×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Liepājā būs apskatāmi jūnija skaistuļi īrisi (+FOTO)

Foto: LETAFoto: LETA

Trīs dienu garumā, no 5. līdz 7. jūnijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi varēs apskatīt vairāk kā simt dažādu šķirņu ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu ziedus, pavēstīja kultūras projektu vadītāja Madara Pūķe.

Jau tradicionāli īrisu ziedu izstādi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Šajā reizē uz Liepāju būs atvesti krāšņi īrisu ziedi, kuri uzplaukuši ziedu mīļotāju dārzos Bauskā, Rīgā, Tukumā un Jūrmalā, – šajos dārzos esošo šķirņu kopskaits krietni pārsniedz 500.

Izstādē piedalīsies īrisu selekcionāri Ilga Vinķele, Aleksandrs Muhlinkins, Laimonis Zaķis, Andrejs Bērziņš, Juris Bāze un kolekcionāri Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone. “Pēc šīs ziemas īrisi daudzās kolekcijās bija stipri cietuši, rezultātā izstādīto šķirņu ziedi apliecinās tieši šo šķirņu labo ziemcietību. Vairāk kā parasti būs eksponētas vietējās selekcijas šķirnes, tās tiešām apliecinājušas savu piemērotību Latvijas klimatam,” par šīs izstādes ekspozīciju stāsta Latvijas Gladiolu draugu kluba prezidents Laimonis Zaķis.

Izstādē visu laiku būs sastopami Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvji un jebkurš varēs saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, padomus īrisu audzēšanā un ieklausīties atziņās par to kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni un uzzināt jaunākās modes tendences šo ziedu audzēšanā. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties puķu stādus, lai jau nākamajā pavasarī varētu priecāties par šīm puķēm savā dārzā.

Īrisi ir plaši izplatīti dekoratīvie augi ar neiedomājami bagātīgu ziedu krāsu un nokrāsu dažādību. Ne velti šis mirdzošais, zaigojošais zieds tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – varavīksne [iris].

Īrisu ziedu ekspozīcija ir otrā Liepājas Latviešu biedrības nama ziedu izstāžu ciklā 2014. gadā. Līdz pat septembrim liepājniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas kopskaitā piecas ziedu izstādes, kurās tiks izstādīti gan vietējo ziedu audzētāju sarūpētie augi, gan kolekcionāru un selekcionāru izaudzētie ziedi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+