×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Liepājā ieskandinās rudens sākumu – Miķeļdienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vieni no kultūras zīmes saņēmējiem - folkloras grupa "Atštaukas" (Liepāja).

Pirmdien, 29. septembrī, plkst. 16 uz Miķeļdienas svinībām folkloras centrā “Namīns” aicina latviešu tradīciju popularizētājas – folkloras kopa “Atštaukas”, pavēstīja kopas pārstāve Ināra Kalnarāja.

Miķeļdienas svētkos gaidāma rotaļās iešana un sadziedāšanās ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopu “Ķocis”. Svētkos piedalīsies arī ziedu dizaina studija “Liepzars”. Māksliniece Dace Lanka no dabas materiāliem mācīs pagatavot košas rotas.

29. septembrī Latvijā svinam Miķeļdienu – rudens saulgriežus, kad diena un nakts ir vienādā garumā. Miķeļi ieskandina ziemas laiku. Ap Miķeļiem beidz ēst launagu, jo pavasarī dzērves atnes launagu, bet rudenī – aiznes. Tas izskaidrojams ar to, ka dienas paliek īsākas un tajā vienkārši vairs neietilpst četras ēdienreizes.

Līdz ar Miķeļdienu svin arī apjumības, kad tiek pabeigti visi zemes darbi un svin ražas novākšanu.

Latviešu tradīciju pazinēji atzīst, ka mūsdienās visi ar vērienu svin Ziemassvētkus, Lieldienas, Jāņus, taču Miķeļdienas svētki ir nedaudz piemirsti. Iespējams, tā noticis, jo šie svētki vairāk saistīti ar lauku kultūru, ar ražas novākšanu, un ne visiem šobrīd tāda ir. Tāpēc vajagot vairāk domāt asociatīvi un interpretēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+