Mobilā versija
+1.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
26. septembris, 2014
Drukāt

Liepājā ieskandinās rudens sākumu – Miķeļdienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 29. septembrī, plkst. 16 uz Miķeļdienas svinībām folkloras centrā “Namīns” aicina latviešu tradīciju popularizētājas – folkloras kopa “Atštaukas”, pavēstīja kopas pārstāve Ināra Kalnarāja.

Miķeļdienas svētkos gaidāma rotaļās iešana un sadziedāšanās ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopu “Ķocis”. Svētkos piedalīsies arī ziedu dizaina studija “Liepzars”. Māksliniece Dace Lanka no dabas materiāliem mācīs pagatavot košas rotas.

29. septembrī Latvijā svinam Miķeļdienu – rudens saulgriežus, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Miķeļi ieskandina ziemas laiku. Ap Miķeļiem beidz ēst launagu, jo pavasarī dzērves atnes launagu, bet rudenī – aiznes. Tas izskaidrojams ar to, ka dienas paliek īsākas un tajā vienkārši vairs neietilpst četras ēdienreizes.

Līdz ar Miķeļdienu svin arī apjumības, kad tiek pabeigti visi zemes darbi un svin ražas novākšanu.

Latviešu tradīciju pazinēji atzīst, ka mūsdienās visi ar vērienu svin Ziemassvētkus, Lieldienas, Jāņus, taču Miķeļdienas svētki ir nedaudz piemirsti. Iespējams, tā noticis, jo šie svētki vairāk saistīti ar lauku kultūru, ar ražas novākšanu, un ne visiem šobrīd tāda ir. Tāpēc vajagot vairāk domāt asociatīvi un interpretēt.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+