Mobilā versija
+4.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

Liepājā atklās Birutas Delles gleznu izstādi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 1. aprīļa līdz 3. maijam Liepājas muzejā skatāma izcilās latviešu mākslinieces Birutas Delles (1944) mākslas darbu izstāde “Tikšanās Liepājā ar klāt neesošo mākslinieci”, portālam LA.lv pavēstīja muzeja direktore Dace Kārkla.

Izstādē eksponēti gan pagājušā gadsimta septiņdesmitos, astoņdesmitos gados tapuši mākslinieces darbi no Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijas, gan jaunākas gleznas, kas tapušas pavisam nesen.

Šī ir pirmā un salīdzinoši neliela Birutas Delles darbu parāde Liepājā. Izstādē skatāmas gan ainavas, gan portreti, gan klusās dabas un dažādas figurālas kompozīcijas. Birutas Delles darbi vienmēr bijuši īpaši ar tajos ielikto simbolisko saturu, skaidro formu un blīvo glezniecību.

Gleznotāja Biruta Delle par savu nozīmīgāko skolotāju uzskata mākslinieku Ansi Stundu, studējusi vecmeistaru darbus un ietekmējusies no Pola Sezana. Sezana māksla bija tuva arī Konrādam Ubānam, Birutas Delles pasniedzējam Mākslas akadēmijā, kurš pat centās savu studenti atturēt no pārāk lielās krāsainības un aizraušanās ar Sezanu.

Māksliniece mākslas vidē pamanīta ātri – kopš 1967. gada viņa piedalās kopizstādēs un aktīvi rīko arī personālizstādes. No 1975. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. GLEZNIECIBAS KALPONE—DARITAJA UN DOMATAJA–ARUP—-

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+