×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Lienes Greifānes liriskās notis

Foto - Toms NordeFoto - Toms Norde

Liene Greifāne ir viena no šābrīža spēcīgākajām balsīm Latvijas populārajā mūzikā. Dziedātāja teic – pēc otra dēla piedzimšanas viņas dzīvē pienācis laiks nopietnākai, dziļākai mūzikai. Šobrīd Liene dziesmas raksta pati un pirmssvētku laikā tās gatavojas izdziedāt jaunā koncertprogrammā “Esmu latviete, biju un būšu”, kas veltīta Latvijai. Tā izskanēs divos akustiskos lielkoncertos koncertzālē “Rīga” 18. un 19. decembrī.

Liene jau gandrīz desmit gadus ir viena no aktīvākajām pašmāju dziedātājām, viņā mājo neiznīdējams cīņas gars un dabas dota balss. Tas veicinājis viņu veiksmīgi startēt 2004. gada televīzijas šovā “Fabrikas muzikālais teātris”, kur Liene ierindojās otrajā vietā un jau pēc pirmās uzstāšanās palika klausītāju atmiņā. Vēlāk Liene piedalījusies vairākos citos televīzijas šovos, allaž guvusi labu novērtējumu nacionālajā atlasē Eirovīzijai un pārstāvējusi Latviju jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis”.

Arī šajā pavasarī, gaidot otrā dēliņa piedzimšanu, Lienes “apgriezieni” nebūt nemazinājās – viņu redzējām veiksmīgi piedalāmies televīzijas šovā “Izklausies redzēts” un iejūtamies dažādu dziedātāju lomās. Arī šobrīd, kad augustā laimīgi sagaidīts mazais Kristofers, dziedātāja ir jaunu ideju un enerģijas pilna un aktīvi gatavojas jaunai koncertprogrammai. Dziedātāja teic – protams, šobrīd svarīgākais ir bērni, taču atzīst, ka pašlaik gatavošanās lielkoncertiem noritot spraigi un aizņem lielu daļu viņas brīvā laika.

“Mani dēli man dod enerģiju. Man ir svarīga saticība ģimenē, lai es varētu uzņemt spēkus un enerģiju, esot kopā ar saviem mīļajiem. Kad esmu uz skatuves, tad atdodu ļoti daudz enerģijas, taču pretī gūstu gandarījumu un jaunus spēkus jauniem darbiem,” skaidro dziedātāja un lieku reizi apliecina seno patiesību – jo vairāk darāmā, jo vairāk izdodas paveikt.

“Manuprāt, cilvēks ir tāds mehānisms, kas, ja iestrādājas, var paveikt daudz darbu īsā laikā. Tiešām tā arī ir, jo vairāk strādā, jo vairāk darbojas smadzenes, rodas vairāk ideju un spēka visu izdarīt. Kad cilvēks sēž mājās un neko nedara, ir grūti kaut ko uzsākt, un arī idejas tā īsti nerodas no zila gaisa. Es noteikti iesaku cilvēkiem izbaudīt abus variantus, jo tikai tad, kad esi kārtīgi pastrādājis, vari ar baudu atpūsties un savukārt, kad esi labi atpūties, tad var atkal ieiet darbu ritenī un turpināt attīstību.”

Liene atzīst, šobrīd ģimene prasa milzu uzmanību: “Kādreiz man enerģija bija pārpārēm tikai no tā, ka no rīta esmu pamodusies. Priecājos par to, ka man ir kājas, rokas un ka maniem mīļajiem viss ir kārtībā. Tagad, protams, šo enerģiju smelties ir grūtāk, jo ik dienas tā tiek izlietota lielākā mērā. Taču manu bērnu smiekli un apskāvieni mani uzlādē un tieši viņiem varu pateikties par to, ka vēlme dalīties savā enerģijā un sajūtās ar cilvēkiem nepazūd.”

Dziedātāja teic, Kristofera nākšana pasaulē ir pilnībā mainījusi viņas mūzikas stilu un uztveri. “Tā kļuvusi nosvērtāka, sirsnīgāka, un dziesmu tekstos vairāk runāju par ģimenes vērtībām, par mīlestību un laimi. Mūzikas stils ir lirisks un vairāk vērsts uz akustisko mūziku,” tā pārmaiņas raksturo dziedātāja. Viņa atklāj – šobrīd pat domājot par bērniem veltītu albumu, ko varētu izdot jau nākamgad.

Lienes jaunajā koncertprogrammā apkopotas dziedātājas 14 jaunākās oriģināldziesmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā, un Liene uzskata, ka tās parāda viņas sievišķīgi maigo personības šķautni. Dziedātāja atklāj, ka dziesmas atspoguļojot mirkļa emocijas konkrētos dzīves posmos. Dziesmu radīšanai Lieni iedvesmojuši gan dziļi personiski pārdzīvojumi, gan apkārtējie cilvēki un notikumi.

Novembrī klausītājus sasniedza lielkoncertu priekšvēstnesis – Lienes pašas radīta dziesma “Latvija”. “Dziesma sarakstīta jau pirms vairākiem gadiem, taču man šķita, ka nebiju pietiekami pieaugusi apkārtējo acīs, lai par tik nopietnām tēmām runātu 24 vai 25 gadu vecumā. Tomēr otrs bērns manī ir raisījis un devis šo sajūtu – pievērsties tai mūzikai, ko rakstu,” par dziesmu teic tās autore.

“Latvija” tapusi laikā, kad latvieši masveidā pameta Latviju, un dziedāja atzīst, viņai tas bijis emocionāls laiks, jo arī pati aizbraukusi “meklēt sevi citās zemēs”, toreiz tā bija Vācija. “Laikam ejot, sapratu, ka man trūkst manu draugu, ģimenes, latviešu valodas un savu māju. Nesaku, ka nekad no Latvijas neaizbraukšu, bet, ja kaut kādu iemeslu pēc būšu spiesta to darīt, tad to darīšu. Cilvēki no Latvijas aizbrauc bezdarba un kredītu dēļ. Ja Latvijā būtu sakārtotas šīs lietas, tad cilvēkiem nenāktos pamest savas mājas. Pati esmu no Siguldas, un to arī uztveru kā savu dzimto pusi, lai arī šobrīd lielāko savu dzīves daļu esmu nodzīvojusi tieši Rīgā. Domāju, ka par savām mājām uztveršu to pilsētu, kurā atradīsim ģimenes mājas,” stāsta Liene.

Dziedātāja uz koncertzāles “Rīga” skatuves uzstāsies kopā ar Mazo Operas un teātra orķestri Māra Kupča vadībā, kā arī kori “Mūza”, diriģenta Guntis Cimiņa vadībā, bundzinieku Mārtiņu Opmani, ģitāristi Antru Lanti un citiem. Dziedātāja atzīst, ne jau jaunas vēsmas pašas mūzikā šobrīd esot lielākais izaicinājums. “Izaicinājums ir tieši noorganizēt visu. Sarunāt reklāmas, atbalstītājus. Dziesmu radīšana ir patīkams process, un mēģinājumi ar orķestri un kori aizrit ļoti pozitīvā gaisotnē.”

Liene piebilst – vairākas jaunās koncertprogrammas dziesmas rakstītas īpaši Ziemassvētkiem. “Vēlējos dalīties savā mūzikā tieši svētku laikā, kad cilvēkiem nepieciešama pozitīvas enerģijas un mīlestības apmaiņa. Šis koncerts noteikti cilvēkiem sniegs šīs sajūtas, un aizejot būs smaids uz lūpām.”

Dziedātāja stāsta, arī viņas ģimenē šogad kā allaž tikšot svinēti tradīcijām bagāti Ziemassvētki. “Šogad mums būs lielas svētku vakariņas. Būs visa mana un vīra ģimene pie mums Rīgā. Mūsu tradīcijas ir bagātīgi klāts galds ar latviešu tradicionālajiem ēdieniem, paštaisītas dāvanas, dziesmas un pantiņi pie eglītes. Man visvairāk patīk eglītes rotāšanas laiks, kas šogad būs īpašs, jo pirmo rotājumu liks mazais Kristofers.”

Ko vēlēt svētkos? Saticību un mieru ģimenē. “Lai ir prieks arī par mazām lietām, ne tikai lielām. Un lai smiekli un pozitīvisms izdaiļo jūsu māju!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+