Kultūra
Mūzika

Liepājā atklās izstādi par leģendāro mūzikas festivālu “Jūras pērle” 0


Maija Tamme un estrādes orķestra “Neptūns” dalībnieki 1971. gads.
Maija Tamme un estrādes orķestra “Neptūns” dalībnieki 1971. gads.
Liepājas muzeja foto.

Ceturtdien, 17. martā, plkst. 17 Liepājas muzeja ekspozīcijā “Liepāja okupāciju režīmos” atklās izstādi “Neptūns atrod Jūras pērli” par zvejnieku kolhoza “Boļševiks” kluba estrādes orķestri “Neptūns” un mūzikas festivālu “Jūras pērle”, LA.lv pavēstīja muzeja speciāliste Liene Putāne.

Atklāšanas pasākumā festivāla noskaņu palīdzēs radīt arī bijušie estrādes orķestra “Neptūns” dalībnieki un ansamblis “Jazz for Five”. Koncertā piedalīsies solisti Anita Bērza, Aleksandra Zujeva, Jānis Markevics un Jānis Polis, mūziķi Raimonds Gabaliņš, Imants Meķis, Edvīns Žvīns, Vladimirs Stepanovs, Egīls Tinte.

Pateicoties toreizējās zvejnieku kolhoza “Boļševiks” kluba vadītājas Maijas Tammes neatlaidībai, festivāls radās 1971. gadā un ik pa diviem gadiem skanēja gandrīz divas desmitgades. Leģendām aptītajā mūzikas festivālā “Jūras pērle” piedalījās zvejnieku kolhozu orķestri un vokāli instrumentālie ansambļi.

Ideja par festivāla organizēšanu radās gluži nejauši 1970. gadā zvejnieku kolhozu kultūras darbinieku seminārā. Zvejnieku kolhozu mūzikas festivāls “Jūras pērle” gadu gaitā kļuva par vienu no interesantākajiem notikumiem Liepājas kultūras dzīvē. Tas radīja plašu rezonansi klausītāju vidū, pārdomas un secinājumus mūziķiem.

Liepājas godu festivālā ikreiz aizstāvēja “Boļševika” estrādes orķestris “Neptūns”. Līdzīgi kā “Jūras pērle”, arī “Neptūns” gadu gaidā iemantoja atpazīstamību un atzinību gan festivāla apmeklētāju, gan arī žūrijas vidū tolaik visā Padomju Savienībā un arī aiz tās robežām.

Izstāde skatāma no 17. marta līdz 21. maijam, ieeja bez maksas.

LA.lv