×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Liepājā ierīkos nakts patversmi cilvēkiem reibumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Liepājas nakts patversmē šonedēļ sākts renovēt ēkas pirmo stāvu, kur līdz decembra beigām plānots ierīkot zemākā līmeņa nakts patversmi cilvēkiem alkohola reibumā, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Viņa klāsta, ka pašlaik darbojas nakts patversme, kur var apmesties aptuveni 140 bezpajumtnieki. Taču pajumte tiek dota personām, kuras nav alkohola reibumā. Savukārt Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās cilvēks var uzturēties vien līdz 12 stundām. Tāpēc nolemts izveidot zemākā līmeņa patversmi bezpajumtniekiem, kuri ir vieglā alkohola reibumā vai joprojām nav pilnībā atskurbuši.

Kā uzskata Liepājas domes Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, zemāka līmeņa patversme būs labs risinājums Liepājai: “Ja cilvēks nav tik nepiedienīgā izskatā, ka nevarētu atrasties uz ielas, viņš ir bez dzīvesvietas un patversmē netiek ielaists, tad varēs atrast pagaidu patvērumu turpat patversmes pirmajā stāvā. Šādas patversmes jau darbojas Rīgā un Klaipēdā.”

Patversmē būs četras telpas bez gultas, tāpat nav paredzēta ēdināšana. Toties telpās būs apsildāmās grīdas, vannas istaba un tualete.

Zemākā līmeņa patversmē varēs izvietot ap 20 cilvēkiem. Patversmes vienkāršoto renovāciju veic SIA “MK Būvniecība”, kopējās būvniecības izmaksas – 39 669 eiro (ieskaitot PVN).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai vecie cilvēki kas visu mūžu godīgi strādājuši nav vairāk pelnījuši atbalstu pie niecīgās pensijas?!Pretīgi ka palīdz šādiem ……pat trūkst vārdu kā nosaukt!Cilvēka viņos jau sen nava!

Draugiem Facebook Twitter Google+