Liepāja aizgāja uz autobusu pēc pārliecības 0

LBL čempionāta pirmajās spēlēs “Liepāja/Triobet” atspēlēja 21 punkta deficītu un ar 74:70 uzvarēja Jūrmalā; BK “Valmiera” rezultatīvā basketbolā ar 101:91 pārspēja “Latvijas Universitāti”.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

LBL čempionāta pirmajās spēlēs bija gan intriga, gan pilnas zāles skatītāju. “Taurenīša” zālē Dubultos ābolam nebija kur nokrist – jūrmalnieki nāca skatīt Ainara Zvirgzdiņa debiju pie dzimtās komandas stūres, Valmierā uz sezonas atklāšanas spēli garas rindas un 1400 skatītāji!

Dubultos jūrmalnieki sāka vareni – grozā krita tālmetieni (pirmajā puslaikā 13/7) un visas komandas pāreja uzbrukumā bija tik zibenīga, ka liepājnieki paspēja vien izmest gala autus pēc zaudētiem groziem. 34 punkti pirmajā ceturtdaļā un 46:25 otrās ceturtdaļas vidū– tā Ainars Zvirgzdiņš debitēja pie Jūrmalas komandas stūres. Taču basketbola spēle ilgst nevis 10 vai 15, bet gan 40 minūtes. “Visu pirms spēles runāto, enerģju un pārliecību, atstājām komandas autobusā. Labi, ka tas nebija tālu un pārtraukumā varējām visam aiziet pakaļ,” pēc spēles sprieda liepājneku galvenais treneris Uvis Helmanis. “Pirmajā puslaikā nospēlējām miegaini, kājas pušiem bija lēnas, taču pēc pārtraukuma agresīvāk spēlējām uz bumbu, izmantojām presingu un tas deva lūzumu. Jau pārbaudes spēlēs komanda parādīja raksturu, tādēļ šāda atspēlēšanās man nebija pārsteigums”, teic Helmanis.

Nokļuvuši zem kurzemnieku preses, jūrmalnieki apjuka kā pirmklasnieki pie tāfeles. Otrajā puslaikā garām aizmesti visi 11 tālmetieni, bet pats trakākais – fiasko spēles organizācijā un pieļautās 18 kļūdas (visā spēlē – 26). Kad piecu piezīmju dēļ laukumu atstāja mājinieku garākie vīri Jonāts un Stumbris, kļuva vēl bēdīgāk. “Liepāja/Triobet” pirmo reizi vadībā tika 37. minūtē (70:69) un iegūto vairs neatdeva. Jūrmalas komandā kājas savainojuma dēļ malā palika amerikānis Tīrons Lī un spēlēt viņš nevarēs vismaz sešas nedēļas.

Valmierā laukuma saimnieki un “Latvijas Universitātes” studenti rādīja uzbrukuma basketbolu – tieši tādu, kāds patīk skatītājiem. Turklāt ja vēl mājinieki uzvar,līdzjutēji savējos atbalstīja gluži kā izslēgšanas cīņās. Pēc pirmo minūšu neveiksmēm (3:8 2. minūtē) un Vara Krūmiņa minūtes pārtraukuma laukumā dominēja Valmiera. Cik spēja, līdzi centās turēt Mārcis Vītols, kurš valmieriešu grozā sabēra 36 punktus (tālmetieni 11/9), viņa 12 punkti trešajā ceturtdaļā atdzīvināja intrigu, tomēr vidzemnieki bija pārāki. Arī viņiem bija sava spēles spožākā zvaigzne – Jānim Kaufmanim 35 punkti. Spēles statistikas zīmīgākie skaitļi – Valmieras divpunktu metienu precizitāte 64% (52/30), turklāt no tieša groza tuvuma gūti 52 punkti pret studentu 16.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Valmiera” – “Latvijas Universitāte” 101:91 (28:23, 55:39, 75:64). Kaufmanis 35, Dārgais 20, Ziediņš 14 – Vītols 36, Rēķis 12, Ošiņš 10+10AB.

“Jūrmala/Fēnikss” – “Liepāja/Triobet” 70:74 (34:18, 54:36, 63:58). Jonāts 14, Stumbris 13, Dilevka 11 – Helmanis 18+10AB, Ate 16+10AB, Jakovičs 15.