×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Liepājā gaidāma krāšņa gladiolu ziedu izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trīs dienu garumā, no 27. līdz 29. augustam, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt majestātiskās un cēlās rudens puķu karalienes – gladiolas. Krāšņajā izstādē būs apskatāmas neskaitāmu nokrāsu gladiolu ziedu šķirnes, kas izaudzētas Liepājā un visā Kurzemes reģionā. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē 27. augustā plkst. 11.00 – 18.00, 28. un 29. augustā plkst. 10.00 – 18.00.

Izstādes apmeklētāji varēs sastapt arī Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidentu – selekcionāru Laimoni Zaķi, kurš sniegs konsultācijas par gladiolu audzēšanu un šķirņu izvēli. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties sirdij tīkamākos gladiolu sīpolus, lai jau nākamajā rudenī varētu priecāties par šiem karaliskajiem ziediem savā dārzā.

“Gladiolas ir ļoti praktiski audzējami ziedi, tās piedos savam audzētājam daudzas kļūdas – gan saistītas ar nezināšanu, gan ar iespējamo pieredzes trūkumu. Tas ir tikai mīts, ka šie ziedi ir kaprīzi un slimīgi. Pārzinot tikai dažus gladiolu audzēšanas knifiņus, tās var izaudzēt krāšņas un bagātīgas,” stāsta L. Zaķis. Gladiolas pasaulē mēdz saukt par zobenlilijām un dažviet arī par kukurūzas lilijām. Gladiolu nozīme kultūrvēsturē lielākoties saistāma ar cīnītāju aizsardzību un veiksmi, bet Latvijā šie ziedi daudziem saistīsies ar rudens tuvošanos un skolu, kad iespaidīgā izmēra augus rokās nes satrauktie skolnieki.

Gladiolu ziedu izstāde Liepājā norisināsies sesto reizi un, kā ierasts, to organizē Liepājas Latviešu biedrības nams, sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību. Izstādē ieeja ir bez maksas un ikviens ir laipni gaidīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+