Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
30. janvāris, 2015
Drukāt

Liepājā atklās Ventspils mākslinieku izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 30. janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē atklās Ventspils mākslinieku gleznu izstādi “Sveiciens no Ventspils!”, portālam LA.lv pastāstīja galvenā muzejpedagoģe Liene Putāne.

Muzejpedagoģe norāda, ka Ventspils mākslinieku izstāde Liepājas muzejā ir kā atbildes vizīte liepājnieku mākslas darbu parādei pērn Ventspilī. Pateicoties Liepājas mākslinieces Guntas Krastiņas uzņēmībai, kopš 2011. gada nostiprinājusies tradīcija rīkot Liepājas mākslinieku darbu izstādes Ventspilī un ventspilnieku darbu – Liepājā.

Ventspils un Liepājas mākslinieku sadarbībai ir dziļas saknes. Vairāki Ventspils mākslinieki ir mācījušies Liepājas mākslas vidusskolā, daži – A. Ozoliņš, I. Ģelze-Ozoliņa, P. Spridzāns – ir bijuši pedagogi šajā skolā.

Ventspils un Liepājas mākslinieku profesionālās sadraudzības saites savulaik stiprinājuši tādi meistari kā tekstilmāksliniece Erna Ošele un gleznotājs Aldis Kļaviņš. Plaši atzīto Liepājas mākslinieku Skaidrītes Elksnītes, Alda Kļaviņa un Benitas Bitānes personālizstādes ir notikušas Ventspilī, bet Ansim Ozoliņam 60.gadu piemiņas darbu izstāde 2002.gadā tika sarīkota Liepājas muzejā.

Izstādē piedalās mākslinieki ar dažādu temperamentu, izstāžu pieredzi un māksliniecisko spēku apveltīti autori: Jeļena Baranovska, Rita Blaževiča, Ingrīda Ģelze – Ozoliņa, Laimdota Junkara, Vladimirs Iļibajevs, Mārīte Kluša, Jānis Kupčs, Boriss Moisejevs, Anna Orniņa, Līva Ozoliņa, Zīle Ozoliņa – Šneidere, Malda Porniece, Ieva Spridzāne, Pauls Spridzāns, Sarmīte Caune, Monika Kalniņa.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+