×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. augusts, 2017
Drukāt

Lienei nāksies maksāt vairāk: studenti stāsta par īres dzīvokļiem Rīgā (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Studentiem Rīgā pietrūkst lētu un piemērotu dzīvokļu īrei studiju laikā, izpētījis LNT raidījums “900 sekundes”.

Liene no Kuldīgas pastāstīja, ka izšķīrusies par labu dzīvokļa īrei nevis kopmītnei. Viņa kopā ar vēl vienu studenti dzīvokli atradusi salīdzinoši ātri, tomēr maksāt nāksies vairāk nekā meitenes bija cerējušas – būs jāšķiras no 290 eiro saimniekam un vēl jāsedz komunālie maksājumi.

Nekustamo īpašumu speciālisti atzīst, ka šajā segmentā ir ļoti liels “tukšums”. Ja ir piemērota cena, cilvēki piesakās īrēt pat nepaskatoties, kādā stāvoklī ir dzīvoklis. Pieprasītākais ir Centrs, Teika, Āgenskalns.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Izīrētājs zina, ka 20% par SAVA īpašuma izīrēšanu jāieber valsts caurajā kabatā.’Tādēļ dārgi.

 2. utainie zviedreļu un volstrītas jūdeļu salašņas turpina apzagt un veikt atklātu genocīdu pret Latvijas jaunatni.

  • Beidz tak filozofēt šķidro par lietām, kurās tev maz saprašanas.
   Liec aiz auss ja savā dzīvītē pakaļu nekustināsi, tad arī maizītes nebūs ko likt mutītē.

 3. Ne tikai Rīgā ,ne tikai studentu problēmas !,tā tas visā LV ,un jaunās ģimenes ,kur kaut ar kāds strādājošais,pašiem ne pie sava mājokļa tikt iespējams,bet par īri atdot visu un vēl parādos iedzīvoties…….. ,un ne vienmēr un visur atrodas īres iespēja…

  • Un kāpēc kādam kaut kas jāsaņem par velti?
   Ir iespēja īrēt kojās istabinu uz vairākām personām par 90 eiro no sejas, piemēram.
   Ir iespēja īrēt pieminēto daudzistabu dzīvokļa variantu n-tiem studentiem.
   Ir iespēja piestrādāt, lai neknapinātos.
   Galu galā, ir iespēja nestudēt, bet iet strādāt. Un iespējams, tas pat ir labākais variants, nevis berst tulznu uz zināmas vietas, žēloties nepārtraukti un nedomāt ar galvu, kā savilkt fianses.

 4. Cenas ir fantastiskas.starp citu tie arī ir lielākie bļāvēji par NIN

  • NĪŅ ir nenormāli augsts. Tas tiesa. Piemēram nomales rajonā Berģi, kur vienīgais kas ir centralizētais-, aukstais ūdens. Sausās atejas, malkas apkure. Viss pašiem jāierīko. BET NIN kā Mežaparkā vai Jūrmalā, kur viss ir.

 5. Rīgā cenas vispār ir neadekvātas. Nu nemaksā 2-ist. padomju tipa būrītis Purčikā 350 eiro/mēnesī+komunālie…

  • Tur jau ir tas fikuss, ka maksā.
   Kādreiz, kad es vēl biju jauna, bija tāds rīcības veids kā lielākam cilvēku daudzumam noīrēt, teiksim, astoņistabu dzīvokli Rīgas klusajā centrā. Sadalot īresmaksu uz astoņiem cilvēkiem, tas nebija dārgāk kā dzīvot Purvciema hruščovkā. Bet, dzīvojot centrā, varēja visur aiziet kājām un izpalika izdevumi par transportu.

  • jo lielāks pieprasījums,jo lielāka cena.

 6. Sižetā rādītā meitene gan dīvaini domā – jāņem tik dārgs dzīvoklis, cik vien maciņš spēj pavilkt. Labāk dzīvot krutā dzīvoklī, bet knapināties visam pārējam un ēst roltonus. Studentiem taču ir lētas braukšanas biļetes, izdevīgāk sanāktu dzīvot kādā lētākā mikrorajonā un braukāt uz skolu/darbu. Tādēļ jau tās cenas arī ir tik nenormāli augstas, jo cilvēki nespēj adekvāti spriest par pareizu finanšu sadalīšanu. Tad jāraud, ka nekam nav naudas, bet dzīvokļu īpašnieki tikai slauc.

  • Tur nu es tev pilnīgi piekrītu!!! Jaunatne “vēl neprot” vai pat skarbi sacīšu “vairs neprot” plānot savus ieņēmumus/izdevumus. Lielā mērā tas saistīts ar to ka skolā slikti mācījās matemātiku, kas arī ir viens no loģiskās domāšanas stūrakmeņiem.

  • Skopais maksā divreiz, un šai gadījumā otrreiz samaksā ar savu laiku. :)) Manuprāt, jaunībā, kad galva labi strādā, jāmācās intensīvi, un laiks arī jātaupa vai nu studijām, vai saprātīgai praksei. Es negribētu, lai mans bērns nosit laiku, “luņojoties” LU vai ik dienu pāris stundas braukājot transportā. Jā, finansiāli tas ir izdevīgāk, bet zaudēto laiku neatgūsi.

Draugiem Facebook Twitter Google+