Mūzika

Lienes Šomases maigā puse 0

Dziedātāja Liene Šomase savas daiļrades cienītājus priecēs jaunā koncertprogrammā “Vakars vēls”, kas tapusi sadarbībā ar pianistu Tomu Juhņeviču. Tā skanēs divos koncerts 16. un 17. maijā Rīgā, klubā “Ginger and Fred”.


 

Lai arī varētu šķist, ka Lienes Šomases daiļradē un muzikālajās aktivitātēs iestājies neliels pieklusums, tas ir maldīgi. Pavasarī Liene nokļuva uz Leļļu teātra skatuves režisora Ivara Lūša iestudētajā izrādē pusaudžiem “Neaiztiec mani”. Lienes pazīstamā dziesma “Mierinājums” ir arī izrādes tituldziesma. Savukārt tikko, Latvijas valsts svētkos, Liene kopā ar pavadošo mūziķu sastāvu sniedza četrus koncertus Latvijas kontingenta karavīriem Afganistānā. “Beidzot mans sapnis ir piepildījies,” pirms došanās uz Afganistānu sacīja Liene, atzīstot, ka koncertēt latviešu karavīriem dodas ar lielu lepnumu – tieši viņa bija viena no tiem latviešu dziedātājiem, kuru viesos vēlējušies redzēt kareivji.

Neilgi pēc atgriešanās no muzikālās misijas dziedātāju dzirdēsim šepat Rīgā gluži jaunā koncertprogrammā. Liene sola – tajā klausītājiem būšot iespēja dzirdēt viņu pavisam atšķirīgā skanējumā un līdz šim vēl neredzētā izpildījumā, tā ļaušot saklausīt Lienes trauslo un maigo pusi, ko līdz šim retais ir spējis ieraudzīt.

Koncertprogrammas pirmais vēstnesis tituldziesma “Vakars vēls” klausītājus sasniedza jau marta beigās. Tā ir stāsts par cilvēku mīlestību, satikšanos un atkalredzēšanās prieku, arī iemīlēšanās sajūtu, ko iespējams izbaudīt siltajos pavasara vakaros.

 

“Es ticu teicienam, ka īstā dziesma atrod īsto laiku un izpildītāju. Šos vārdus es noteikti varu attiecināt uz manu jauno singlu,” saka Liene. “Dziesmas komponists Toms Juhņevičs skaņdarbu sarakstīja pirms aptuveni astoņiem gadiem. Dienā, kad sanācām kopā un mēģinājuma laikā Toms man dziesmu nospēlēja uz flīģeļa, es uzreiz sajutu, ka tā noteikti ir mana dziesma.”

 

Dziesmas ieraksts tapis Latvijas Radio 1 studijā un tajā dzirdams jaunā “Steinway & Sons” flīģeļa skanējums.

Šo un citus līdz šim vēl nedzirdētus pianista un komponista Toma Juhņeviča skaņdarbus būs iespēja dzirdēt gaidāmo koncertu pirmajā daļā. Liene Šomase kāps uz skatuves ar mūziķiem, ar kuriem kopā līdz šim vēl nav uzstājusies, – grupu “Thoughts trio”, kur pie bungām muzicēs Kaspars Grigalis, kontrabasu spēlēs Staņislavs Judins, bet pie klavierēm sēdīsies pats Toms Juhņevičs. Savukārt koncertu otrā daļa tiks veidota no pazīstamām Lienes un citu Latvijas un ārvalstu populāru mākslinieku melodijām neierastā skanējumā.

Koncertos Liene Šomase uzstāšoties īpaši dziedātājai veidotos zīmola “Halarah” tērpos, kuru autore ir jaunā modes māksliniece Agnese Eiduka.

 

Uzziņa

Vieta: “Ginger and Fred” (Tērbatas ielā 2)

Laiks: 16. un 17. V 19.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, “Ginger and Fred” kasēs.

Cena: Ls 7 – 12

 

 

LA.lv