×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Liepājā atklās leģendārajai rokgrupai “Līvi” veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

19. augustā plkst. 17 Liepājas muzejā atklās izstādi “Dzelzgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež” par leģendāro rokgrupu “Līvi”, ko var uzskatīt ne vien par latviešu rokmūzikas simbolu, bet arī par Liepājas identitātes zīmi, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē būs apskatāmi dažādi “Līvus” raksturojoši priekšmeti – fotogrāfijas, kuras izkārtotas laika līnijā, lai atspoguļotu grupas darbību no pirmsākumiem līdz 2010. gadam, kad tiek paziņots par grupas darbības beigām.

Tāpat tiks rādīti dalībnieku skatuves tērpi, mūzikas instrumenti, apbalvojumi un koncertieraksti, kā arī citas plašākai publikai vēl neredzētas lietas, kas atspoguļoja grupas “Līvi” radošo darbību. Izstāde tiks papildināta ar Liepājas muzeja krājuma priekšmetiem.

“Līvu” pirmsākumi meklējami 1972. gadā, kad Liepājas kultūras namā tiek izveidots vokāli instrumentālais ansamblis, kuru vada Juris Pavītols. Ansamblis tā sākotnējā sastāvā piedalījies festivālā “Liepājas dzintars” 1972. un 1974. gadā, kā arī pilsētas un republikas skatēs.

1976. gadā notikusi liktenīgā tikšanās, kad Juris Pavītols iepazinās ar Ēriku Ķiģeli un Metalurgu kultūras pilī dibināja grupu, aicinot pievienoties Ingrīdu Gūtmani, Andri Krūziņu un Jāni Grodumu.

Gadu gaitā grupas sastāvs ir manījies ne vienu reizi vien. Dalībnieki ir pievienojušies, citi gājuši savu ceļu, daži atgriezušies. Tomēr pats galvenais – vēlme apliecināt, ka latviešu rokmūzika ir spējīga dzīvot un pastāvēt – palikusi nemainīga. “Ko redzēt netrūka – džinsoti, mataini un bārdaini, šie zēni jūtami atšķīrās no vispārpieņemtā estrādes dziedoņa stereotipa,” tā par grupu mūzikas apskatnieks Klāss Vāvere.

Izstādes vizuālais noformējums tapis sadarbībā ar modes mākslinieci un gleznotāju Elitu Patmalnieci. Liepājas muzejam jauno izstādi izveidot palīdzējuši Raivo Mediņš, Igo, Elita Veidemane, Ausma Groduma, Guntara Račs, Juris Pavītols, Ingrīda Gūtmane, Valdis Skujiņš, Regīna Kulinska, Elita Patmalniece, Aigars Hibneris, Airita Virga, Edijs Šnipke un Anete Ķiģele-Ābele.

Ieeja izstādē bez maksas. Izstāde skatāma no 19.augusta līdz 30.oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+