Latvijā
Novados

Liepāja brīdina tūristus un dabas vērotājus 16

Foto no pašvaldības kontiem soctīklos

Jūras varenais spēks jūtams ne tikai Jūrkalnē, bet arī Liepāju, kur tas skāris vienu no neparastākajiem Liepājas apskates objektiem – Ziemeļu fortus, soctīklos norāda pašvaldība.

“Iejaukties dabas varenības izpausmēs nevaram, bet aicinām iedzīvotājus un pilsētas viesus novērtēt bīstamību un būt ļoti uzmanīgiem, apmeklējot šo apskates objektu – netuvoties un neiet zem fortu drupām, kas var uzkrist virsū, neiet pie paša krasta malām, jo krasts var iebrukt arī tad, kad jūra ir mierīga, jo zeme ir smaga, samirkusi,” aicina dome.

Saistītie raksti

Liepājas Komunālā pārvalde nākamās nedēļas laikā šajā vietā izvietos brīdinājuma zīmes. Šobrīd ir izsludināts arī iepirkuma konkurss par krasta aizsargbūves – būnas izbūvi, lai pasargātu Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtas no ieskalošanas jūrā, ko izraisa Baltijas jūras krasta pastiprināta erozija pēdējo gadu laikā. Būna pasargātu arī teritoriju pie Ziemeļu fortiem.

Komentāri par dabas vareno spēku un krastu brucināšanu ir atškirīgi – citi ironizē, ka vieglāk izlikt zīmes nekā glābt, citi pauž viedokli – krasta un fortu brukšana savā ziņā visu padara pat interesantāku.

LA.lv