Kultūra
Māksla

Liepāja atklāta jauna mākslas galerija 16

Foto: Edgars Pohevičs

Piektdien, 4. augustā, Liepājā ar izstādi “Kolekcija” durvis vērs jauna mākslas galerija “Romas dārzs”, LA.lv pastāstīja galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Izstāde “Kolekcija” apvieno 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbu izlasi no galerijas kolekcijas, privātpersonu un uzņēmēja Ivara Kesenfelda mākslas darbu krājuma. Tajā iekļauti 25 Liepājas vecmeistaru darbi – eļļas gleznas, akvareļi, grafikas, zīmējumi. Izstādē varēs gūt ieskatu Liepājas mākslinieku daiļradē, redzēt vēsturisko kontekstu. Daudzveidīgs ir mākslinieku attēloto tēmu loks – izstādē skatāmas ainavas, pilsētas skati, marīnas, sadzīves ainas, klusās dabas, ziedi, pašporteti.

“Atlasīto darbu autorus vieno saistība ar Liepāju. Viņi šeit ir dzimuši, mācījušies, strādājuši, ir tikušies, kopā veidojuši Liepājas mākslas dzīvi, skolojuši jauno mākslinieku paaudzi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Liepāja neapšaubāmi ietekmējusi gan šo mākslinieku daiļradi un rokrakstu, gan latviešu mākslas attīstību kopumā,” skaidro Dzērve.

Kā īpaši vērtīgi atzīmējami izstādē skatāmie Augusta Annusa un Roberta Stārosta darbi. Liepājā dzimušā mākslinieka Augusta Annusa (1893-1984) daiļradi pārstāv piecas gleznas. Lielformāta glezna “Kursas zvejnieki” tapusi pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, savukārt pārējās gleznas atceļojušas no ASV un Austrālija un ataino mākslinieka daiļrades posmu emigrācijā. Īpašas un reti sastopamas ir mākslinieka Roberta Stārosta (1908-1958) gleznas. Izstādē skatāmas divas – “Zirga savaldīšana” un “Pazudušais dēls”.
Izstādi papildina Miķeļa Golta glezna no viņa ģimenes kolekcijas un Jāņa Eltermaņa gleznas no viņa meitas Lienes Eltermanes kolekcijas.

Izstāde apskatāma līdz 31.oktobrim, ieeja bez maksas.

LA.lv