Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. oktobris, 2014
Drukāt

Liepājā ierīkos nakts patversmi cilvēkiem reibumā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Liepājas nakts patversmē šonedēļ sākts renovēt ēkas pirmo stāvu, kur līdz decembra beigām plānots ierīkot zemākā līmeņa nakts patversmi cilvēkiem alkohola reibumā, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Viņa klāsta, ka pašlaik darbojas nakts patversme, kur var apmesties aptuveni 140 bezpajumtnieki. Taču pajumte tiek dota personām, kuras nav alkohola reibumā. Savukārt Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās cilvēks var uzturēties vien līdz 12 stundām. Tāpēc nolemts izveidot zemākā līmeņa patversmi bezpajumtniekiem, kuri ir vieglā alkohola reibumā vai joprojām nav pilnībā atskurbuši.

Kā uzskata Liepājas domes Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, zemāka līmeņa patversme būs labs risinājums Liepājai: “Ja cilvēks nav tik nepiedienīgā izskatā, ka nevarētu atrasties uz ielas, viņš ir bez dzīvesvietas un patversmē netiek ielaists, tad varēs atrast pagaidu patvērumu turpat patversmes pirmajā stāvā. Šādas patversmes jau darbojas Rīgā un Klaipēdā.”

Patversmē būs četras telpas bez gultas, tāpat nav paredzēta ēdināšana. Toties telpās būs apsildāmās grīdas, vannas istaba un tualete.

Zemākā līmeņa patversmē varēs izvietot ap 20 cilvēkiem. Patversmes vienkāršoto renovāciju veic SIA “MK Būvniecība”, kopējās būvniecības izmaksas – 39 669 eiro (ieskaitot PVN).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai vecie cilvēki kas visu mūžu godīgi strādājuši nav vairāk pelnījuši atbalstu pie niecīgās pensijas?!Pretīgi ka palīdz šādiem ……pat trūkst vārdu kā nosaukt!Cilvēka viņos jau sen nava!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+