!

 4. Gan Kaspars, Gan Jānis man ir pazīstami cilvēki. Abi ir labsirdīgi un neviens no viņiem ko tādu izdarīt nav spējīgi. Vienalga kas tiek muldēts un padzirdēts. ES personīgi viņus esmu redzējis iereibušus vairākkārt un tur nav ne miņas no vardarbīgām tendencēm. Jānim tiešām aizrauj automašīnas ko vietējie var apliecināt. Es pat dzirdēju no pazīstamiem cilvēkiem, ka prokurore pati esot pateikusi Jānim, ka viņš sēdešot tik ilgi, kamēr viņa būs amatā. Nezinu cik no tā ir patiesība, bet likumsakarība ir.
  Tā ir pilnīgākā hujņa, kā šī lieta tika izmeklēta. Jānis tur točna nav vainīgs un nepatiesi sēž… Ļoti aicinu, uz nākamo tiesu palūgt mēdijus un visu pārējo iespējamo.

 5. Liene bija traka pati pa sevi!Vina upe no tilta arī paredzējusi,es vinai par to iedevu pliki pa seju!Pieredze leksana jau ir!

 6. Liene bija traka pati pa sevi!Vina upe no tilta arī paredzējusi,es vinai par to iedevu pliki pa seju!Pieredze leksana jau ir!

 7. Viktors no Baldones Atbildēt

  Baldone kā sādžā viens par otru vairāk zin!Salauž,kad kadam labak iet!Lienīte uzvedās,kā izlaista un pašiem vecākiem nu noteikti ir jābūt kaunam.Tādēļ jāattaisno šādā veidā,lai nebūtu kauns par meitenes uzvedību.Liene rakstura bija skandaloza!

 8. Sieviete ar bērnu un viņai ari savi pārdzīvojumi!Pazistu to puisi viņš bija dzīves sparu!Un viņam patika dzivot,jo ir jauns un protams skaists bez gala!Katra meitene var lepoties ja būtu tads vecums,būt nopietnām atiecibam!Nav nevienam dotas tiesibas tiesat un bargi tiesāt!Šis puisis ir nevainīgs!Laiziet vinu vaļa!Lai dievs spriež!Meitene mirusi un pati jau saņem to sodu!Dievs zin,kur debesis vai deg ellē!Šis jauneklis mileja dzīvi,ne tādā,lai nogalinātu!Normālas meitenes ar bērnu nelaistu tusēt uz dzīvokļiem!Tur jābūt reālai un jādomā par bērnu!Dievs lai jauneklim stav klat un sargā!Ja Tu Jani lasisi unceri uz to bez vina zinas tev matins no galvas nekritīs!Dzīve ir skarba!Vis tur uzpirkts meitenes laba,jo gali,gali!

  • Īstenībā mēs nezinām neko ne par vienu un nevaram galvot par notikumiem, kur paši neesam klāt bijuši….
   Es atturētos šajā situācijā nostāties kāda pusē…..

 9. Es jau būtu pārliecināts, ka tas Jānis pie vaines. Ja lietu izmeklēja pirmā biroja pirmā nodaļa, tad es personīgi tai neuzticos. Tie var pastrādāt tā, ka čut ne jebkurš pie kāda nāves būs pie vainas. Taču tas arī nenozīmē, ka liela daļa to kuri ietupināti, nav bez vainas.

 10. Vai tad nevainibas prezumpcija nestrada? Atbildēt

  Jana advokati neuzstaja uz nevainibas principu. Neviens nav redzejis ka Janis butu izmetis to meiteni pa logu. Dievs vien zina kas tur notika, tikpat labi Janis vai nu pardzeries vai kada dusmu lekme vareja to meiteni izgrust pa balkonu bet tikapt labi vina pati sadzerusies vareja izlekt pati, vismaz zinams ka abi lietojusi alkoholu, ja uzsatajam uz nevainibas principu tad neviens nav redzejis ka Janis pastradaja vai nepastradaja noziegumu tatad vins ir nevainigs.

 11. ja abi meta pa lampu tad var but ka Janka sadzeries par daudz izmeta samejo pa logu, visticamakais ka vina kaut ko sudigu vinam pa pjanku pateica un sim sanaca baiga cemme, bet tai pasa laika neviens nav redzejis ka janka izmeta vinu pa logu tatad tikpat labi strada versija ka vina pati dzeruma nozvelas no balkona vizmaz es zinu vienu gadijumu kad sadzerusies baba dzeruma nolema dejot uz balkona margas. labi ka tas gan bija pirmaja stava. ta baba tikai pamatigi sasitas. Kapec Jankam ieskieba 15 gadus tikai par aizdomam par to ko neviens nevar pieradit un nekad nepieradis un nav zinams kas tur isti notika nav saprotams

 12. ja Lienes vārdi bija “Jāni, nē”, tad tie viennozīmīgi bija vārdi, ko upuris pēdējajā brīdī pirms neatgriezenisku iznākumu iestāšanās, izmisuma dzīts, kliedza savam varmākam. Upuris bija ierobežots laikā, par ko liecina maksimāli īsu vārdu izvēle, un arī ierobežots rīcības izvēlē – jo šis teksts, ar kuru upuris izteica lūgumu pēc savas apžēlošanas, tika izkliegts tik skaļi, ka dzirdēja pat kaimiņi. Emocijas, kas bija pārņēmušas Jāni signalizēja upurim, ar ko šādu emociju neapvaldīšana beigsies, un upura vienīgā iespēja bija izkliegt vēl šos pēdējos vārdus.
  Manas domas ir, ka tiesas spriedums bija taisnīgs pat tad, ja Jānis (kā pats saka) bija tikai vainojams Lienes novešanā līdz pašnāvībai, jo Amerikas Savienotajās valstīs 15 gadus cietumsoda dod par novešanu līdz pašnāvībai.
  Latvijā ir pieņemts noniecināt cilvēka dzīvības vērtību – tradīcija, ko aizsāka Otrais Pasaules karš un turpināja sociālistiskās diktatūras principi.
  Dzīvību un dzīvi vajag cienīt un lolot – mācīties, strādāt, censties kaut ko sasniegt – kaut vai sportā – ja jau intelekta līmenis pavisam tik zems, ka skolā labas sekmes mācībās nevar iegūt. Profesori, akadēmiķi un izcilas personības ar tik muļķīgu savas dzīves izšķiešanu nenodarbojas, kā šie jaunieši.
  Lai tie jaunieši iztēlojas, kā būtu, ja viņu māte vai meita būtu tagad mirusi. Viņiem nebūtu vēlme prasīt, lai tiesa piespriež taisnīgu soda mēru tam vai tiem, kuru dēļ tāda nelaime notikusi?
  Tādi EGO tie jaunieši – tik svarīgi likās visas lietas noslēpt, lai ne par ko nebūtu jāatbild.
  Tādu sašmucētu dzīvi ar smēķēšanu, narkotikām, sevis pārdošanu un ripu rīšanu dzīvojot, agri vai vēlu par sastrādātajiem noziegumiem būtu jāatbild neatkarīgi no tā, kādu vielu ietekmē tie sastrādāti.
  Baigie savas laimes kalēji atradušies… Vienu, cerams, cietums izlabos. Tiem atlikušajiem šmurguļiem ceru, ka bailes no cietuma liks izvēlēties citu dzīves ceļu. Ja tas nenotiks, tad gan jau agri vai vēlu paši tiks pie kāda soda mēra.

  • Pasniedzējs kādā studiju kursā? Kāda praktiskā bāze balsta tavus teorētiskos priekšstatus vai zināšanas? (Tikai bez maldināšanas, ja var!) Kāpēc izsakies pus-skaidri? Vai esi līdz ar pasniedzēja darbu arī praktiski piedalījies pētnieciskā darbā, kas obligāti paredz kritiskās domāšanas pielietošanu?

   Sauciens “Jāni, nē!” iekļauj divus vārdus. Nepārprotami emocionālu protestu “nē”. Un vēršanos pie konkrētas personas ar vietniekvārdu “Jāni”.
   Tas nav gluži viens un tas pats.
   Ja cilvēkam ir izmisums, tad racionālais saprāts vairs nedominē, bet acumirklī dominē vien instinktīvas un emocionālas reakcijas. Citiem vārdiem – ja cilvēks ir ārprātīgā situācijā, tad, atvainojiet par tiešumu, viņš/viņa vienkārši dzīvnieciski bļauj jeb kliedz, piemēram, “nē!”. Vai pat neartikulēti. Daudzu noziegumu upuru pēdējās izdotās skaņas ir vienkārši gārdzoša kliegšana, piedod par tiešumu.
   Kliedz bez vietniekvārdiem, tas ir bez vēršanās pie konkrētas personas.
   Ja cilvēks vēl tobrīd vērsās pie konkrētas personas, tad bija nevis ārprātīga situācija, bet gan konflikta situācija; konflikta komunikācija. Savukārt tas jau neizslēdz dažādus variantus.
   Nevar izslēgt, ka notika vienkārši strīds un kaut kāda gāšanās. Vairāk neko kaimiņš taču nepateica, kā par to frāzi un pēc tam būkšķi dzīvoklī.
   Tas ir – viss pārējais ir vērtētāju interpretācija; kā kurš grib, tā arī iztulko to dzirdēto. Kā jau te viens komentēja – prokurores fantāzijas. Skarbi skan, taču frāze “Jāni, nē!” nudien nav objektīvi nešaubīgi interpretējama. Ja kāds to interpretē nešaubīgi, tad tur pavīd subjektīvisms jeb vēlme ticēt tam, kam grib ticēt. Nevar izslēgt atšķirīgus variantus.

   Turpmākais tavs teksts jau šķiet moralizēšana, kas konkrētajā gadījumā šķiet tukša ūdens liešana. Katrā ziņā nekas šajā lietā neapstiprina tavu apgalvojumu par “ripu rīšanu”. Līdz ar ko tāds apgalvojums no malas izskatās pēc maldinošas manipulēšanas ar citu cilvēku viedokli, pasniedzēj…

  • Novešana līdz pašnāvībai un slepkavība ir ļoti atšķirīgi panti Krimināllikumā, “pasniedzēj”.

  • Interesanti pasniedzēji ir LV…es, piemēram, ekstrēmās situācijās nespēja izkliegt vēl cilvēka vārdu…pārliecināšanai paliek tikai – NĒ!
   Un ko šāds pasniedzējs spēj iemācīt!?

 13. Artis tas kurš D., tikai tik pat stulbs Atbildēt

  Gaidu rakstu : “Stulbs žurnālists – maratonists paslīdējis uz jumta un nomaucies no 12 stāva” 😀

 14. Tā vien šķiet, ka paši vainīgie vai viņu draugi/draudzenes plosās pa komentāriem. :)) Izlasot rakstu, mani par apsūdzētā vainu 100% pārliecināja:

  1) Vības ekspertīze. Tie ir aprēķini, nevis emocijas. Un ļoti labi, ka Vība ir tieši “mehāniķis”, kas kritienu aplūko kā fizikālu procesu, bez emocijām un interesēm;
  2) apsūdzētā advokāta glumie “argumenti”. :)) Nepatīkami mēģinājumi izlocīties, sak, nav vainīgs tāpēc, ka šaubas jātulko par labu apsūdzētajam. Nu, nu. Nekas šai pasaule nav pilnīgi drošs – šaubas ir vienmēr. Vai tātad tiesas jāslēdz? Pēc šīs “loģikas”, tā būtu.

  Poligrāfa dati faktiski arī ir pārliecinoši. Jā, prasmīgs blēdis rezultātus var ietekmēt. Taču šeit pēc ekspertīzes iznāk, ka apsūdzētais melo – vai tad šis viltotu fizioloģiskās reakcijas sev par sliktu? Nē, protams, un līdz ar to atliek tikai otrs pieņēmums – apsūdzētais tiešām ir vainīgs.

  Mani pārliecināja arī mātes teiktais. Viņa nemazgā baltu ne sevi, ne meitu. Līdz ar to ticami skan atstāstītais Kristīnes teksts – neko nepierādīsiet. Man tie nešķiet godīga cilvēka vārdi.

  20 gadi… Lai Lienei tai saulē ir mierīgi un gaiši. Sūra dzīve bijusi meitenei. Un lai Dievs piedod viņas pāridarītājiem. Ir briesmīgi dzīvot ar tādu nastu uz sirds.

  • Cilvēks ”žēl Lienes” raksta:
   a) “Nekas šai pasaule nav pilnīgi drošs – šaubas ir vienmēr.”
   b) “mani par apsūdzētā vainu 100% pārliecināja”.
   Un pēc tam izsaka mājienus, ka viņa viedokli jau nu gan nav emocijas ietekmējušas… Kaut kā neizskatās, seviški jau pēc pēdējās rindkopas. Acīmredzami ir, ka cilvēks ”žēl Lienes” vienkārši tic tam, kam grib ticēt.

   Vības ekspertīzē ir pētīti tikai divi varianti, kaut ne mazāk iespējams ir vēl trešais, tostarp, ka viņa varēja pirms kritiena sēdēt uz palodzes ar pārkarinātām kājām un reibumā pīpēt (šādu variantu Vība vispār nerēķināja).

   Poligrāfa ekspertīzes ir veiktas divas, un rezultāti atšķiras, taču cilvēks “žēl Lienes” ņem vērā tikai tos rezultātus, kurus izdarījusi eksperte bez sertifikāte, par kuru ir nekaunīgi maldinoši teikts, ka viņa it kā ir FIB akadēmiju beigusi.
   Turklāt cilvēks “žēl Lienes” spriedelē par poligrāfa ekspertīzi, ne nieka nezinot, kāda tā izpēte ir, un ka melu pazīmes fizioloģiskajās reakcijās tiešā veidā neizpaužas un arī nevar izpausties (izpaužas stresa pazīmes, kas ir pavisam kas cits).

  • Vairāk jau rodas jautājumi-
   1. Kā tiesa var ņemt vērā Vības aprēķinus, ja Vība tajā laikā NAV ieguvis tiesības to darīt, viņam nebija oficiāla dokumenta? Tas ka viņš ir labākais ”mehāniķis” LV viņam šādas tiesības nedod.
   2. Un kā tiesa var ņemt vērā poligrāfa datus, ja tie NAV veikti pēc LV likuma?

   Sanāk ka likumi LV nevienu neinteresē un pat LV tiesus sitēma darbojas pretrunā ar LV likumdošanu.

 15. KA VARNOTIESAT KA APSUDZETAIS SAKA KA NAU TO IZDARIJIS VARBUT SAJ MEITENEI BIJA BLAKUS CITA MEITENE KURA KADU IEMESLU DEL PAGRUDA SO UN VISS TA NO BAILEM KLUSE VAI CITS PUIKA JAIZMEKLE ARI CITI…

 16. Lūdzu paskaidrojiet Atbildēt

  Lūdzu paskaidrojiet!
  4 cilvēki – 2 puiši, 2 meitenes ir 1 istabā, bet dīvainā kārtā 1 meitene …izlido pa 9.stāva logu …Un tie 3 nu tagad iztaisās par BALTIEM un pūkainiem… Lai gan kaimiņš aiz sienas tiek atmodināts ar SKAĻU kādas meitenes BĻĀVIENU: Jāni, nēēēēēē… un tad dzird, ka kaut kas SMAGS noveļas uz grīdas … Plkst. ir 6 no rīta … Konstatēts, ka bojāgājusī meitene PIRMS …lidojuma bijusi BEZsamaņā …
  Atbrauc bojāgājušās meitenes māte no laukiem un redz, ka draudzene vēsā mierā mazgā asiņainas drēbes …

  • Es redzu savādāk.
   1.Ir jauna meitene, kurai dzīve ir čupā… sevi un bērns jāuztur, šķiršanās. Mazākais sīkums var novest pie sliktākā varianta. Neviens nezina, kas darījās meitenei galvā. (Ļoti ticami.)
   2.Šī pati meitene bezsamaņā, kura jāizmet pa logu pakāpjoties uz ķeblīša un jāizbīda LĪGAVAS POZĀ PA 70 cm platu logu!!! (Uzreiz rodas jautājums-NOPIETNI??? Nopietni visi domā ka šīs kalsnais puisis to spētu?!)
   3.Ir Lienes ome, kura strādājusi tiesā, prokuratūrā vai kur tur. Naudas nav, bet gali gan. Aizgājusi pensijā, tāpēc gan jau nevienam aizdomas nebūs. Var draudēt, sagrozīt visu un gaidīt kad kompensāciju izmaksās.
   4. Viss ir tādā d* salaists, ka atpakaļ ceļa nav. Tas nekas ka trūkst pierādījumu. Tas nekas, ka tiesneses saprotoši skatās uz apsūdzēto. Ja tagad attaisnos būs tiesāšanās jau vērta uz otru pusi. No tā arī viņiem bail.

  • Slinkums visu rakstu pārlasīt, varbūt palaidu garām – bet vai tika pierādīts, ka tā kliedzēja “Jāni, nē” tiešām bija Liene, nevis tā otra – Kristīne, ieraugot, ka Jānis (vai pat abi džeki) grasās izlidināt Lieni pa logu?

 17. Teikšu tikai vienu – zemíte ir apała un to arí apzinās paši, kas ir iesēdinājuši nevainīgu cilvēku! Tas viss un vairākārt nāks visiem, kas to gribēja atpakał!
  Man vëmiens nåk (atvainojos par izteicienu) no LV attieksmes tiesas lietu ziñā!
  Kā nav kauns – sēdēt pretī un brutāli smieties par cilvëku skatoties acís ! Kā arī pati māte un gudriniece vecomāte zin, ka ir vainīgas un nevienam acīs paskatīties nevar !
  LV- ka tik kaut ko uzpirkt un cilvēkam pretī nenākt!
  Un tad mēs brīnamies – kapēc visi no turienes pazùd?

  TĀ IR LATVIJAS ATTIEKSME PRET SAVĒJIEM – APSVEICU!

  • Un kas esi tu-bijušais vīrs, māsa, brālis, kāds cits radinieks vai pati māte?
   Pārāk personīgi te visu ņem pie sirds, tas tā kā pirmkārt.
   Otrkārt, šķiet, ka ar intīmo dzīvi problēmas pamatīgas, jo par to vien raksti.

  • Jā, zeme ir apaļa un liktenis taisnīgs – arī pret slepkavu. Baiss liktenis.

   Starp citu, ko gan tu gribēji teikt ar savu absurdo apgalvojumu, ka māte un vecāmāte esot vainīgas? Nevienā versijā neizskan, ka viņas tur būtu bijušas klāt vai iesaistītas pēdējās nakts strīdos. Un stāsti par Lienes tieksmi uz pašnāvību laikam gan nebūs patiesi. Mūsdienās cilvēks ko tādu apsvērtu sociālajos tīklos: tur krata sirdi pat vairāk, nekā pats nopietni domā. Ja reiz tajos ierakstos nav, ja paziņu liecībās nav… tad nebija viņai tādu tieksmju, lai cik grūta bija viņas dzīve.

 18. Man lasot sho visu,rodas sajuta,ka te visi ir izmekletaji un profesori,nav svarigi ir slepkava vinjs vai nav,bet gan tas,ko spej pieradit prokurore,shaja gadijuma nekas nav pieradit,nelikumigi ieguti netieshi pieradijumi un prokurores fantazijas

 19. Ļoti nopietni runājot Atbildēt

  Ļoti nopietni runājot, šajā traģiskajā krimināllietā ar “līķi”(sorry!) ļoti nepaveicās, ka uzreiz nebija piesaistīti profesionāli izmeklētāji un eksperti, kuri uz līdzenas vietas nopratināti visus 3 tajā izklaidē iesaistītās personas un kaimiņus. Katra sekunde pēc notikušā ir svarīga, lai gūtu max precīzu informāciju par notikušo.
  No laukiem atbauc! pa logu izmestās meitenes māte, un redz savām acīm kā meitas dzīvokļa otra meitene Kristīne vēsā mierā veļasmašīnā mazgā asiņainas(!!!) drēbes – segu, zeķes, vēl sadriskāts asiņains halāts… Šitām visām lietām vajadzēja būt policijas ekspertu rīcībā, nevis veļas mašīnā…
  Kaimiņš ap 6 dzird sievietes izmisīgos kliedzienus: Jāni, nēēē un tad kaut kā ļengana nokrišanu uz grīdas … un drīz pēc tam tas ir pa logu ārā …
  Un tā jauna sieviete, kas augusi daudzbērnu ģimenē, pati no 14 gadiem situsies pa dzīvi kā pratusi/ spējusi, paspējusi apprecēties un bērnu radīt, izškirties, bet līdzās nav bijis kāds stingrs plecs pret ko atbalstīties … un visbeidzot 20 gadu vecumā izmesta pa logu …kā nevienam nevajadzīga lupata!
  Šausmīgi!

  • Šausmīgi ir tas, ka tām asinīm netika veikta DNS ekspertīze, līdz ar ko pēc tam katrs var domāt pēc saviem ieskatiem un vēlmēm (cilvēki tiecas ticēt tam, kam grib ticēt), kura cilvēka asinis tās bija.

  • Tas, ka tiešām tika izmesta (nevis nejauši izkrita, reibumā pīpējot uz palodzes vai, varbūt, pati izleca), vēl nav līdz galam pierādīts. Tiesas izmeklēšana vēl turpinās. Tāpēc tavs apgalvojums ir ne vairāk ne mazāk, kā vien tavu emociju un projekciju izpausme. Tu tur klāt nebiji. Viss, ko tu par to domā, būtībā ir vien ilūzijas jeb modelēts priekšstats apziņā, kas balstīts uz ļoti fragmentāru, taču noteiktā ievirzē interpretētu informāciju. Kur ļoti lielu lomu spēlē tavas emocijas un projekcijas.

  • Jā, tas ir šausmīgi. Kāda mums ir Latvijā tiesu sistēma,ārprāts ! Pierādījumi seko cits citam, kādus jums vēl vajag pierādījumus ? Nauda nesmird, tas gan, ejot pāri līķiem – tā varētu sacīt par mūsu valsts advokātiem. Tik daudz slepkavu atrodas uz brīvām kājām Latvijā. Kādi likumi valda mūsu valstī ? Vai tie ir likumi, un sodi par cilvēka dzīvību…Tās ir kripatas, ko piespriež slepkavām, tāpēc arī tik daudz slepkavību te notiek, jo neviens nebaidās slepkavot.

 20. Pelnīti mazais pimpis sēž cietumā! Atbildēt

  Jānis: “Sēžot cietumā, esmu daudz domājis. Arī pa to, ka varbūt mani varēja tiesāt par to, ka esmu novedis(!!!) Lieni līdz pašnāvībai – to es vēl mēģinātu saprast, bet ne jau par slepkavību,” saka Jānis. No viņa tiesā teiktā un man stāstītā saprotu, ka Liene viņā bijusi iemīlējusies, bet Jānim viņa bijusi tikai …seksa objekts. “Es biju jauns, un man patika meitenes, bet ne jau par viņām vien domāju. Aizrāvos ar automašīnām.”
  =====================================
  MĪKSTAIS paut, sēdi vien cietumā! Citreiz zināsi, kā MAZO pimpi bāzt …JEBKURĀ caurumā un ČAKARĒT meitenēm smadzenes par lielo Lovi … Jo tev smadzenes ir TIKAI mazajā pimpī…

  • Ja tu esi čalis,un tev būtu 23 gadi ,meitene dod seksu un par velti,diezvai tu domātu ar galvu ,tu domātu ar savu mazo …. . PATS GAN JAU NEESI APMIERINĀTS AR SAVU IZMĒRU ,TĀPĒC TĀ MĒTĀJIES ….Būtu tu Jāņa vietā,dziedātu citu dziesmu.

  • Klausies idiot!!! Ja tu neko nezini, sēdi un klusē!!

  • Vienkārša meitene Atbildēt

   Nu zini vai, kārtīga meitene visiem apakšā negulsies. Un par iepriekšējiem pašnāvības mēģinājumiem arī Jānim jāatbild???? Ja visas visas meitenes kuras atvaira sistos nost un puišus liktu cietumā ielas būtu gana tukšas un cietumus vajadzētu krietni vairāk.

 21. Gribu piebilst ,ka gan šajā rakstā,gan latvijas avīzes rakstā,kā arī māte,visi nesaprot to,ka nevis viņa grieza vēnas ,bet gribëja to darīt,viņai turēja rokas ,lai no tā atturētu ,bet stikla lauska ,kas bija viņai rokās (plaukstā) tika saspiesta,tādējādi savainojot plaukstu.

 22. lopiņiem grupveida sekss

 23. Personīgi biju uz Jāņa tiesu 2 reizes!
  Cilvēks nu nav pastrādājis noziegumu, neviena konkrēta pierādījuma, tikai secinājumi kad kaut kāds Vība vai kā viņu tur sauc ir secinājis ka viņa tika izmesta pa 70cm līgavas pozā pa logu, pilnīgi nereāli atslābušu cilvēku noturēt taisnās rokās līgavas formā, pie tam ar Jāņa augumu! Mirušās meitas mātei izsaku līdzjūtību, bet tu gribi iesēdināt nevainīgu cilvēku, kā arī prokurore vienozīmīgi ir uzpirkta un runā pilnīgas muļķības, kā arī salīdzinājumus kas vispār nav saistīti ar noziegumu,
  Tiesneses 3 gabalas kas tur sēdēja ir netaisnīgas un iespējams uzpirktas!
  Esmu šokā par to, ka mūsu valstī strādā tādi netaisnīgi tiesneši, es ceru ka jūs atstādinās no amata par nevainīga cilvēka speciālu notiesāšanu un kā arī prokurori!
  Cilvēks jau nosēdējis bez vainas 3.5 gadus!
  Nākamā tiesā piesaistīsim mēdijus un pieaicināsim citas amatpersonas, kā arī visu šo ir jāfilmē, lai cilvēki redz, kā Latvijas tiesneses pieņem lēmumus kad viss liecina kad cilvēks nav vainīgs, kā arī aculiecinieki liecina kad Jānis to nav darijis!
  Es ceru,kad šos tiesnešus atstādinās un notiesās par nevainīga cilvēka tīšu iesēdināšanu.

  • Spriežot pēc izteiksmes stila, tu esi histēriska un pilnīgi neobjektīva. Bet tas nav svarīgi. Svarīgi ir tas, ka novešana līdz pašnāvībai un slepkavībai Krimināllikumā ir dažādi panti; tas nudien nav viens un tas pats. Turklāt novešana līdz pašnāvībai paredz noteiktus objektīvās puses, kā arī subjektīvās puses apstākļus. Tas nav tik vienkārši, kā lamāties internetā. Tiesnešiem vajadzētu iedziļināties visos aspektos. Tiesneša loma sabiedrībā un policista, prokurora loma sabiedrībā ir ļoti atšķirīga.

  • Tieši tāpāc ,ka mazs bērns ,prāts nav izaudzis.Bērns jau nebija no Jāņa.Bērns ir ,tad jau pietiekami pieaugusi,lai nodarbotos ar seksu.Bet “TO ” gan parāda savu izaugsmes līmeni,savas prāta spējas un visu pārējo ,turklāt ,kāpēc neprasīt seksu meitenei ,kura ar to nodarbojas savā darba dienā? Apbrīno vīriešus un izpilda viņu ,pat neiedomājamākās ,vēlēšanās.

  • Interesanti par kādu naudu visi šie cilvēki ir uzpirkti???? Liene, kā zināms, nav no nekādas turīgās ģimenes… Tā, ka nelej ūdeni!

 24. Kāpēc nav pieminēts, ka bojāgājušās vecmātei sakars ar tiesībsargājošajām iestādēm bijis!?

  Puisis viennozīmīgi nav vainīgs.
  Kā jau bija teikts-ģimene ir dzīvojusi trūcīgi – māte atrada veidu kā uzpelnīties.

 25. Veibe rēķināja tika variantus – izmeta vai noleca no stāvus stāvokļa, bet vispār nerēķināja variantu – noleca no sēdus stāvokļa, sēžot uz palodzes ar pārkarinātām kājām, reibumā pīpējot.

 26. Frāze “FIB akadēmiju beigusī eksperte, kas pielieto ASV sertificētu metodiku” ir maldinoša manipulēšana, lai noslēptu “ekspertes” faktisko izglītību un to, ka viņa nepielieto tādu izpētes metodi, kādu prasa likums Latvijā.

  Ja cilvēks nesaprot, ka poligrāfs [tā programmatūra, kas aprēķina stresa līmeni] pats nekādi nespēj parādīt to, vai cilvēks melo vai nemelo, tad tas cilvēks neko nesaprot no tā, kas ir un kas nav poligrāfs, un tādam cilvēkam vispār nepiemīt kritiska domāšana.

  Ikvienam cilvēkam, kuru apsūdz par sevišķi smagu noziegumu, būs ievērojams stress.

  Cilvēks, kurš melo, centīsies noslēpt stresu. Lūk, tas, kā arī daudzi citi cilvēka runas aspekti tad arī ir jāvērtē, nevis vienkārši ar podziņu nospiešanu izdrukā programmatūras veiktu faktiski stresa līmeņa aprēķinu, pašam “ekspertam” izpēti būtībā nemaz neveicot.

  Poligrāfu un tu programmatūras ražotāji savas komercijas interesēs radījuši mītu, ka ar šo aparatūru var konstatēt atbilžu patiesīgumu, un cilvēkam tika vajag nospiest podziņas aparatūrai.
  ASV šajā jomā ir milzīgs lobijs ar komerciālām interesēm, kas labprāt par samaksu iedod sertifikātu īsus kursus apmeklējušam cilvēkam, kuram iemāca vien nospiest podziņas, lai izdrukātu programmatūras aprēķinu.
  Lai veiksmīgāk maldinātu cilvēkus, atliek vien pielikt klāt procentus. Cilvēki ir viegli manipulējami ar skaitļu un procentu palīdzību, jo tas rada iespaidu, ka ir veikta precīza mērīšana un rēķināšana. Un cilvēki vairs neaizdomājas, kas tad faktiski tiek mērīts un rēķināts. Ja jau programmatūras aprēķinā ir pierakstīts klāt, ka mēra un rēķina tieši melu līmeni (nevis stresa līmeni), tad tam arī tic. Ražotājam izdevīgi, ka cilvēki tic tādam “brīnumlīdzeklim”, ar ko var noteikt melus, tikpat kā tas lasītu domas.

  Senāk “gaišreģi” lietoja kristāla lodes. Čigānietes lieto Taro kārtis. Āderu meklētāji pa pastu sūtītā zemes gabala plānā vai dzīvokļa plānā ievelk āderes, lietojot svārstiņu. “Brīnumlīdzekļi” ir daudz dažādi bijuši.

  Ja mītam, ka aparatūra pati var noteikt melus, vēl XXI gs. tic pat prokurori un tiesneši ārpus ASV, tad ir ļoti slikti, jo viņiem jau nu gan vajadzētu būt kritiskai domāšanai un pietiekamai izpratnei par ekspertu izpētes metodēm Latvijā.

  • Vai tu vari, lūdzu, paskaidrot, ko domāji ar vārdkopu “izmaiņas kas rodas” savā tekstā? Kādas izmaiņas? Kas, konkrēti?

   Par to, ka tehnoloģijas strādā, šaubu nav. Videokamera arī strādā un precīzi fiksē visu vizuālo un audiālo informāciju, tāpat kā poligrāfs precīzi fiksē fizioloģisko procesu izmaiņas (elpošanas ritma un dziļuma izmaiņas utt.)
   Tikai neviena videokamera nevar izdarīt aprēķinu meliem. Tāpat, kā poligrāfs.
   Ja “eksperte” to neapjēdz, tad nav brīnums, ka drīz vien pazaudē sertifikātu. Slikti, ka savas darbošanās laikā paspēja daudzus eksperta atzinumus uzrakstīt, kam prokurori un tiesneši noticēja, jo neaizdomājās, kas tad faktiski ir poligrāfs (un kas tas nav).
   Neaizdomājās tāpēc, ka “eksperte” nekaunīgi sevi pozicionē kā baigo speciālisti, izvairoties atklāt, ka reāli nekādu izpēti neveic, bet vien nospiež podziņas aparatūrai. “FIB akadēmiju beigusī” – tā vispār ir pērle!

 27. Latvijā sevi poziocionē ekstrasensi, parapsihologi, raganas,utt. Lūdzu, lai viņas norāda, kas īsti notika.

 28. 80procenti no sedosajiem saka ka nav vainigi.

 29. “Staņislavs, kurš atradies istabā aiz sienas blakus dzīvoklim, tiesai liecināja, ka pamodies pēc plkst. 6 no vairākkārtējiem sievietes bļāvieniem “Jāni, nē!”. Pēc kādas pusminūtes, minūtes pēc kliedzieniem izdzirdējis skaļu būkšķi – kaut kas bija nokritis uz zemes.” – tātad bezsamaņa iestājās pusminūti pirms nāves.
  “vēlāk atklājās ekspertīzēs: ka Liene pirms izmešanas bijusi bezsamaņā, ka slepkava pakāpies uz ķeblīša pie loga.”
  Pusminūtē visu izdomāt un izdarīt ??
  Ai, lai tas Ķuzis tur pats tiek galā.

 30. Saleniece aizgājusi pie Inta Ķuža, kas tolaik bija Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks. Noklausījies stāstu, sacījis, ka viņam esot kauns par saviem darbiniekiem. I. Ķuzis nozīmējis jaunus izmeklētājus un apsolījis personīgi lietu uzraudzīt.”

  2010. gada 22. aprīlī mani izsauca uz policijas iecirkni. Ar mani runāja vairāki policisti. Sākumā teicu visu, kā bija, pēc tam salūzu. Kāds vecāks policists man stāstīja, ka tiesa man iedošot 15 gadus, mati, zobi izkritīs, plaušas sadalīsies. Stundām neļāva iet uz tualeti, pīpēt, padzerties, jau sāka rakstīt apcietināšanas orderi, noņēma gredzenus, auskarus. Teica: vai nu man, vai puišiem nāksies sēdēt. Tad nu es liecināju to, ko man lika,” man stāsta Kristīne un zvēr, ka nemelo. (Tiesas materiālos lasāms – dienesta izmeklēšanā noskaidrots, ka nekādas ietekmēšanas no policijas neesot bijis.) Jau nākamajā dienā, sapratusi, ko izdarījusi, devusies uz policiju un šīs liecības noliegusi.

  “23. aprīlī nesapratu, kas notiek. Man teica: ja neliecināsi, ko liekam, sēdēsi cietumā, novecosi, paliksi par sievieti. Viens policists nikni pārlādēja pistolē patronas, otrs laipni piedāvāja sadarboties. Aizbraucis mājās, visu nakti nevarēju gulēt, no rīta aizbraucu pie Jāņa vecākiem, atvainojos un teicu, ka dodos uz policiju atsaukt nepatiesās liecības, ko arī izdarīju. Tad gan mani mazliet iekaustīja, teica, lai neatkāpjoties no liecībām pret Jāni, bet mani nesalauza. Iemeta cietumā uz diviem mēnešiem,” man saka Kaspars un tāpat kā Jānis un Kristīne zvēr, ka nemelo.

  Prokurorei svarīgas un ticamas ir Kristīnes sniegtās liecības 22. aprīlī, jo tieši no tām policija uzzināja to, kas vēlāk atklājās ekspertīzēs: ka Liene pirms izmešanas bijusi bezsamaņā, ka slepkava pakāpies uz ķeblīša pie loga.

  Ķuža darbs redzams kā uz delnas.

  “Jānis atbildējis, ka viņam šķietot, ka viņš nogalinājis Lieni, jo neesot pulsa, tāpēc jāradot apstākļi, it kā notikusi pašnāvība. Kristīne teikusi, ka varbūt Lieni varot glābt, bet Jānis viņu izmetis pa logu. ” – šitas teksts no Ugunsgrēka scenārista.

  Bet, ja nopietni, tad dzērumā var uznākt histērija, īpaši, ja dzīve nav sakārtota, – darbs, bērns, šķiršanās, un vēl jaunā mīlestība saka, lai nezvana vairāk. Pusaudži arī skaidrā prātā izdara pašnāvības, jo vēl nav izauguši līdz saprātam, arī šī meitene bija pārāk jauna. Man arī ir bijuši tādi reti prāta aptumsumi bez biežām un citiem pamanāmām tieksmēm uz pašnāvību.

  Kaķi gaisā lidojot vairākus salto var uztaisīt, cilvēki tramplīnlēcēji arī, varbūt arī te kā sagriezās… Vai kāda ekspertīze nevarēja noskaidrot, vai pirms miršanas bija pie samaņas vai bezsamaņā. Un no kā iestājusies bezsamaņa?

  Un tad sagrieztās vēnas – bija vai nebija? Māte saka, ka nebija, visi citi, ka bija. Kas melo?

  Neredzu iemeslu, lai vīrietis nogalinātu. Kāpēc? Un ja vēl kaimiņiene tik tikko meiteni redzēja dzīvu, vai pāris minūšu laikā ir jāizplāno rīcība, lai novāktu nejauši nogalināto līķi? Tādās lietās tā kā vairāk mēdz padomāt. Tas nav tā kā televizoru izmest pa logu.

  • Meiğināja griezt vēnas un grieza vēnas ir divas dažāds lietas

  • Loh, esi no bērnunam un zeks ar 3 hodkām,
   ja brīnies, ka pa logu …izmestās meitenes māte devās pie ‘VP priekšnieka Ķuža k-ga pēc palīdzības?
   Un tikai tad krimināllieta sāka virzīties uz priekšu …Pareizi ģenerālprokurors teica, ka ir ļoti vāji izmeklētāji, ka Ķuža k-gs pat teica, ka viņam kauns cik, pavirši pirmie inspektori bija izmeklējuši tik nopietnu krimgadījumu un pēc 2 dienām jau paziņoja, ka meitene …pati it kā izlēkusi! Ja ekspertīzes slēdziens ir, ka meitene tajā laikā bijusi bezsamaņā – tātad bijusi kā “gaļas gabals”… ar tādu var darīt ko grib …

 31. Liene izlec pa logu savas jauna cilveka emocijas bet Jefini to nesaprot,tadi pasi Jefini ,risina problemas : kurs ar kuru … idiotiski,jo nav prata tik emocijas ..bernu limeni.Jaunie viriesi- Jums jabut pratam nevis sieviesu emocijam ,Jus esat tie ,kuri vainigi ..

 32. Ar šo tiesnesīti .Tamāru .bija mums darīšana.Izmeta no dzīvokļa ar diviem nepilngadīgiem bērniem.Kaut gan izmeklēšana vēl nebija pabeigta. Šo m…tu nekad neaizmirsīšu.

 33. Tas ko parādīja eksperts Vība ir vairāk kā pārliecinoši un analizējot pēdējo Lienes dzīves minūšu situāciju(pēc apraksta) manarī nav šaubu par slepkavību. Regnārs – advokāts nespēj pārliecināt nevienu ar savu “slēdzienu”
  Starp citu, kad vēl mācījos RTU tur Vība man palicis atmiņā kā lielisks pasniedzējs, kas man no daudziem likās kā ļoti zinošs savā darbā un taisnīgs eksāmenā

  • Manuprāt ,salīdzināt J.Vību kā profesoru savā jomā nebūtu ētiski.Nav šaubu ,ka godājams cilvēks,un šajā rakstā arī nekas neliecina par pretējo.Super profesors un tā,bet vai pieļaujamas jebkāda veida kļūdas veicot aprēķinus lietā,kur aizdomas par slepkavību.Ekspertīzi veikt pēc bildēm,un pēc tām nospriest ka cilvēka vainīgs ,ir pilnīgi neprofesionāla pieeja no J.Vības kunga puses.Turklāt,viņš jau nav nekāds tiesu medicīnas eksperts,viņš ir zinoš savā mehānikā,kur cilvēka vietā pētījis un aprēķinus veicis skatot priekšmetu,ne cilvēku ar kājām ,rokām.

  • Jāni Vībi vajadzētu sodīt par Jāņa Ļipātova iesēdināšanu,
   Tur ir skaidrs muļķim kad izmest pa logu tādā pozaa nav iespējams!
   Eksperts vel saucas

   • Jurists > Anonymous 23. jūnijs, 2017 00:05 Atbildēt

    Kāpēc noniecinot īstu prefesionālu cilvēku, cenšaties vēl izlikties par profesionāli?
    Varbūt arī Jūs lietderīgi būtu nopratināt(!) kā ieientresētu(!) personu šajā krimināllietā, lai attaisnotu(!) slepkavu?

 34. pirms daudziem gadiem Atbildēt

  Kādā 2000, 2001 gadā bija līdzīgs gadījums Bolderājā. Jauna studente (mācijās RPIVA) arī izkrita un nomira.It kā tusiņa laikā pati izkritusi. Bet tur nebija skaidra tā lieta, bija mistika. Un nevienu tā arī nenotiesāja!!!!

 35. Vispareizākā tiesa!) Atbildēt

  meitenes mātei piespriežot 20 574 eiro kompensāciju. Pēc nāves Lienes organismā no apreibinošam vielām atrada alkoholu – virs divām promilēm.
  ———————————————————————
  Nesaprotu par ko viņai tāda kompensācija!!!????

  • Kāds pats arī varēja nepiedzertie bet piedzirdīt mazliet iereibušu ir visai viegli, ja kompānija no vairākiem cilvēkiem ir pret vienu, varbūt pat ar zināmu mērķi…

 36. Meitene bija pilnīgā pālī, tātad viņa rīcīgspējīga bij izdarīt to paša!!
  Virs divām promilēm- tiesnesīt, iemalko tik pat daudz, un tu redzēsi, ko var sastrādāt, bet ņem vērā, ka tavs vecums nav tāds kā viņai bija.

 37. Jūs pie pilna prāta esat, tādu virsrakstu izdomādami? Kā jums ir ar ētiku un morāli? Pat ja tā Liene būtu nezin kāda, kas tā ir par nievājošu attieksmi pret mirušu cilvēku?! Kā justos jūs, ja tā uzrakstītu par jūsu bojā gājušo tuvinieku vai bērnu?

  • Tai ,kura ‘Vanagai’,nu gan ar galviņu kaut kas galīgi nav kārtībā. Vai tiešām 2 promiles ir pālis ,kādā var sastrādāt diezin’ ko???? Ta pie pāris promilēm tikai sāk garšot un velk uz dziesmu ,nevis ar acīm meklē kādu logu ,pa kuru lekt ārā! Nu ,moins,kādas muļķības te vēl būs jāizlasa!

 38. Kā tad ar nevainīguma prezumpciju? Ja nevar pierādīt vainu, kāpēc notiesāja uz tik ilgu laiku? Sods taču domāts, lai audzinātu vai izolētu no sabiedrības. Pēc izklāsta spriežot, pamats tik bargam sodam šajā konkrētajā gadījumā ir visai nestabils.

 39. Tai stulbenei tiesnesei prāta nav!!! Kā tā var notiesāt cilvēku . Jūs saprotat, ka tajā brīdī Liene bija piedzērusies-virs divām promilēm. Jūs to varat iedomāties ko tas nozīmē piedzērusies meitene. Šādā pālī viņa var izdarīt pati jebko!!!Kā arī tas notika.

  • Piedzershanas nenozime ka izdarita pasnaviba. Tik var izmantot piedzerusu cilveku lai nogalinatu jo pashi bij piedezerushi. Es ar dzivee esmu bijusi dazas reizes piedzerusi bet pasnaviba nekad nebij prataa.

 40. “Smaga lieta. Nav tiešu pierādījumu, bet netiešie – neviennozīmīgi un pretrunīgi. Mainīgas liecības. Bet viss jāvērtē kopsakarā”
  Šis labs – īstenībā tumsonība!
  Kā viss te aprakstītais arī.

 41. Ja nav vainīgs, tātad, piesedz citu, jo kādam ir labi samaksāts..kā Staļins bija sacījis?..ka tik ir cilvēks, pantu piemeklēsim?

Draugiem Facebook Twitter Google+